Komisja weryfikacyjna "będzie grała na PiS w następnych wyborach"

- Komisja weryfikacyjna odgrywa, w świadomości obywateli, rolę bezstronnego arbitra. W tym sensie PiS sprawę reprywatyzacji, na dziś, wygrywa - oceniła w TOK FM dr Karolina Wigura z "Kultury Liberalnej".

Zdaniem socjolożki, działalność komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, przyniesie Prawu i Sprawiedliwości głosy w kolejnych wyborach.

Bo jawi się jako "bezstronny arbiter" w kontekście kontrowersyjnych i głośnych afer reprywatyzacyjnych. A obywateli niespecjalnie interesuje prawna przepychanka wokół powołania komisji. I nie trafiają do nich argumenty, że to prokuratura i sądy mają kompetencje do rozstrzygania spraw reprywatyzacyjnych.

Według dr Karoliny Wigury, warto zwrócić uwagę, że PiS skupiło się wyłącznie na działalności komisji. A rządzący mają okazję rozwiązać skutecznie problem reprywatyzacji.

Dziwię się bardzo opozycji, że niewystarczająco akcentowane jest to, iż - jak sądzę - ustawa reprywatyzacyjna nie będzie przyjęta przez ten parlament. Ale sprawa reprywatyzacji jest rozgrywana przeciwko Platformie Obywatelskiej. Zarzucam więc instrumentalizowanie de facto tego problemu

- stwierdziła publicystka "Kultury Liberalnej".

"Gronkiewicz-Waltz ukarana za to, że nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną">>>

W poniedziałek komisja, której szefuje Patryk Jaki, zadecydowała o uchyleniu decyzji reprywatyzacyjnych w sprawie działek przy ul. Twardej 8 i 10 w Warszawie. Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (76)
Komisja weryfikacyjna "będzie grała na PiS w następnych wyborach"
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 27 razy 5

  Przewodniczący Komisji to poseł nie byle Jaki.

  Potrafi doprowadzić do zwrotu miastu działki, która nigdy nie przestała być własnością miasta....

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 16 razy 4

  Złodzieje, mafia, zabójstwo działaczki społecznej, 40tys. ludzi na bruku.
  Nikt nie widział problemu,

  Teraz atak bo ktoś się wziął za złodziei !
  HGW uważa nadal że nic się nie stało i to nie jej wina !

 • ryslew2061

  Oceniono 14 razy 4

  Jaki - bolszewicka żarliwość i bolszewicka gotowość do niesienia sprawiedliwości ludowej. Gdyby działał w bolszewickiej Rosji to Dzierżyński mógłby mu najwyżej buty wiązać. Odrażający typ.

 • maras63

  Oceniono 11 razy 3

  Ci z PO nie mogli reprywatyzacji rozgrywać, bo by musieli oddawać, a to nie leży w ich naturze. Są jak te skorpiony z bajki, z tym, że nie kąszą, a kradną.

 • mariuszdd

  Oceniono 13 razy 3

  Zauważcie drogie Lemingi ,że TOKFM jest kruchtą Kościoła Gazety Wyborczej ,a mistrzowie ceremonii potrafią wskrzesić zmarłych Żydów i Polaków ,będących (nie byłych) właścicielami kamienic w np Warszawie i Krakowie

 • siekieraaxe

  Oceniono 2 razy 2

  ALE STRACI ZA 20 gr/litrze
  czy warto?

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 13 razy 1

  Jaki "bezstronnym arbitrem"??? Pani Wigura chyba nie miała dzisiaj rano najlepszego dnia!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX