"Duda będzie kalkulował. Polacy nie mogą mieć poczucia klęski, po złej decyzji prezydenta"

- Oczekiwałbym od prezydenta trzech wet. Jest prawnikiem, wie co tam jest napisane. Wie jakie błędy się tam znajdują - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna. Ale lider PO nie wierzy, że prezydent wysłucha apeli ekspertów i przeciwników rewolucji w sądownictwie.

Prezydent Duda wrócił z Juraty do Warszawy. Spotka się z I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Przeciwnicy zmian w sądownictwie już szykują protest przed Pałacem Prezydenckim.

Zdaniem Grzegorza Schetyny powrót prezydenta oznacza poważne przyspieszenie w sprawie pakietu ustaw dotyczących KRS, SN i ustroju sądów. - Decyzje mogą być bardzo szybko. Zakładam że prezydent nawet dzisiaj może zdecydować. Trzeba organizować opór. Ważne  by poczuć wspólnotę - mówił przewodniczący PO w "Poranku Radia TOK FM".

Schetyna oczywiście jest przekonany o tym, że najwłaściwszą decyzją powinno być zawetowanie wszystkich trzech ustaw. Ale szef Platformy nie jest optymistą.

- Wydaje mi się, że to będzie kalkulacja. Próba zmieszczenia się między agresywną, katastrofalną polityką PiS a ratowaniem własnej niezależności. Przy tak ważnych decyzjach taka kalkulacja jest najgorsza - ocenił w rozmowie z Dorotą Warakomską.

"'Żadnego weta zapewne nie będzie', bo Duda bardziej niż Polaków boi się Kaczyńskiego" - uważa Tomasz Lis>>>

Protesty nie mogą ustać

Zdaniem Schetyny, przeciwnicy upolitycznienia sądownictwa nie mogą przerywać protestów. Nawet jeśli prezydent Duda zignoruje ich apele.

- Życie nie skończy się na decyzji prezydenta Dudy. Polacy nie mogą mieć poczucia porażki czy klęski, po złej decyzji prezydent. To bardzo ważne. Ci wszyscy ludzie, którzy biorą udział w protestach oczekują, że to się tak nie skoczy, że będzie miało dalszy ciąg. W tym widzę rolę PO - stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

W Warszawie poniedziałkowe protesty zaczną się wcześnie. Pierwsza manifestacja ma towarzyszyć spotkaniu Andrzeja Dudy z prof. Gersdorf. Akcję przygotował Protest Kobiet.

Co oznacza zmiana w sądach dla przeciętnego Kowalskiego

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
"Duda będzie kalkulował. Polacy nie mogą mieć poczucia klęski, po złej decyzji prezydenta"
Zaloguj się
 • pissucks

  Oceniono 12 razy 4

  Sypnęli groszem i forum znowu oblepione pisowską pleśnią .... Co wy tu robicie, na forum znienawidzonej gw? Oprócz zarabiania na miskę gorzkiej zupki.... W życiu nie odwiedziłem forum gazety polskiej czy innego, podobnego szmatławca.

 • berek-oberek

  Oceniono 9 razy 3

  Nie podejrzewajcie Du.y o jakąkolwiek kalkulację, gdyż kalkulacja wymaga procesu myślowego.

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 2

  wojna pisowsko-polska. kto wygra: pisi motłoch czy Polacy, reżim czy wolność??

 • wolak007

  Oceniono 10 razy 2

  Tu nie ma co kalkulować!

  Albo POLSKA albo PIS!

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 1

  Dziś reakcji Pana Prezydenta nie będzie.
  Pan Prezydent dopiero wrócił z wakacji, więc nie wie, o co chodzi i musi to w nocy skonsultować z ~ruchadlo_lesne, ~seba_sra_do_chleba, ~dzika_foczka i innymi ekspertami.

 • poppers68

  Oceniono 7 razy 1

  DUDZIE KTÓRYŚ Z KOLEGÓW, PEWNIE JESZCZE ZE ŚRODOWISKA STUDENTÓW PRAWA NA UJ PO PROSTU UŚWIADOMIŁ ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNĄ W PRZYSZŁOŚCI ZA USTAWICZNE ŁAMANIE USTAWY ZASADNICZEJ SWOJEGO KRAJU.
  I tak, jak być może nie będzie " woli politycznej" w kolejnym Sejmie RP na procesy karne to środowisko prawnicze doprowadzi do skazania poszczególne osoby.
  Duda jako jedyny z rozpoznawalnych twarzy PIS musiałby się podpisać pod dokumentem przestępczym, łamiącym Konstytucje gdyż jak wiemy reszta załogi G nie podpisała nic.
  Zatem Duda chce zastosować du...o chron na przyszłość.
  To cała "gra polityczna" tych naprawdę średnio rozgarniętych polityków.

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 1

  jaki suweren taki prezydent

 • justas32

  Oceniono 7 razy 1

  Duda nic nie będzie kalkulował. Duda wie że bez Kaczyńskiego jest nikim - jak może więc robić coś wbrew Kaczyńskiemu ? Tylko od Kaczyńskiego zależy czy będzie startował na drugą kadencję. Zdanie elektoratu jest dla niego nieważne - ten kto głosuje na PIS i tak zagłosuje na kandydata wskazanego przez Prezesa, ten kto nie głosuje na PIS nigdy sam z siebie nie zagłosuje na Dudę. Jaką Duda ma alternatywę ? Żadną. Dalej musi być marionetką, bo w chwili kiedy przestanie być marionetką - przestanie istnieć ...

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 1

  Jaki wyrok wyda pisowski sędzia w sprawie maltretowania Karoliny P. przez pisowskiego radnego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX