Budka: TVP ocenzurowała Dudę. Pasek ze słowem 'przepraszamy' powinien być wyświetlany 24/h

- Wielokrotnie w "Wiadomościach" TVP podaje się półprawdy i dokonuje takich manipulacji, że nie czuję się osobą, która miałaby za cokolwiek przepraszać - przyznał Borys Budka. Poseł PO dodał, że TVP to tuba partii - nie władzy, skoro jest w stanie cenzurować prezydenta.

Były minister sprawiedliwości, który był gościem "Poranka w Radiu TOK FM", powiedział, że nie jest dumny, ale nie z tego, co napisał na Twitterze, ale z tego, że "Wiadomości" TVP są najgorszą tubą propagandową rodem z głębokiego PRL-u.     

Borys Budka nazwał dziennikarzy TVP "bandą kłamców" spod znaku TVPiS. Po tym wpisie były minister sprawiedliwości stał się "gwiazdą" na paskach TVP Info.

- Nie jestem dumny z tego, że każdego dnia z "Wiadomości", które powinny obiektywnie relacjonować to, co w Polsce się dzieje, płynie stek manipulacji i propagandy, której by się nie powstydzili PZPR-owscy działacze z czasów PRL-u. Wielokrotnie w "Wiadomościach" TVP podaje się półprawdy i dokonuje takich nadużyć, że ja nie czuję się osobą, która miałaby za cokolwiek przepraszać. Uznaję, że w TVP Info pasek ze słowem "przepraszamy" powinien być wyświetlany 24/h i w "Wiadomościach" pasek z napisem: "przepraszamy za to, co mówimy" - powiedział  poseł PO w Radiu TOK FM.

Zdaniem Budki propaganda, którą nieustanie są odurzani Polacy z tuby TVPiS, jest też częściowo odpowiedzią na pytanie, skąd bierze się tak wysokie poparcie dla partii Kaczyńskiego. 

Na wysokie poparcie PIS składa się wiele czynników. Jednym z nich jest docieranie z bardzo prostą propagandą, której nie da się zweryfikować w Polsce, w których nie ma dostępu do innych mediów typu serwisy informacyjne. TVP przestał być publiczna. To  jest tuba propagandowa partii, a nie organów władzy skoro w "Wiadomościach" doszło do wycięcia fragmentów przemówienia prezydenta. Doszło też do rzeczy skandalicznej i niebywałej, do wyścigu na orędzia. Wycofano orędzie prezydenckie, by puścić wcześniej orędzie Beaty Szydło

- przypomniał polityk.

- Domyślam się, że TVP skoro wycięła słowa prezydenta, w których mówił, że "armia nie jest niczyją prywatną własnością", ewidentnie skierowane do Antoniego Macierewicza, jest wstanie zrobić wszystko, by tylko przypodobać się prezesowi PIS - dodał b. minister sprawiedliwości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (73)
"TVP powinna dawać 24/h pasek 'przepraszamy'"
Zaloguj się
 • niezalany

  Oceniono 19 razy 13

  tvpis to skansen, dzięki tej chamskiej propagandzie młodzi ludzie mogą na własne oczy zobaczyć czym pachniał prl, w tym sensie wypełniają nawet przypadkow jakąś trudną do zdefiniowania "misję"... ;-))

 • arvelli_net

  Oceniono 20 razy 10

  ... na Woronicza w Kur.Wizji siedzą dzieci resortowe z ul. Mysiej :) Potomkowie cenzorów.

 • dynac

  Oceniono 21 razy 9

  TVSzmata

 • hen-live

  Oceniono 14 razy 8

  Nie obchodzi mnie co tvpPiS pokazuje lub nie,co opuszcza i jak manipuluje.Ja tego goovna nie oglądam.

 • smarekdarek

  Oceniono 7 razy 7

  Chwilowo, przez pomyłkę, TVP uznało Du.e za przywódcę opozycji, więc go ocenzurowali. Jak będzie podpisywał jakąś ważną dla PiS ustawę, to znowu go pokażą jako bohatera dobrej zmiany.
  www.youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • Krestwan Wit

  Oceniono 8 razy 6

  od czasu jak upadła komuna uważałem że wszystko jak leci powinno przejść w prywatne ręce również radio i telewizja, tak ta państwowa, tak się nie stało, trzeba było zachować miejsca dla swoich partyjnych i teraz mamy co mamy

 • strach_sie_bac

  Oceniono 11 razy 5

  Marzy mi się telewizja apolityczna i areligijna. W zarządzie fachowcy, którzy nigdy nie skazili się polityką wówczas ludzie chętnie będą płacić abonament.

 • maks1956

  Oceniono 19 razy 5

  nie ogladam wcale TVPiS niech oglądają pisowskie tumany bo ten przekaz jest dla nich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX