"Trzeba pokazać, że nie wszyscy myślą jak PiS. Żeby pokonać ten populistyczny walec"

- Miesięcznice PiS nie są żadną uroczystością religijną - mówił w TOK FM Michał Boni. Wg europosła PO, kontrmanifestacje organizowane w czasie miesięcznic mogą pokazać, że znaczna część Polaków myśli inaczej niż PiS.

Zdaniem Michała Boniego, by pokonać "populistyczny walec" Prawa i Sprawiedliwości potrzebna jest silna i zjednoczona opozycja.

Wszystko wskazuje na to, że jedną z niewielu okazji by, by przeciwnicy PiS mogli pokazać swoją aktywność i siłę, są kontrmanifestacje organizowane w czasie smoleńskich miesięcznic.

- Myślę, że wielu ludzi z różnych ugrupowań tam będzie. Apel Frasyniuka, list Wałęsy, to są elementy, że jeśli będziemy razem, to wtedy jesteśmy w stanie pokonać zagrożenia  tworzone przez PiS. To próba wyzwolenia obywatelskiej energii - mówił Boni w "Poranku Radia TOK FM".

Opór

Europosła nie będzie dziś na Krakowskim Przedmieściu. Bo, jak tłumaczył, musi być rano w Brukseli, bo o 8:00 prowadzi spotkanie. - Jest mi z tego powodu przykro - podkreślił.

Kontrmanifestacje od miesięcy organizują Obywatele RP. Manifestacje przyciągają coraz więcej uczestników. O udział w lipcowej manifestacji apelowali wspólnie Władysław Frasyniuk i Lech Wałęsa.

Frasyniuk został miesiąc temu wyniesiony przez policjantów z demonstracji. grożą mu trzy lata więzienia za zakłócanie przebiegu legalnego zgromadzenia i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Lecha Wałęsy nie będzie dziś w Warszawie, bo w sobotę trafił do szpitala. Były prezydent ma problemy kardiologiczne.

"Idę protestować. Mam przekaz dla Kaczyńskiego" - zapowiada Andrzej Celiński>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (58)
"Trzeba pokazać, że nie wszyscy myślą jak PiS. Żeby pokonać ten populistyczny walec"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 34 razy 8

  << "Trzeba pokazać, że nie wszyscy myślą jak PiS...>>

  wystarczy pokazać, że w ogóle się myśli, wtedy oczywiste, że nie może jak PiS

 • facio60

  Oceniono 18 razy 6

  Tiaaaa, PO wsławiło się tym, że ciągle mówiło, że Polski na nic nie stać. Niemcy, Francja, wiele innych państw, mocniej zadłużonych niż Polska, wspiera rodziny nieopodatkowanymi zasiłkami na dzieci (inna sprawa, że główni beneficjenci to muzułmanie). To co się dziwić, że 500+ spowodowało entuzjazm i poparcie. W gospodarce również źle się nie dzieje. PO i N., SLD czy Razem chcą zaistnieć, ale nie mają żadnych programów. Niezależnie od opcji, wspierali kościół, pomoc dla mniej zaradnych ograniczała się do słów. Dzisiaj próbują jechać na tzw. uchodźcach, co jeszcze bardziej odstręcza od nich przeciętnego wyborcę. Owszem, takie programiki i deklaracje wzbudzają entuzjazm TOK FM, GW, TVN, czy wielu polityków chcących zaistnieć w środkach masowego przekazu jako światli i oświeceni. Sęk w tym, że to wyborcy decydują, kto będzie przy władzy. A oni jakoś nie są czuli na propagandę nawet tą kościelną. Kierują się własnym rozumem. A rozum podpowiada im, że obecny rząd jednak coś robi dla przeciętnego Kowalskiego, nie płaszczy się przed kościołem, w sprawie imigrantów zachowuje zdrowe podejście. I to się ludziom podoba i jak długo tego nie zrozumieją "postępowe" elity, tak długo PiS będzie u władzy, nawet z tymi miesięcznicami czy aborcją. Kto miał do czynienia z polskim wymiarem sprawiedliwości, doskonale wie, ile tam jest do zrobienia. I ten rząd przynajmniej to zmienia. To nie Kowalski ma się bać tylko bandzior. To są tematy, które obchodzą wyborcę, a nie jak oceniać nas będą lewicowe media, czy niektóre państwa unijne, chcące upiec interesy na nas jednocześnie głaszcząc po plecach a w duchu cieszące się z naszej głupoty jak było za czasów Tuska.

 • emeni

  Oceniono 7 razy 5

  Trzeba pokazać, że nie wszyscy myślą jak PiS

  Ja nie myślę jak POPiS. Dlatego obu partiom życzę szybkiego zgonu. Musi pojawić się 3 siła bez tych komuchosolidaruszków trzymających się koryta od 27 lat, którzy stanowią trzon obu tych nikczemnych partii.muehehe

 • coalesce

  Oceniono 14 razy 4

  >> Zdaniem Michała Boniego, by pokonać "populistyczny walec" Prawa i Sprawiedliwości potrzebna jest silna i zjednoczona opozycja.

  0+0 to dalej zero. Zjednoczenie opozycji która nie ma nic do zaproponowania wcale PiSowi nie zagrozi. Jedyne co mogłoby pomóc to powstanie jakiejś nowej partii z sensownym programem dla tych, którym PiS się nie podoba, ale nie mają ochoty ani na uchodźców ani na oglądanie w kółko tych samych ryjów przy korycie.

  PO jest kompletnie zgrana, a przy tym wazelinuje kościołowi, a .N, miała może potencjał, ale Petru kompletnie go roztrwonił (SLD po ogórkowym blamażu jest równie śmieszne).

 • 66kropek

  Oceniono 5 razy 3

  Michał Boni! Proszę jak najczęściej! I żeby mówił długo i o wszystkim.

 • gogol_m

  Oceniono 5 razy 3

  Żeby pokazać, że się nie myśli jak PiS, trzeba w ogóle pokazać, ze się myśli.
  Dla was nie będzie to proste, bo ostatnią zapamiętaną myśl w polityce mieliście 12 lat temu ("odsunąć PiS od władzy").
  Niestety myślenie po 12 latach lenistwa i pozoranctwa w polityce, to coś co w ogóle może już nie zawitać w wasze szeregi.

 • matt555555

  Oceniono 13 razy 3

  Czy ten pan, mówiący o demokracji i uczciwości nie był przypadkiem kapusiem PRL-owskim i nie donosił na swoich kolegów i znajomych?

 • patriot.wr

  Oceniono 15 razy 3

  Czy to aby ten sam Boni Michał, który donosił do SB na swoich kolegów z Solidarności?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX