"Czy możliwy jest tygrys, który nie je mięsa? PiS to drapieżniki"

"Czy PiS wytrwa w pokoju?" - zastanawia się Michał Szułdrzyński. Wg informacji dziennikarza "Rz", w czasie sobotniego kongresu prezes PiS "będzie chciał wyjść z przekazem odbudowania wspólnoty i łagodzenia konfliktów". W zmianę taktyki partii Kaczyńskiego nie wierzy Jacek Żakowski.

- Czy PiS potrafi inaczej? Czy możliwy jest tygrys, który nie je mięsa, wilk-jarosz? Chyba nie. A PiS to są po prostu prawdziwe drapieżniki - uważa Jacek Żakowski.

Gospodarz "Poranka Radia TOK FM" nie wierzy, by Prawo i Sprawiedliwość potrafiło na dobre zmienić taktykę.

PiS bez ataków na przeciwników, bez podporządkowywania sobie wszelkich instytucji państwa?

Głównym przekazem sobotniego kongres partii rządzącej, który odbędzie się w mazowieckiej Przysusze, ma być "odbudowanie wspólnoty, jedności i łagodzenie konfliktów".

- Gdyby tak się stało, należałoby się jedynie cieszyć i trzymać za partię rządzącą kciuki - pisze w "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński.

Zdaniem dziennikarza, "Polska nie może sobie pozwolić na zmarnowanie najbliższych lat".

"Bez względu na to, czy lubimy Jarosława Kaczyńskiego czy nie, w interesie państwa jest, by PiS zmienił się w wyniku kongresu na lepsze. By postanowił zakończyć wojnę polsko-polską. Pytanie tylko, czy sam PiS będzie potrafił w takim postanowieniu wytrwać" - zastanawia się Michał Szułdrzyński.

W weekend prócz PiS obradować też będzie PO. W Warszawie zbierze się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. 

"Kaczyński szarpnął cuglami. I już nie musi dokonywać rekonstrukcji rządu">>>

DOSTĘP PREMIUM