Komentarze (214)
List policjanta od miesięcznic: Nie chcę, aby osoby przychylne władzy uważały, że "jestem z nimi"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • p_d_d

  Oceniono 5 razy 5

  Spisywanie ludzi krzyczących "Lech Wałęsa" lub przechadzających się tylko z białą różą podczas Parteitagów PiS na Krakowskim Przedmieściu każdego 10-tego nie jest wyrazem nadgorliwości PiS-Polizei ? Może uciemiężone moralnie krawężniki dostają pewnie premię "od łebka" :-)

 • p_d_d

  Oceniono 5 razy 5

  wzruszające wyznanie. Te siniaki, które ludzie z kontrdemonstracji domagający się przestrzegania konstytucji mają po akcjach miłujących pokój funkcjonariuszy pis-Polizei to namalowane oczywiście ? To wywlekanie ludzi, wykręcanie rąk pod dziwnymi kątami obcymi dla wytrzymałości ludzkich stawów ( sfilmowane akcje pod Sejmem wobec ObywateliRP ) to mistyfikacje i inscenizacje wrażych sił "wiadomojakich".. nie łudźmy się dobrzy ludzie.. Pis Polizei , gdy dostanie rozkaz "Panowie, a teraz napie..lać to lewackie bydło" to będzie to robić chowając do kieszeni swoje moralne rozterki. Wystarczy kilku w szeregu, którzy zaczną robić to z prawdziwą chęcią i zaangazowaniem (a, że tacy są tam w większości to raczej oczywiste - praca w prewencji to zabawa w kontrolowaną przemoc, gdzie hamulce potrafią czasem policjantom puścić, a dziś reżim kaczystów daje właśnie przyzwolenie na takie "puszczanie hamulców" w jedną stronę). Raj dla agresywnych, "prawdziwie patriotycznych" glin.

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Władza boi się obywateli. To dobrze. Dla obywateli. Każdy tyran i dyktator to tchórz, otoczony bandą ochroniarzy.

 • maks1956

  Oceniono 13 razy 5

  nikt nie kwestionuje mandatu wyborczego ale łamanie i niszczenie demokracji czy im ktoś kazał iść na silę do policji przecież przysięgali na konstytucje czy jak ten policjant dostanie rozkaz by się powiesił na gałęzi to wykona ten rozkaz bo co rozkaz jest rozkazem to trzeba wykonać ślepo to trzeba zbuntować się i zrobić strajk spisywanie ludzi za okrzyki niezadowolenia w kierunku pisiaków to zachowanie apolityczne ??? jakoś nie dociera do mnie to stanie w pilnowaniu naszego wspólnego bezpieczeństwa. Nadgorliwość policjantów pokazuje mi inną prawdę, bezprawne działania niech policjanci przeczytają co mówi artykuł 54 konstytucji

 • elenem

  Oceniono 13 razy 5

  Ech, trudno sie z tym człowiekiem nie zgodzić. Zapewne ma racje. Jest Policjantem, wykonuje polecenia służbowe. Taka praca.
  Wszyscy jesteśmy postawieni w trudnej sytuacji na tych manifestacjach.
  Polacy nie chcą stawać na ulicy przeciwko sobie ! To ewidentna wina PISu i Kaczyńskiego. Przykre to wszystko... oj przykre.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 4 razy 4

  2100 policjantów 500 manifestujących 2500 modlących bariery stalowe z obu stron jezdni snajperzy na dachach domów 700 tys PLN, czy na tym miała polegać dobra zmiana?

 • selena-0

  Oceniono 4 razy 4

  wasze twarze policjanci będą zapamiętane i powielane w wolnej Polsce

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 4 razy 4

  No tak, ale ilu policjantów zechce prezentować taką postawę? przecież za brak gorliwości w spełnianiu rozkazów może się pożegnać z awansami i wyższą pensją.

 • juriyy.c

  Oceniono 4 razy 4

  panie policjanT!!!!, a może wytłumaczy pan, jak to się stało że bardzo wielu policjantów "omamionych" obietnicami podwyżek głosowało za dojną zmianą, nie interesowało ich wtedy, żedo rządów dopuszczają bandę nieudaczników, dobrze wiem o czym piszę-wtedy liczyła się WASZA kieszeń- dali wam takie podwyżki że ogon pod siebie wzięliście, a teraz krokodyle łzy?

 • q-ku

  Oceniono 4 razy 4

  i dlatego szarpią obywateli, ciągną ich do suki i przetrzymują kilka godzin itd?

 • xymeon_x

  Oceniono 3 razy 3

  Policjant listy pisze a i tak nie ma gwarancji, że jak się władza zmieni to mu nie odbiorą emerytury wypracowanej na służbie i nie dadzą jakiejś jałmużny wrzucając do jednego wora z jakimiś siepaczami, jak robi to bolszewia z PiSu. Nie ważne kto zawinił dla tych kretynów liczy się tylko odpowiedzialność zbiorowa, nie ważne czy ktoś był uczciwy czy nie, ważne czy liże wora prezesowi.

 • hana.barbara

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba rozróżnić zwykłe wykonywanie obowiązków i rozkazów przez policjanta, a ochocze popisywanie się władzą, celowe poniżanie demonstrantów i nieinterweniowanie przy aktach przemocy ze strony lepszego sortu. Zachowania drugiego typu nie mogą być wybaczone i policjanci i ich dowódcy, którym zostanie ono udowodnione, powinni zostać wydaleni z policji po odsunięciu "dobrej zmiany" od władzy.

 • q-ku

  Oceniono 5 razy 3

  nb. ... a jak ci każą strzelać to będziesz to robił, ale łykając łzy? Może obywatele powinni przyjść pocieszać? Kwiat zatknąć do lufy? Biały.
  Pomyśl już o tym

 • gazeta-za-10

  Oceniono 3 razy 3

  Zamiast biadolić można wziąć kredyt i zmienić pracę na mniej stresującą.

 • kayll

  Oceniono 3 razy 3

  jak bedzie wiecej takich myslicieli w pulku to moze uformuja Kolko Filozoficzne i poprowadza gazetka scienna w koszarach.

 • kayll

  Oceniono 5 razy 3

  polityczne watpliwosci ma w robocie ale przy pobieraniu emerytury po 15 latach to watpliwosci politycwnych nie ma ?

 • 10robo10

  Oceniono 5 razy 3

  Zakładając, że list jest prawdziwy: nie ma obowiązku wykonywać polecenia i rozkazy przestępców. Pan policjant robiąc to staja się sam przestępcą. Mam nadzieję, że po upadku Kaczyńskiego, wszyscy którzy brali udział w zamach stanu odpowiedzą w każdy przewidziany prawem sposób.

 • eski57

  Oceniono 7 razy 3

  Prezes Kaczyński to zawzięty , zacietrzewiony człowiek i nie do naprawy ! - Wy Biskupi - posyłający duchownych do przemarszu z ludźmi z kościoła – czasem sami uczestniczycie - do miejscsa GAWĘDZENIA Kaczyńskiego , NAPRAWDĘ traktujecie ten marsz (transparenty ? , zachowania!!...?) w otoczeniu policji i stalowych barier jako modlitewną procesję ? Uważacie modły popełnione w kościele za niewystarczające ? - komu są te „modły” w marszu potrzebne !- Wystarcza mi deizm , ale mam pelny szacunek dla ludzi religijnych (miałem ..12 – 1947 , mama mi powiedziała , że czuje potrzebę modlitwy...., a ty jak nie potrzebujesz , to nie musisz chodzić do kościoła ..) mających rzeczywiste potrzeby duchowe ..; modlitwy , Kościoła , ALE , że CI z miesięcznic mają aż TYLE potrzeb , żeby tuż powyjściu z kościoła …. , NIE wierzę ! ? ...
  Przecież z o. Rydzykiem wygraliście wybory J. K . i nie możecie wpłynąć , by przestał ośmieszać Polskę !

 • kat_ja1

  Oceniono 5 razy 3

  Och, oczywiście pan policjant powinien jednak liczyć sie z tym, że zostać mu mogą obcięte w przyszłości rozmaite gratyfikacje. SB-cy też tylko wykonywali polecenia przełożonych, ba, wiekszość z nich była przeciwna ale co robić. Niech więc o tym panowie policjanci broniący ówczesnej władzy jednak nie zapominają,.....

 • otoosh

  Oceniono 7 razy 3

  Większość zbrodniarzy wojennych "tylko wykonywało polecenia przełożonych" - to może zbyt daleko idące porównanie, ale ... znając obecne władze nie można mieć pewności, że w przyszłości nie wydadzą ostrzejszych poleceń ...

 • omg-wtf

  Oceniono 5 razy 3

  Bo miejsce kaczki jest tylko w buraczkach.

 • jag63

  Oceniono 7 razy 3

  Żołnierze znający pojęcie honor zdjęli mundury i pisiorom podziękowali.

  Pan policjant, nawet targany wątpliwościami, pozostaje sługusem reżimu.

  Żołnierzom i policjantom dedykuje ku przestrodze.

 • 45starsza

  Oceniono 5 razy 3

  proszę, niech Pan pozostanie apolitycznym

 • lodzermensz1

  Oceniono 11 razy 3

  Szanowny Panie Policjancie,
  Absolutnie nikt normalny nie będzie miał do pana pretensji tak długo, jak długo postępuje pan zgodnie z prawem. Niestety, jeśli protestujący są "legitymowani" przez 2-3 godziny, to jest łamanie prawa w imię nielegalnych poleceń władzy.
  Jeżeli wystawia się mandaty komuś, kto krzyknie coś w stronę miesięcznicy, to jest nadużycie prawa. Były przypadki, w których mandaty wystawiano osobom nie biorącym udziały w kontrmanifestacjach. Osobna kwestia jest taka, że każą wam bronić niesprawiedliwego prawa, niezgodnego z Konstytucją. Ale rozumiem, że nie wy jesteście od jej interpretacji...
  Miejcie jaja i odwagę, by postępować zgodnie z przepisami i godnie. A wtedy nikt normalny nie będzie miał do was pretensji.

 • kruk6666

  Oceniono 9 razy 3

  Ostatnie ,żałosne skowyczenie trolli szefernakera..

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy 3

  "Nie chcę, aby osoby ze zgromadzeń przychylnych obecnej władzy uważały, że "jestem z nimi"."
  rozterka policjanta smoleńskiego
  (jeszcze większy zgryz
  miała policja granatowa)

 • bambosz0

  Oceniono 2 razy 2

  zakała Polski śmieje się z nas Polaków i ośmiesza przed cywilizowanym światem.Karakan na taczki...i na śmietnik historii..

 • pyramid

  Oceniono 2 razy 2

  Niech sie Pan nie martwi. Przyjdzie nowa wladza i obetnie panu emeryture, bo wykonywal Pan zly zawod (za rzadow nie-tej wladzy co trzeba).
  Jak mojemu ojcu, ktory caly czas siedzial w biurze (a mogl jednego czy drugiego S-syna skatowac i miec satysfakcje)
  polacy Polakom taki los zgotowali

 • yves_klein_blue

  Oceniono 4 razy 2

  a pana koledzy szarpiący czwórkami pojedyncze kobiety to rozumiem też taki objaw wsparcia protestujących?

 • repres1

  Oceniono 2 razy 2

  Stałem niedawno w demonstracji. W pobliżu stali kontrmanifestanci. Policja bardzo sprawnie pacyfikowała wszelkie próby agresji i prowokacji w naszym kierunku. Działali tak, jak powinni: bez przymusu bezpośredniego, ale stanowczo. My, przeciwnicy obecnej władzy szczerze podziękowaliśmy policjantom za ich służbę. Nie wiem, jakie były sympatie polityczne tych funkcjonariuszy (ktoś jednak na ten PiS głosował), ale ich zachowanie było wzorcowe.

 • 123waz

  Oceniono 8 razy 2

  za to odpowiada komendant policji Szymczak, i to on zostanie kiedyś za to surowo rozliczony , że wochraniał tę niedomokratyczną władzę, ze wystawiał na szwank honor wielu policjantów, za snajperów, za wszystko. Policjant niech nie pisze listy, niech po prostu zrezygnuje , to bedzie uczciwe, a tak to wybiela się takimi argumentami

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  Na najbliższe duże manifestacje pod Sejmem, które się niewątpliwe we wrześniu odbędą, antyrządowi demonstranci powinni przynieść policjantom solidną wałówę, kawę i wodę mineralną, bo ich Błaszczak z Zielińskim nie karmi.

 • azgeip

  Oceniono 2 razy 2

  Policjant to taki psi zawód.Musi służyć panu. Wstępując dobrze wiedzą kandydaci na co się decydują.Zamiast krokodylich łez ,wystąp z policji!!

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Pałą po zdradzieckich mordach lać te kanalie i ubeckie wdowy! Tako rzecze wyspany prezes.

 • czesio_w_berecie

  Oceniono 6 razy 2

  jak tak cierpisz moralnie "milicjancie" to zmień robotę, albo jak jest akcja przeciwko obywatelom dostajesz sraczki czy oddajesz krew.

 • polsz

  Oceniono 2 razy 2

  "Muszę wykonywać polecenia przełożonych. Chcę czy nie chcę, muszę brać udział w zabezpieczeniach manifestacji. "
  Już tacy byli co tylko wykonywali rozkazy....

 • egalite11

  Oceniono 2 razy 2

  Policjanci wykonują polecenia przełożonych uchylić się mogą tylko gdy wykonanie rozkazu będzie przestępstwem. Nie jest winą policjantów, ze mają takich zakłamanych prostaków, kanciarzy,ludzi bez godności i zdolności honorowej za przełożonych. Właściwą postawę trzeba wykazać przy urnie i nie głosować na ugrupowanie, które niszczy kraj łamiąc Konstytucję.

 • Kris P

  Oceniono 2 razy 2

  Pytanie, czy jeśli dostanie rozkaz, to czy będzie strzelać do protestujących i czy dalej będzie popierać tych protestujących?
  Tak pytam, bo może nas czekać eskalacja....

 • cleryka

  Oceniono 8 razy 2

  Gdyby nie nowelizacja prawa o demonstracjach 'wyjątkowych' miesięcznicach,to nie byłoby kontrmanifestacji! powtarzajcie ten mój post,aż zrozumieją pisowscy wyznawcy bez własnego rozumu.

 • Lech Chlebba

  Oceniono 6 razy 2

  Panowie Policjanci - ciężką, wieloletnią pracą zmieniliście pozytywnie wizerunek jaki pozostawiła MO. Niestety teraz niszczycie to co sami żeście zbudowali.

 • marc.pl

  Oceniono 10 razy 2

  Panowie policjanci broniący pisowskiego reżymu przyjdzie jeszcze taki czas że ktoś wam zabierze emerytury taki jak PiS zabrał.

 • pawelekok

  Oceniono 4 razy 2

  Oczekuję na komentarze płatnych hejterów twierdzące, że ten list jest zmyślony i napisany przez GW. Napisałem ten komentarz specjalnie nie czytając żadnego komentarza. Idę teraz sprawdzić, by się przekonać, że się nie pomyliłem.

 • fred_die

  Oceniono 8 razy 2

  Tak panie milicjancie, pan tylko wykonuje rozkazy.

 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Niech żyją rodziny ubeków i esbeków !

 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Ten policjant co napisał list to syn znanego esbeka,jego ojciec bierze
  udział w demonstracjach obywateli RP.

 • karuzela65

  Oceniono 3 razy 1

  A jesli otrzyma rozkaz strzelać! to co zrobi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX