Wiceminister odczytał referat ministra Jana Szyszki. A w nim? ... Sataniści

Miała być konferencja naukowa, wyszło - spotkanie ideologiczne. W Zwierzyńcu na Lubelszczyźnie zorganizowano konferencję "Człowiek i przyroda - Roztocze". Roztocze to park narodowy, z wieloma rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Tyle, że w trakcie wykładów o Roztoczu, pojawiły się też takie wątki, jak Puszcza Białowieska, Komisja Europejska czy ekolodzy i ekologiści.

Konferencji w Zwierzyńcu miał przewodniczyć minister środowiska. Jan Szyszko co prawda nie dojechał - bowiem w tym czasie ogłaszał w Warszawie, że Polska nie wykona decyzji Trybunału Sprawiedliwości w sprawie wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej - ale i bez ministra konferencja się odbyła. Przyjechał wiceminister, Sławomir Mazurek z referatem szefa. - Żałuję, że w ogóle tu jestem. Dawno nie słyszałem tak politycznych wystąpień. To miała być konferencja naukowa, a wyszło... wiadomo co - mówił nam jeden z leśników - uczestników spotkania.- Nie chcę się przedstawiać, bo wiadomo, jak to zostanie odebrane. Obawiam się konsekwencji służbowych - służba leśna to jednak instytucja zhierarchizowana - przekonywał nasz rozmówca. Takie głosy można było usłyszeć od większej grupy leśników.

Wiceminister: "To jest wielka odpowiedzialność"

Wiceminister w rozmowie z dziennikarzami przekonywał, że w Puszczy Białowieskiej prowadzony jest w tej chwili... projekt badawczy, w ramach którego jedna trzecia puszczy zostaje pozostawiona naturalnym procesom, a dwie trzecie to tereny, na których prowadzone są działania ochronne. Czyli mówiąc krótko - wycinka drzew. - Zaniechanie działań ochronnych, czyli powstrzymanie gradacji kornika drukarza, kosztowałoby państwo polskie około dwóch miliardów złotych. To jest wielka odpowiedzialność, od tej odpowiedzialności nikt ani leśników, ani państwa polskiego nie zwalnia - mówił Mazurek.

Wiceminister odczytał referat ministra Jana Szyszki. A w nim? ... Sataniści

Oto kilka cytatów:

"Nie możemy pozwolić na to, by człowiek traktowany był jako największe zagrożenie dla zasobów przyrodniczych, a najwyższą, jedynie zrozumiałą formą ochrony był zakaz wycinki drzew i zakaz zabijania zwierząt, co kreowane jest ostatnio zarówno przez ruchy satanistyczne, jak też ludzi o wielkim sercu, ale minimalnej wiedzy przyrodniczej".

"Zamiast kształcenia w kierunku zrozumienia istoty zrównoważonego rozwoju i zrozumienia zasad funkcjonowania przyrody, zmieniono tak mentalność znacznej już części społeczeństwa, że zakaz wycinania drzew i zakaz zabijania zwierząt zaczął urastać do rangi najwyższej i praktycznie jedynej formy ochrony przyrody. Polskie leśnictwo i polskie łowiectwo zaczęło być traktowane jako główne zagrożenie dla polskiej przyrody ożywionej".

"Jedyną szansą jest edukacja w zakresie ekologii integralnej, pozwalającej na rozumienie przyrody i roli, jaką człowiek powinien pełnić w stosunku do przyrody, chroniąc ją przez użytkowanie dla swojego i jej dobra".

Na tym kontrowersji nie koniec

Wykład dla grupy ponad 100 leśników wygłosił też ksiądz profesor KUL, Andrzej Guz. Wykład o ekologistach i ekologach. Zdaniem księdza - wykładowcy z Katedry Kształtowania Przestrzeni KUL, największym ekologiem w Polsce jest... minister Jan Szyszko. Ci natomiast, którzy sprzeciwiają się wycince drzew, to ekologiści. - Zabraniają prowadzenia racjonalnej gospodarki w lesie, zabraniają ingerencji człowieka w życie Puszczy Białowieskiej - mówił nam ks. Guz. I dowodził w rozmowie z nami, że w puszczy już dawno powinna być zastosowana... chirurgia ekologiczna. - Nie zastosowano jednak tej metody, nie zatroszczono się w sposób racjonalny, zgodny z rozumem, o zdrowotność Puszczy Białowieskiej - mówił ksiądz. 

W trakcie wykładu odwoływał się m.in. do komunizmu, ale i Unii Europejskiej. Mówił o tym, że człowiek to najwyższe dobro, które nie może stawiać wyżej od siebie - świata zwierząt czy roślin. Kilka cytatów:

"Komunizm PRL-owski ochronił nas przed jeszcze radykalniejszą formą komunizmu światowego w postaci m.in. ekologizmu, bo ekologizm tak, jak genderyzm wpisuje się w trend myślenia neomarksistowskiego".

"Dzisiaj płacimy cenę za poniewieranie naszą państwową, narodową godnością na arenie UE. Musimy płacić tę cenę poniżenia i pogardy przez niektórych eurokratów tylko dlatego, że Polacy opowiadają się za człowiekiem jako człowiekiem i jego nietykalną godnością. Widzimy, że zarówno pan Timmermans, jak i jego koledzy, którzy podobnie myślą, łamią prawo Unii Europejskiej. I my jako Polacy musimy to zdemaskować w obronie polskiej racji stanu, Polaków jako ludzi. I musimy dopomóc narodom Europy, bo one miłują Polaków".

"My wiemy, jak ratować lasy. Nikt nas nie będzie pouczał"

O ataku na Polskę mówił w rozmowie z nami również dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Jerzy Stądel. - To jest coś chorego. Szaleńcy z Zachodu, opłacani nie wiadomo przez kogo są napuszczani na polskich leśników, na naszego ministra, najlepszego w historii. My doskonale wiemy, jak ratować lasy i nikt nas nie będzie pouczał - mówił Stądel.

Dostało się też Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej. - Donosiciele z  PO czy Nowoczesnej donoszą na własny kraj, na własną matkę do Unii i instytucji unijnych. Co jest warty syn czy córka, która donosi na własną matkę? - pytał dyrektor. - Myślę, że wreszcie naród zmądrzeje i przepędzi to dziadostwo. Używam mocnych słów, bo trzeba używać mocnych słów - usłyszeliśmy od dyrektora Lasów Państwowych w Lublinie.

Konferencję "Człowiek i przyroda - Roztocze" organizował minister środowiska i Roztoczański Park Narodowy, a instytucjami współuczestniczącymi były Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” oraz Polski Związek Łowiecki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (146)
Puszcza Białowieska. "Komunizm ochronił nas przed ekologizmem"
Zaloguj się
 • molibden01

  Oceniono 39 razy 35

  nigdy nie myślałem, że rządzić będą nami szaleńcy i groźni fanatycy. Wszyscy przyzwoici ludzie, zwłaszcza ci, którzy przeżyli czasy komunistyczne, przeżywają koszmar na jawie.

 • kemor234

  Oceniono 30 razy 30

  Jednym słowem, dla ochrony przyrody należy wycinać drzewa i ... urządzać polowania.
  Jak dla mnie to trochę "nowatorskie".

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 31 razy 27

  Czy można uznać, że walka z szatanem, to już ostatni etap rozwoju kaczystowskiej paranoi?

  W Radiu Maryja Rydzyk podtrzymywał Kaczyńskiego na duchu:
  „Alleluja i do przodu! Matka Boska nam pomoże, uratujcie Polskę!
  A Panisko Kaczynski na to:
  „Proszę się nie obawiać, ja to na pewno wytrzymam … Obronimy Polskę, ojcze dyrektorze! My to traktujemy jako swoją misję…
  Jesteśmy rzeczywiście ostatni, ale to nie oznacza, że nasza twierdza zostanie kiedykolwiek zdobyta. Musimy ją obronić dla Polski, dla Polaków i dla Europy. Po prostu dla ludzkości. Nie chcę wchodzić w nieswoją rolę, no ale szatan chodzi po świecie.”

 • def11

  Oceniono 30 razy 26

  czy na sali był jakiś lekarz, czy tak bez opieki biegali sobie po mieście ?

 • marudna.maruda

  Oceniono 25 razy 25

  Patrzcie państwo, puszcza rosła sobie setki lat, rosła, rosła, była schronieniem dla wielu gatunków zwierząt. Była też naszą narodową dumą. Była, bo nastała najlepsza ze zmian, która w ramach ratowania wycina w pień. Czyżby prezes się bał, że puszcza może być schronieniem dla partyzantów?

 • wolak007

  Oceniono 21 razy 21

  Cytuję: "Komunizm PRL-owski ochronił nas..."!

  Brawo Towarzysze!
  Wracamy do PRL-u, najlepszego systemu w dziejach Polski? Dla niepoznaki rozwalimy demokratyczną 3 RP i nazwiemy nowo budowany narodowy socjalizm - 4 RP?!...

 • lupinarsene

  Oceniono 19 razy 19

  Bądź dobrym katolikiem - wytnij drzewo, zburz tamę bobrowi, zarżnij kozę, kopnij kota w d...

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 21 razy 19

  Zamiast godła jest już krzyż. To nie jest pierwsze takie zdjęcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX