Komisja weryfikacyjna "będzie grała na PiS w następnych wyborach"

- Komisja weryfikacyjna odgrywa, w świadomości obywateli, rolę bezstronnego arbitra. W tym sensie PiS sprawę reprywatyzacji, na dziś, wygrywa - oceniła w TOK FM dr Karolina Wigura z "Kultury Liberalnej".

Zdaniem socjolożki, działalność komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, przyniesie Prawu i Sprawiedliwości głosy w kolejnych wyborach.

Bo jawi się jako "bezstronny arbiter" w kontekście kontrowersyjnych i głośnych afer reprywatyzacyjnych. A obywateli niespecjalnie interesuje prawna przepychanka wokół powołania komisji. I nie trafiają do nich argumenty, że to prokuratura i sądy mają kompetencje do rozstrzygania spraw reprywatyzacyjnych.

Według dr Karoliny Wigury, warto zwrócić uwagę, że PiS skupiło się wyłącznie na działalności komisji. A rządzący mają okazję rozwiązać skutecznie problem reprywatyzacji.

Dziwię się bardzo opozycji, że niewystarczająco akcentowane jest to, iż - jak sądzę - ustawa reprywatyzacyjna nie będzie przyjęta przez ten parlament. Ale sprawa reprywatyzacji jest rozgrywana przeciwko Platformie Obywatelskiej. Zarzucam więc instrumentalizowanie de facto tego problemu

- stwierdziła publicystka "Kultury Liberalnej".

"Gronkiewicz-Waltz ukarana za to, że nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną">>>

W poniedziałek komisja, której szefuje Patryk Jaki, zadecydowała o uchyleniu decyzji reprywatyzacyjnych w sprawie działek przy ul. Twardej 8 i 10 w Warszawie. Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności. 

TOK FM PREMIUM