"Miesięcznica to stacja meteorologiczna polskiej sceny politycznej"

- Zwyciężył zdrowy rozsądek. Policja doprowadziła do tego, że dwie grupy demonstrantów nie zetknęły się ze sobą zbyt blisko - tak o miesięcznicy mówił w TOK FM Paweł Kowal. B. wiceszef MSZ ocenia, że organizowane przez PiS miesięcznice zyskały "drugie życie".

87. miesięcznica była wyjątkowa. Po raz pierwszy barierkami podzielono Krakowskie Przedmieście od ul. Karowej po Plac Zamkowy. Do tego, przed Pałacem Prezydenckim na czas wieczornego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, rozpostarto wielkie płachty. By w ten sposób odgrodzić się od protestujących.

A manifestantów-przeciwników działań PiS było wyjątkowo dużo.

- Zwyciężył zdrowy rozsądek. Policja doprowadziła do tego, że dwie grupy demonstrantów nie zetknęły się ze sobą zbyt blisko - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Paweł Kowal.

Miesięcznica jak stacja meteorologiczna

Zdaniem byłego posła PiS, miesięcznice "chyba niechcący" zyskały "drugie życie". Dzięki nowelizacji ustawy o zgromadzeniach. To zmobilizowało przeciwników PiS.

- Te manifestacje mobilizują elektorat jądra, tam centrum nie przychodzi. Zmieniono ustawę i "nakręcono" drugą stronę. A mobilizacja przeciwników zmobilizowała zwolenników PiS. W tej chwili, będziemy mieli co miesiąc oglądanie polskiej polityki przez pryzmat takiej stacji meteorologicznej, jaką jest miesięcznica - mówił Kowal w rozmowie z Janem Wróblem.

Policja poinformowała, że skieruje do sądu wniosku w sprawie 44 osób. Zatrzymano dwie osoby, jedna podawała się za policjanta, a druga odpowie za kradzież torby.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
"Miesięcznica to stacja meteorologiczna polskiej sceny politycznej"
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 17 razy 3

  Odgrodzili się jak poprzednia, komunistyczna siła przewodnia. Nauczka na przyszłość: kontrdemonstrację należy rozpocząć dwa dni wcześniej - niech Szczerbaty Dziadunio, jego przydupasy i inne ofiary smoleńskie śmigają z katedry pod pałac kanałami

 • herbat

  Oceniono 21 razy 3

  Kocham ten ból d. pisowskich troli. Wszyscy przygotowani, 3.000 policjantów zmobilizowanych, wozy do rozpraszania tłumów, TVP czekająca na zamieszki, Rachoń prowokujący demonstrantów a tu... Fransyniuk zabrał demonstrujących 10 min przed "procesją" i już. Nie ma Hamburga bo nie o zamieszki to chodziło. Ludzie uśmiechnięci, z różami ... i jak to pokazać w TVPiS

 • alfalfa

  Oceniono 3 razy 1

  Wychodzi na to, że Kaczyński organizuje demonstracje opozycji. Nawet to za te fajtłapy musi robić. Może niech go poproszą żeby im napisał program wyborczy? :P
  A.

 • 2zero

  0

  Ponieważ tow. Sekretarz powiedział, że będzie prowadzał swych wyznawców pod pałac Prezydencki dotąd dopóki nie staną ( o tu, niedaleko) 2 pomniki. Jest więc super! Jak wiemy ten towarzysz się nigdy nie cofa. Wystarczy maksymalnie opóźniać tą budowę. Niech się towarzysz nachodzi do u..., a pozostali niech żyją jak ludzie i nie zwracają absolutnie uwagi co się tam wyrabia. Ostatnia miesięcznica była PRZEŁOMOWA!

 • vega.vincent

  Oceniono 2 razy 0

  Jarek , miesiączkowanie w tym wieku ?

 • kanonia1939

  Oceniono 8 razy 0

  To kaczornica!

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 0

  Wydali państwową kasę na ochronę prywatnego przemarszu posła Kaczyńskiego, a żadnych zamieszek nie było. M.Błaszczak nie wyklucza zmiany przepisów, tak by uczestnicy kontrdemonstracji byli obciążani kosztami zabezpieczenia. Mam propozycję. Kto idzie na kontrdemonstrację kupuje bilecik za tysiaka i już może sobie popatrzeć z odległości stu metrów jak pan prezes dostaje białej gorączki.

 • zwykły człowiek

  Oceniono 18 razy 0

  No i wszystko jasne już dzisiaj wiemy dlaczego Bolesław.W. zachorował he he , sami widzicie co z niego za cwaniak i lawirant tak kombinuje aby być na wierzchu i niczym nie ryzykować , więc wybrał ściemę ze szpitalem he he . Czy ta totalna opozycja i ludzie ich popierający naprawdę myślą ze to wysokie poparcie dla PIS to ściema??? Otóż nie , ludzie (zwykli ludzie ci z dołu pracujący za grosze) w końcu zobaczyli że można rządzić inaczej , że nie koniecznie trzeba urealniać POlityką gospodarcza tylko kosztem najuboższych. Dzisiaj nikt nam nie mówi że jesli mało zarabiasz to jesteś nieudacznik,frustrat i sam sobie jesteś winien i że tak ma być bo Polska może być konkurencyjna tylko tanią siłą roboczą. Ta polityka jest inna i odległa od tej uzgadnianej u SOWY i przyjaciół i jeśli dalej będziecie gardzić zwykłym szarym obywatelem to nigdy nie wygracie, nigdy!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX