"To już nie są Węgry - Kaczyński funduje nam Turcję. Ludzie PiS będą bezkarni"

- To początek końca demokracji w Polsce. Pakiet ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości oznacza, że ludzie z PiS będą bezkarni - ocenia Ewa Kopacz. B. premier ostrzega, że przejęcie kontroli nad sądownictwem oznaczam, że PiS będzie piętnować i rozliczać się z przeciwnikami.

Po rozprawieniu się z Trybunałem Konstytucyjnym, zmianie przepisów dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa, PiS bierze się za Sąd Najwyższy. Grupa posłów złożyła w Sejmie projekt, który doprowadzi do błyskawicznej wymiany składu sądu. I przejęcia kontroli nad SN przez ministra sprawiedliwości.

"Sędziowie SN traktowani są jak pieski, na smyczy ministra. Hardcore. Republika bananowa">>>

- Jeśli jeszcze ktokolwiek miał wątpliwości, czy rządzący niszczą polską demokrację, to dziś powinien być pewien, że najnowszy projekt PiS to początek końca demokracji w Polsce - oceniła w TOK FM Ewa Kopacz.

To już nie Węgry. "Kaczyński funduje nam Turcję"

Była premier przyznała, że decyzje Prawa i Sprawiedliwości to dla niej zaskoczenie. Choć, jak przypomniała w TOK FM, przed wyborami wielokrotnie ostrzegała, że "PiS weźmie za cel polską demokrację".

Jak Jarosław Kaczyński zachwalał demokrację panującą na Węgrzech, to już było dla nas przerażające. Ale z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć: to nie są Węgry, on nam funduje Turcję. Jeśli obserwuje się sytuację w Turcji, to widać, jak władza niszczy przeciwników politycznych i zwykłych obywateli

- stwierdziła Ewa Kopacz w rozmowie z Mikołajem Lizutem.

"Polscy sędziowie dostają dramatyczne listy od kolegów z Turcji">>>

Walka z przeciwnikami

Zdaniem byłej premier i marszałek Sejmu, pakiet ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości przygotowanych przez rządzących oznacza, że "ludzie PiS  będą bezkarni".

- A wszyscy, którzy myślą inaczej, mają inne zdanie będą podlegać machinie, która dotychczas miała bronić obywateli. Bo szliśmy do sądu mają nadzieję, że niezawisły sąd osądzi sprawiedliwie naszą sprawę. A teraz będziemy mieli sędziów z politycznego nadania. Podzielili społeczeństwo, a teraz jeszcze mają w ręku władzę sądowniczą, będą piętnować ludzi, którzy myślą i mówią inaczej - uważa Kopacz.

Nie czas na rywalizację. Czas na jedność

Opozycja ma niewielkie możliwości, by w Sejmie walczyć o odrzucenie projektu dotyczącego Sądu Najwyższego.

Dlatego, jak stwierdziła Ewa Kopacz, "trzeba odwołać się do ludzi".

- Jarosław Kaczyński boi się jedynie ludzi na ulicach. Widać to np. podczas miesięcznic, kiedy w czasie marszu chowa się za plecami kobietami. Wczoraj w Sejmie bał się posła, który chciał mu dać broszurę i zasłaniali go minister z marszałkiem. Trzeba odwołać się do obywateli, którzy już wielokrotnie, wychodząc na ulice Warszawy i innych miast, pokojowo prezentowali swoje poglądy i weto wobec tego, co władza robi.

Według Kopacz, sytuacja wymaga też jedności opozycji. 

To nie jest czas na rywalizacje, kto ma być przyszłym premierem. Przyszedł czas na konsolidację, by realnie przeciwstawić się tym szkodnikom

- mówiła w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (159)
"To już nie są Węgry - Kaczyński funduje nam Turcję. Ludzie PiS będą bezkarni"
Zaloguj się
 • impala_1967

  Oceniono 27 razy 25

  Dzień dobry,
  ja mam parę słów do opozycji: MOŻE DO CHOLERY PRZESTANIECIE SIĘ ŻREĆ I WEŹMIECIE DO ROBOTY?!
  Dziękuję za uwagę.

 • kris0104

  Oceniono 38 razy 24

  pisdziajstwo doprowadzi do tego, ze ludzie wyjda na ulice, doprowadza do wojny domowej.Konkretnie - z winy tego psychola kurdupla

 • valentin1943

  Oceniono 16 razy 16

  Ku pamięci. Świat widział większych gierojów od Prezesa. Choćby Causescu, Kaddafi czy Amin. I wszyscy marnie kończyli.

 • Fortunat Zwolinski

  Oceniono 32 razy 16

  GOEBBELSOSKIE podejsie do PRAWDY....
  zabrac wsiowym chamom DOPLATY
  szybko przestana sluchac zlodziejskiego KOSCIOLA
  i idacego sladami WERMACHTU
  FASZYSTOWSKIEGO PIS-u...

 • elektronik_99

  Oceniono 18 razy 14

  Jak się wam np. nie chciało ruszyć dupy na głosowanie za Trybunałem Stanu dla Ziobry, tolerowaliście wpieprzanie się Kościoła do polityki, to teraz nie marudźcie.

 • irishrem

  Oceniono 22 razy 14

  No trzeba wyjść na ulicę i urządzić pisiorom polski Majdan. Teraz już nie ma innego wyboru.

 • p_d_d

  Oceniono 14 razy 12

  W odpowiedzi na demagogię uprawianą przez niektórych pisich debili, którzy za przykład identycznego rozwiązania jak u Ziobry podają Niemcy. Jak wszystko pisie, także i to oczywiście jest łgarstwem. Dla zainteresowanych źródło na stronie niemieckiego SN:
  bundesgerichtshof.de/SharedDocs/Downloads/EN/BGH/broschuere2014_NurTextEnglisch.pdf?__blob=publicationFile

 • tlen69

  Oceniono 13 razy 11

  W punkcie 2 Art. 10 wyraźny jest zapis, że władzę sądowniczą sprawują sądy i trybunały.
  TA WŁADZA SĄDOWNICZA NIE MA BYĆ W RĘKACH POLITYKÓW , W TYM MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI !!!
  Kontrola nad sądami ma być społeczna. Nie może być polityczna.

  12 lipca 2017 r. posłowie PiS, bez odpowiedniego czasu oraz konsultacji z opozycją i społeczeństwem, dokonali "ZAMACHU STANU" NA PAŃSTWO ?!  
  Państwo to MY obywatele, NASZE  RODZINY i nasz podstawowy dokument naszej tożsamości  KONSTYTUCJA RP  z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  Czy politycy PiS dokonali także ZABORU  naszej ojczyzny i demokracji . Parlament  i PiS działa AUTORYTARNIE , bez dialogu społecznego i z opozycją.
  PIS DZIAŁA NA SZKODĘ POLSKI.  Poprzez ustawy o KRS, SN i sądach, które są niezgodne z Konstytucją stosuje "polityczną, wadliwą prawnie PRZEMOC  w CELU WPŁYWU NA POLITYKĘ PAŃSTWA!!!
  My mamy swoją Konstytucję, Niemcy i Amerykanie, Holendrzy, mają swoją konstytucję i swoje zasady dotyczące sądów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX