"Jeśli nie z Niemcami, trzeba być pod butem Rosji. Kaczyński i Macierewicz muszą to zrozumieć"

- Domaganie się odszkodowań 70 lat po wojnie nie ma najmniejszego sensu. A cały ten nonsens może jedynie prowadzić do psucia stosunków polsko-niemieckich - przekonywał na antenie TOK FM dr Kazimierz Wóycicki.
To absurd. Absurd totalny. Równie dobrze można by zapytać, czy Szwedzi mają nam wypłacać odszkodowanie za potop szwedzki. Ta sprawa jest zamknięta. W oczywisty sposób Niemcy muszą odmówić

- stwierdził dr Kazimierz Wóycicki, gość audycji Przemysława Iwańczyka. Historyk odniósł się w ten sposób do informacji, że Biuro Analiz Sejmowych bada możliwość domagania się przez Polskę odszkodowań za straty wojenne od Niemiec oraz słów ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Przypomnijmy, że minister stwierdził, że "to nie prawda, że państwo polskie zrzekło się reparacji należnych nam wobec Niemiec. [...] Z punktu widzenia prawnego bezdyskusyjnie Niemcy winny są Polsce reparacje".

"Nawet Orban nie chce z Warszawą kręcić"

- To nonsens, który może jedynie doprowadzić do psucia stosunków polsko-niemieckich. Z całą pewnością Niemcy nie będą płacić. Na to jest po prostu za późno - przekonywał dr Wóycicki. Historyk zwrócił uwagę, że w wyniku polityki zagranicznej PiS Polska jest coraz bardziej izolowana na arenie międzynarodowej. - Nawet Orban nie bardzo chce z Warszawą kręcić, bo to może być dla niego szkodliwe - stwierdził historyk.

To jest niszczenie samych podstaw polskiej polityki zagranicznej i naruszanie fundamentalnych interesów Polski. A jeżeli nie jest się z Europą i z Niemcami to trzeba być pod butem rosyjskim. I to panowie Kaczyński i Macierewicz powinni dobrze zrozumieć

- mówił dr Wóycicki. Przekonywał, że rozluźnienie więzów z Europą tą w Berlinie i w Paryżu oznacza, zwrot w stronę Rosji. - Taka jest Polska geopolityka - skwitował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (150)
"Jeśli nie z Niemcami, trzeba być pod butem Rosji. Kaczyński i Macierewicz muszą to zrozumieć"
Zaloguj się
 • 1-wolne

  Oceniono 29 razy 21

  Cała akcja z Niemcami jest zaplanowana i nie chodzi tu o odszkodowania lecz pokazać powód do kłótni z Niemcami i tym samym wyjścia z Unii Europejskiej .
  Elektorat PIS to zrozumie.

 • jagi.pk

  Oceniono 21 razy 19

  W polityce przede wszystkim trzeba myśleć pragmatycznie. Niestety, pisobolszewicy to idioci machający szabelką w czasach, gdy inni mają uzbrojenie godne XXI wieku (o ile można tak mówić o jakimkolwiek uzbrojeniu).
  Wiadomo, że gadanie o odszkodowaniach nic nie da (tego samego próbowali Grecy), a tylko znowu zbłaźnimy się na arenie międzynarodowej. Pisoboszewicy to szkodniki nie do opisania. Ich tępota, myślenie postkomunistyczne, buractwo i zawiść cofną nas w czasy PRLowskie.

 • Michal M

  Oceniono 23 razy 19

  Ale nie poitrzeba juz wiecej dowodow ze macirerewicz i kaczor to ruscy agenci wypelniajacy zadanie oderwania Polski od Europy i wepchniecie pod kontrole Kremla. I co z tego opozycjo?

 • def11

  Oceniono 19 razy 17

  << A jeżeli nie jest się z Europą i z Niemcami to trzeba być pod butem rosyjskim. I to panowie Kaczyński i Macierewicz powinni dobrze zrozumieć >>

  no właśnie, problem w tym, że doskonale to rozumieją

 • obeznany

  Oceniono 18 razy 14

  Rządzi nami niestety banda niebezpiecznych wariatów.

  media.makeameme.org/created/why-make-trillions-598300.jpg

 • Nabil el Halabi

  Oceniono 19 razy 13

  Typowa mentalność niewolnicza. Niewolnik myśli, że jak drze ryja, to jest panem.

 • alex444444

  Oceniono 15 razy 11

  Jeśli równocześnie Macierewicz nie wystąpi do Moskwy o odszkodowanie za wejście do Polski w 1939 oraz za wywiezienie wszystkiego co można było rozkraść w 1945 to znaczy, ze jest ruskim agentem. Czarno na białym.

 • obrik73

  Oceniono 12 razy 10

  Tu nie chodzi o to czy Niemcy zapłacą czy nie. Tu chodzi o stworzenie "wroga narodu", którym będzie można straszyć przy każdej okazji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX