"Może Macierewicz powoła komisję? Ustalą, że pisałem książkę przy pomocy bomby termobarycznej"

Szef MON zarzuca Tomaszowi Piątkowi "stosowanie przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego". - Mamy kolejny zamach Antoniego Macierewicza - ironizował w TOK FM autor książki "Macierewicz i jego tajemnice".

Zawiadomieniem min. Antoniego Macierewicza zajmuje się  Departament do spraw Wojskowych Prokuratury Krajowej.

Za "stosowanie przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych" grozi do trzech lat więzienia. A za "publiczne znieważanie lub poniżanie konstytucyjnego organu RP" - do dwóch lat.

- Mamy kolejny zamach Antoniego Macierewicza. Być może powoła specjalny zespól ekspertów, który ustali, że pisałem swoją książkę przy pomocy bomby termobarycznej.  śmiejemy się, ale sprawa jest bardzo poważna - mówił Tomasz Piątek w TOK FM.

Tajemnice. Znajomości. Powiązania

Dziennikarz półtora roku poświęcił na prześwietlanie aktywności Antoniego Macierewicza. Efekty śledztwa opublikował w książce.

- Ten człowiek od 30 lat używa tego samego chwytu. Stara się komunikować, żeby było jak w rosyjskim dowcipie - i śmieszno, i straszno; żeby ludzie myśleli, że jest wariatem i trochę się bali. Dzięki temu ten człowiek może niszczyć Polskę - ocenił dziennikarz.

Książka Piątka dotyczy licznych, wieloletnich powiązań ministra Macierewicza z "globalnym, gangsterem i finansistą" Siemionem Mogilewiczem oraz z "radzieckim i rosyjskim wywiadem wojskowym GRU".

- Powiązań jest dużo. One są pozornie niezależnie zawsze są krótkie jest dwóch-trzech pośredników. Nigdy nie dochodzimy do liczby sześciu pośredników, kiedy powiązania stają się przypadkowo. Ktoś, kto pełni funkcje ministra obrony narodowej, powinien to wyjaśnić. A kiedy prosiłem go odpowiedź, to otrzymywałem milczenie lub jawne kłamstwa. I to jest najbardziej niepokojące - mówił w TOK FM.

Rosyjski szlak wiceministra

Rosyjskie "tropy" pojawiają się nie tylko w karierze Antoniego Macierewicza. Ostatnio niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ujawnił, że bliski współpracownik szefa MON -  wiceminister Bartosz Kownacki był w Rosji w 2012 r. jako obserwator wyborów prezydenckich.

Miał jechać na zaproszenie Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, organizacji założonej przez byłego posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego, który w maju 2016r. został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji.

Zdaniem Tomasza Piątka, kontakty Kownackiego są "kompromitujące" dla samego wiceministra oraz dla jego szefa - Antoniego Macierewicza.

"Zastępca Macierewicza pojechał do Rosji, by uwiarygodnić reżim Putina"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (125)
"Może Macierewicz powoła komisję? Ustalą, że pisałem książkę przy pomocy bomby termobarycznej"
Zaloguj się
 • Tomasz Ruszczyk

  Oceniono 96 razy 90

  JAROSŁAW KACZYŃSKI - GENIUSZ I STRATEG!!!
  A jak jest naprawdę...
  Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow.
  Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe.
  Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał.
  Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi.
  W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 18 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy.
  Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem.
  Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu.
  Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji.
  Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji.
  W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego

 • getz54

  Oceniono 48 razy 46

  To ze w USA wariat został prezydentem, nie zwalnia nikogo z obywateli tego kraju od przyzwoitego i honorowego, zachowania. Michael Flynn podał się do dymisji z prostego powodu, okłamał swojego szefa Mika Penca. Macierewicz nie musi, bo nie okłamał swojego szefa, ten bowiem nie interesuje się tym co się dzieje w tym kraju, tylko jak zapuszkowac Tuska. Tylko czy będzie miał się jeszcze czym interesowac zanim uda mu się spełnic obietnicę złozoną bratu ns Wawelu ?
  To po pierwsze, po drugie, Macierewicz musi najpierw zrealizowac plan Obrony Terytorialnej, sprawdzenia odporności mieszkańców Warszawy przez wsypanie cyjankali do zbiornika wody pitnej. Musi to zrobic zanim baca odzyska przytomnośc po rozwaleniu samolotu z bratem na pokładzie, i połozy kres jego obłąkańczym obsesjom. Te obsesje są wynikiem eksperymentów medycznych przeprowadzanych na Antonim podczas internowania. SB chciała ustalic, jaką dawkę LSD moze znieśc człowiek, zanim zechce poszybowac nad Pałacem Kultury, albo zapragnie poślubic kałamarnicę.0

 • chris rhode

  Oceniono 49 razy 45

  Na miejscu autora tej książki przygotował bym się albo do emigracji albo do odsiadki. Powołani przez p.Zbyszka sędziowie coś już wymyśla.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 45 razy 41

  Panie Tomaszu,
  Gratuluję skrupulatności i odwagi. Czekają Pana, jak nas wszystkich, ciężkie czasy.
  Spodziewam się, że pańska książka stanie się wkrótce bibułą. Choćby dlatego, ze to Pan będzie agentem, a pański prapra...dziadek Carycą Katarzyną.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki

 • lubiedobrze

  Oceniono 42 razy 40

  Zbadałbym jeszcze sytuację w Polskiej Wytwórni Papierów Wartosciowych. Prezesem jest bliski współpracownik Macierewicza, były wiceszef komisji likwidacyjnej WSI.Wojciechowski dokonał zwolnień prawie wszystkich pracowników nie technicznych, także popierajacych PiS.
  Czy firma produkująca paszporty jest na celowniku rosyjskich służb. Ostatnio wygrała przetarg na produkcję dowodów tożsamości m.in. dla Armenii. Dla ochrony swych niejasnych powiazań, PiS oskarża Newsweek o dyskredytowanie Wojciechowskiego. Chodzi jednak o artykuły dotyczące zmian kadrowych i sponsorowanie Rydzyka i pisowskich fakemediów.

 • charly42

  Oceniono 38 razy 36

  ten psychopata to największy szkodnik i zdrajca.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 34

  Od czasu gdy zobaczyłam jak z pasją i uczuciem dziękował drogiemu Wacusiowi,że zwiał do Ameryki raczej obstaję za wersją że, jego szare komórki systematycznie ulegają degradacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX