"Mariusz spokojnie, zabulę. Mogę ciężko pracować do końca życia, żeby zapłacić"

- Po naszej stronie było o wiele więcej ludzi. Jest im wdzięczny. Było nas tak dużo, że nie musieliśmy się obawiać kontrakcji ze strony policji - mówił w TOK FM Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. Przyznał, że do niedawna przeciwnicy PiS traktowali ich jak "oszołomów".

Tak licznej manifestacji przeciwników PiS nie było chyba jeszcze w czasie organizowanych od siedmiu lat miesięcznic. Wg danych policji, zwolenników Pis było ok. 2 tys., a krytyków - ok. 2,5 tys.

Po naszej stronie było o wiele więcej ludzi. Jestem im wdzięczny za przybycie. To było wiele tysięcy ludzi zdeterminowanych, by wziąć udział w akcji nieposłuszeństwa. Byli przygotowani by ponieść konsekwencje karne. To było imponujące

- mówił Paweł Kasprzak w Radiu TOK FM.

Lider inicjatywy Obywateli RP przyznał, że właśnie ze względy na tłumy, jakie przyciągnęła kontrmanifestacja, zrezygnowano z blokowania Krakowskiego Przedmieścia. - Chcieliśmy uniknąć konfrontacyjnego scenariusza, skakania przez te fortyfikacje. Najpoważniej na świecie szanujemy prawa zwolenników PiS, by się w  miejscach publicznych wypowiadać czy modlić.

Minister zawsze znajdzie sposób

Fortyfikacje, o których mówił gość TOK FM, to kilometry barierek postawionych w nocy z niedzieli na poniedziałek. W ten sposób wydzielono znaczną część Krakowskiego Przedmieścia, wyłącznie na potrzeby miesięcznicy.

Uroczystości ochraniało rekordowo wielu policjantów - 2,3 tys..

Ile to wszystko kosztowało? Jak ustaliła reporterka TOK FM, liczne zajmie policji około dwa tygodnie.

Min. Mariusz Błaszczak ma już pomysł, kto powinien płacić. W Polskim radiu ogłosił, że najlepiej byłoby znowelizować ustawę o zgromadzeniach tak, by płacić musieli uczestnicy kontrmanifestacji.

- Zakochałem się w Mariuszu Błaszczaku. Ten "romans" trwa od dawna, ale jak dziś się o tym pomyśle dowiedziałem... No Mariusz, kocham cię - komentował Paweł Kasprzak.

Błaszczak zażąda ode mnie, żeby zapłacić np. 400 tys..zł za miesięcznice... Nie ma tych pieniędzy. Ale Mariusz spokojnie, zabulę. Mogę ciężko pracować do końca życia, żeby zapłacić. Konstytucja jest warta o wiele więcej

stwierdził lider inicjatywy Obywatele RP.

Dobry PR

Kasprzak nie kryje, że nikt nie zrobił Obywatelom takiej reklamy jak PiS. - Jarosław Kaczyński, mówiąc o białych różach jako symbolu głupoty i nienawiści, zrobił nam kapitalny prezent.  To był dla nas wielki sukces marketingowy. Jakbyśmy sprzedawali białe róże, to byłbym dziś bogatym człowiekiem - ironizował.

Tysięcy uczestników n poniedziałkowej manifestacji też pewni by nie było, gdyby nie akcja policji przeprowadzona 10 czerwca. To wtedy policja siła wyniosła m.in. Władysława Frasyniuka.

Przez ten miesiąc spotkaliśmy się z ogromnymi wyrazami uznani. Przez rok byliśmy szczelnie izolowani, we wszystkich opozycyjnych środowiskach. Nasza akcja, która polegała na staniu naprzeciwko władzy, opisywana była jako zbyt radykalna. Mówiąc w skrócie mieliśmy wariackie papiery oszołomów

- mówił w rozmowie z Mikołajem Lizutem.

Obywatele RP po raz pierwszy stanęli przed Pałacem Prezydenckim 10 marca 2016 roku. Jak wspominał Kasprzak, kilka miesięcy temu w TOK FM, od początku spotykali się z agresją uczestników miesięcznic.

- Nie była to tylko agresja słowna, mnie np.opluto. Ci ludzie byli przekonani że stoimy za kasę od Sorosa. A teraz doszło do nich, że jesteśmy inni, może stuknięci, ale chyba szczerzy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (159)
"Mariusz spokojnie, zabulę. Mogę ciężko pracować do końca życia, żeby zapłacić"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 72 razy 52

  Nic nie jest dane na wieczność, ani młodość, ani władza

  jak mawiają ,,kropla drąży skałę'', długo ale skutecznie

  PO (nie moja bajka) rządziło 8 lat i nigdy publicznie nie protestowano przeciw niej w sposób jaki to ma miejsce po niespełna 2 latach rządów PiSbolszewii

  Kaczyński mający za przodków komuchów, wychowywał sie w willi podarowanej przez komuchów jego ojcu działaczowi komunistycznemu, uczęszczał do komunistycznych szkół z programem komunistycznym, pisał prace doktorskie z tematów marksistowsko-leninowskich mając komunistycznego promotora i komunizm ma we krwi

  stąd jego podejście do życia i Świata po komunistycznemu, wg komunistycznych zasad

  rżnie antykomunistę a jest komunistą do kwadratu

  do tego jako stary kawaler ma poważne zmiany w psychice, jego przydupasy to w nim pielęgnują przytakując jego dziwacznym zachowaniom by wkraść się choć na chwilę w jego łaskę

  latka jemu lecą, czasu mało na realizację swych paranoicznych pomysłów i mamy to co mamy, czyli zapędy dyktatorskie

  zazwyczaj cios nokautujący pada w najmniej spodziewanym momencie z najmniej spodziewanej strony

  Kaczyński na ta chwile nie ma z kim przegrać ale w myśl powiedzenie ,,nie znasz dnia ani godziny'' prędzej czy później dostanie niespodziewanie cios nokautujący, jak nie od wroga to własnego Judasza

  społeczeństwo polskie (nie tylko) jak widać dostało jakiegoś amoku, chce albo Świat przewrócić do góry nogami, albo cofnąć się o kilkaset lat wstecz, idzie ku samozagładzie

  miejmy nadzieję, że w pewnym momencie oprzytomnieje i takich Kaczyńskich wywiezie na taczkach

 • owca888

  Oceniono 58 razy 34

  Za tekst o Hamburgu i Lesie Kabackim Płaszczak powinien dostać w ryj. To podłe, chamskie i aroganckie - w sumie jak całe pisdzielstwo.

 • arvelli_net

  Oceniono 50 razy 30

  ... błaszczak w latach 50-tych zrobiłby błyskotliwą karierę a tak to dooopa! U prezesa tylko na wycieraczce :/

 • def11

  Oceniono 39 razy 23

  Mariusz Młot Błaszczak z grupy żoliborskiej będzie teraz haracz pobierał od wszystkich obywateli którzy chcieliby korzystać ze swoich konstytucyjnych praw, po "dobrej zmianie" nic za darmo :)

 • inder

  Oceniono 41 razy 21

  Coś pisowskie trolle słabo się ostatnio starają. Zadyszka? Putin wstrzymał wypłaty?

 • inder

  Oceniono 36 razy 20

  Panie Błaszczak! Jak szaleć to szaleć! Niech pan zacznie pobierać opłaty za każdą niepochlebną myśl o partii Pachołki imperium Sowieckiego.

 • Janina Goszczynska

  Oceniono 31 razy 17

  To z naszych podatkow Blaszczak otrzymuje wyplate i diete poselska,to my utrzymujemy rzad,sejm,oswiate ,policje,wojsko itd.i glupie pomysly Blaszczaka,zrobil tunelhumanitarny w centrum Warszawy dla prezesa i politykow PiS wyszlo smieszno,i tragikomicznie,
  garstka politykow PiS i tysiace policjantow do ochrony miesiecznicy.
  Obywatele RP w tym czasie zgromadzili sie na placu Pilsudskiego
  przed Grobem Nieznanego Zolnierza, spokojnie,kulturalnie bez chamskich wyzwisk,
  tak zachowuje sie suweren,a wladza odgrodzona od spoleczenstwa,"piekny widok ",

 • maxim38

  Oceniono 32 razy 16

  Następnym razem niech się zjedzie pół Polski na ten teatrzyk Ciekawe jak sobie Podnóżek Prezesa da radę?A tak w ogóle to Podnóżek prowokuje.Było spokojnie ale następnym razem po takiej gadce może już nie być.Chcą się parawanami odgrodzić a wtedy nie będzie wiadomo w którą stronę się uchylić.Pajace.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX