"Gronkiewicz-Waltz popełnia błąd. Nie można udawać, że komisji nie ma"

- Gdybym była na miejscu Gronkiewicz-Waltz, to bym się stawiła. Choćby po to, by przed komisją zwrócić uwagę, że jest ona niekonstytucyjna - mówiła w TOK FM prof. Monika Płatek. Wg prof. Ewy Marciniak, prezydent Warszawy straci na odrzucaniu wezwań komisji ds. reprywatyzacji.

Prezydent Warszawy nie chce stawić się przed komisją weryfikacyjną, bo uważa, że działa ona bezprawnie. Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła do NSA wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego.

"Ratusz współpracuje z komisją, przekazuje dokumenty. Dajmy pracować prokuraturze i sądom. Jedynie duża ustawa reprywatyzacyjna pomoże nam wszystkim, niezależnie od barw politycznych, uporać się raz na zawsze z tematem reprywatyzacji w Warszawie. Gotowy projekt leży w Sejmie" - napisała prezydent stolicy w specjalnym oświadczeniu. Gronkiewicz-Waltz dziś miała stanąć przed komisją kierowaną przez Patryka Jakiego.

- Moim zdaniem, błędem wizerunkowym jest nieobecność prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz przed komisją. Pani prezydent nie ma szans na rzeczową i "w punkt" argumentację. A to bardzo potrzebne. Działania Gronkiewicz-Waltz są zrozumiałe na poziomie prawnym, ale na poziomie wizerunkowy nie - oceniła w TOK FM politolożka prof. Ewa Marciniak.

Stracona szansa

Także karnistka prof. Monika Płatek, uważa, że prezydent Warszawy powinna stanąć przed komisją Jakiego. - Choćby po to, by przed komisją zwrócić uwagę, że jest ona niekonstytucyjna. Możemy nie zgadzać się z jej istnieniem i misją, ale nie ma co ukrywać, że tej komisji nie ma - uważa prawniczka.

Dlatego, jak stwierdziła, gdyby była na miejscu Gronkiewicz-Waltz, to stanęłaby przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (84)
"Gronkiewicz-Waltz popełnia błąd. Nie można udawać, że komisji nie ma"
Zaloguj się
 • ponury424

  Oceniono 21 razy 11

  Śmierć Pani Jolanty Brzeskiej, która wspierała eksmitowanych lokatorów, spalonej w Lesie Kabackim, 40 tys. wyrzuconych ze swoich mieszkań Warszawiaków. Odpowiedź Hanny G.W. o niczym nie słyszała, nic nie wie. Niedługo stwierdzi, że to nie ona od ponad 10 lat sprawuje urząd prezydenta Warszawy, chociaż może straciła kontakt z rzeczywistością.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 17 razy 9

  Pomroczność jasna ?

  40tys, ludzi wyrzuconych na bruk.
  Odzyskiwanie kamienic na świstek papieru
  Spalona działaczka społeczna.

  A ona nic nie wiedziała?
  Lekarza...

 • benia_b

  Oceniono 37 razy 9

  Prezydent Gronkiewicz nie może się stawić przed komisją. Musiałaby kłamać, co mogłoby skutkować oskarżeniem o fałszywe zeznania. Teraz może kłamać do woli, że o niczym nie wiedziała, niczego nie słyszała, a winni są wyłącznie niegodziwcy z jej otoczenia.

 • pol733

  Oceniono 18 razy 8

  Czegoś tu nie rozumiem. HGW wydaje oświadczenie, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną ponieważ według niej jest niekonstytucyjna. Jednocześnie stwierdza, że ratusz współpracuje z tą komisją weryfikacyjną. To co raz jest konstytucyjna a raz nie ?

 • WInston Ski

  Oceniono 17 razy 7

  To jest żenujące. Były wały na grube miliony i jest to niezaprzeczalne. Teraz tuzy opozycji podważają możliwość dochodzenia prawdy. Przecież powinno się to odbywać drogą sądową, poprzez apelacje i sprawę przez 10 lat coby Hania mogła spokojnie robić swoje. Komisja zła, PiS zły, bańki poszły, nie ma winnego. Wstydźcie się. Złodziejstwo w białym kołnierzyku z wybielaniem oszustów.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 12 razy 6

  prof. Monika Płatek, uważa, że prezydent Warszawy powinna stanąć przed komisją Jakiego.
  ****************************
  Stanąć to pani Hania by mogła ale odpowiadać na trudne pytania ...

 • szpung

  Oceniono 19 razy 5

  Powinna rowniez zlozyc wniosek do NASA, komisji weneckiej, Strassbourga i gdzie tam sie da. Udawanie iz cos nie istnieje to staly punkt programu 26 lat czyciej. Bidy nie bylo, odrapanych kamienic nie bylo, tlumow w lumpeksach nie bylo, milionow bezrobotnych nie bylo, glodnych dzieci dekapitalizacji etc. - bylo natomiast samo dobro plus miasteczko Wilanow.

 • kawabis

  Oceniono 8 razy 4

  Niech się nie zgłasza, to jest bardzo wymowne. Dziwi mnie PO, że na niej nie wymogą stawiennictwa, dzięki niej sprawa będzie grzana do wyborów, a świadkowie którzy zeznają walą jak w bęben prosto w HGW i pośrednio PO. Przy odpowiednim naświetleniu sprawy wyjdzie, że HGW uważa że jest ponad prawem i może jednoosobowo zadecydować które prawo uznaje a które nie.

 • zdzisek1949

  Oceniono 18 razy 4

  Czy to prawda,że rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz i ona osobiście wzbogaciła
  się na mieniu po żydowskim ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX