"Po degeneracji KOD" przyszedł czas Frasyniuka? "On ma olbrzymi potencjał"

- To jest człowiek bardzo silny, świetnie motywowany, z sukcesami - wychwala Władysława Frasyniuka Bogusław Chrabota. Szefa "Rzeczpospolitej" ocenia, że zaledwie przez miesiąc Frasyniuk wyrósł na jednego z ważniejszych graczy sceny politycznej.

10 czerwca Władysława Frasyniuka policjanci wynieśli z protestu na Krakowskim Przedmieściu. Za zakłócanie miesięcznicy organizowanej przez PiS oraz za naruszenie nietykalności policjanta legendarnemu działaczowi podziemnej Solidarności grozi do trzech lat więzienia.

Frasyniuk zarzutami się nie przejął. Dziś znowu będzie na Krakowskim Przedmieściu. Razem z Lechem Wałęsą apelował o udział w proteście.

- Jest pytanie, czy aby Władysław Frasyniuk nie wyrasta na pierwszoplanową postać polskiej polityki? To mnie najbardziej interesuje. Czy on będzie zainteresowany skonsumowaniem tej nowej roli? Czy okaże się jednym z liderów nowej formacji, która może powstać przed wyborami? - zastanawiał się w TOK FM Bogusław Chrabota.

"Degeneracja KOD"

Redaktor naczelny 'Rzeczpospolitej" nie ma wątpliwości, że Frasyniuk ma niezwykle mocne karty w ręku. I nie chodzi jedynie o jego działalność w czasach PRL.

- To jest nazwisko, które przez długi czas było zapomniane, a dziś odradza się. To jest człowiek bardzo silny, świetnie motywowany, z sukcesami.

Jeszcze niedawno Władysław Frasyniuk czynnie wspierał KOD, brał udział w marszach, przemawiał. Dziś sam może być liderem, a Komitet Obrony Demokracji może z rozrzewnieniem wspominać czas świetności. 

Jak ocenił Chrabota, do sukcesu Frasyniuka na pewno przyczyniła się "degradacja KOD".

"Słuszny protest" czy "brzydkie formy zwracania na siebie uwagi"?

Zdjęcia z 10 czerwca, kiedy policja wynosiła Frasyniuka z protestu, opublikowało wiele zagranicznych mediów.

Nie wzbudziło to zachwytu Piotra Zaremby. Dla zastępca redaktora naczelnego tygodnika "W sieci", protesty w czasie miesięcznic organizowanych przez PiS, "to próba wywołania atmosfery nieustającej wojny".

Publicysty nie przekonują argumenty protestujących, którzy krytykują znowelizowaną przez PiS ustawę o zgromadzeniach. Przepisy dają pierwszeństwo manifestacjom "cyklicznym".

-  Sami Obywatele RP potwierdzają sens oddzielania demonstracji. Bo ja tam widzę wolę starcia, zepsucia komuś uroczystości. Można krytykować miesięcznice, ale pierwotna jest chęć zrobienia komuś przykrości. Podobnie jak się blokuje wjazd Jarosława Kaczyńskiego na Wawel. To brzydkie formy zwracania na siebie uwagi - stwierdził w TOK FM.

Z oceną Zaremby nie zgadza się Dominika Wielowieyska. Dla dziennikarki "Gazety Wyborczej" i gospodyni "Poranka Radia TOK FM", protesty w czasie miesięcznicy to "autentyczny sprzeciw i rozgoryczenie" sytuacją w kraju.

Wielowieyska zgadza się, że to polityczna rozgrywka. Ale jej zdaniem, protestujący używają argumentów polityczne, a druga strona - organizatorzy miesięcznic - "stosuje szantaż emocjonalny, religijny i dotyczący życia prywatnego".

"Idę na Krakowskie Przedmieście. Mam przekaz dla Kaczyńskiego" - deklaruje Andrzej Celiński>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (117)
"Po degeneracji KOD" przyszedł czas Frasyniuka? "On ma olbrzymi potencjał"
Zaloguj się
 • s-ad

  Oceniono 20 razy 8

  "Po degeneracji KOD" przyszedł czas Frasyniuka? "On ma olbrzymi potencjał"
  DO DEGENERACJI?

 • kozenak

  Oceniono 18 razy 8

  Petru nie wyszedł, Kijowski tym bardziej więc czas na lans Frasyniuka. Kto następny?

 • Jon Gilbert

  Oceniono 23 razy 7

  Nie chcemy by policjanci nosili go na rękach ! Zbudujmy mu lektykę, najlepiej dwuosobową, drugie miejsce dla Bolka - będzie im wygodniej i będą wyglądać jak królowie !! Zmobilizujmy się !!

 • invest_pl

  Oceniono 31 razy 7

  wyrósł?...sam? - AGORA go napompowała

 • isiah.thomas

  Oceniono 21 razy 7

  Pompujcie, pompujcie.

 • wolverine_14

  Oceniono 33 razy 7

  Taki wielki ma potencjał, że jego UW po rządach w 1997-2001 przestało istnieć, a utworzone na jej zgliszczach PD nigdy nie przekroczyło w wyborach krajowych poparcia na poziomie 3.1%.

 • Oceniono 8 razy 6

  Teraz już wiem dlaczego Szyszko drzewa w puszczy wycina, boi się że Władysław z Leszkiem partyzantke założą.

 • isiah.thomas

  Oceniono 26 razy 6

  Podobno Frasyniuk zaspał na kontrmanifestację. Prawda to?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX