Komentarze (52)
Robert Biedroń: Beata Szydło miała rację. Polska jest dzisiaj w ruinie instytucjonalnej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • izpz

  0

  A to była katastrofa w Słupsku ? Bo coś mi się zdaje, że nie jest to aż takie wielkie miasto, żeby sięgało aż 80 km od Urzędu Miasta.
  A pan Biedroń jest prezydentem miasta Słupska i to nie do niego należy organizacja akcji ratunkowej 80 km dalej. Prezydent miasta mógł co najwyżej koordydnować akcję pomocy dla poszkodowanych ze strony miasta (bo nawet skierowanie jednostek straży czy policji ze Słupska nie jest w jego gestii, tylko wojewody i komendantów wojewódzkich).

  I nie chodzi o to, że wojewoda nie przyjechał od razu na miejsce katastrofy, bo tak szczerze mówiąc taki przyjazd to bardziej PR-owa zagrywka. Wojewoda, jak się dowiedział, co się dzieje, powinien podjąć niezwłoczne działania, a takie działania znacznie łatwiej podejmuje się ze "stanowiska dowodzenia". A na miejscu najbardziej potrzebna była obecność speców od zarządzania kryzysowego, w tym np. zastępcy komendanta wojewódzkiego straży - bo komendant powinien czuwać na stanowisku dowodzenia, choćby dlatego, że nie było wiadomo, co się może gdzie indziej wydarzyć za godzinę czy za dzień.
  Ile warte są "gospodarskie wizyty" przekonał minister Błaszczak, jak okazało się, że nie ma zielonego pojęcia o tym, co się dzieje.
  Jedyny pożytek z takiej wizyty, to że jak ważny polityk pod naciskiem ludzi pracujących na miejscu do czegoś się zobowiąże w świetle kamer, to mu ciężko potem się z tego wykpić.

 • swobodan1

  0

  Marszałek i burmistrz jak mieli daleko

 • ablewski1961nz

  0

  Biedroń czuje ludzi, powinien startować.

 • eryk2

  Oceniono 16 razy -10

  Boshary ma rację - gospodarzem terenu w polskim systemie prawnym jest samorząd (czyli, np., pan Biedroń), zaś wojewoda reprezentuje tylko rząd w terenie, będąc przedstawicielem administracji centralnej.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 13 razy -11

  Tak jak my ulegl propagandzie mowiacej o nieprawdopodobnym sukcesie samorzadnosci. Samorzad samorzadnosc samorzadowcy decentralizacjarozdrobnienie dzielnicowosc landowosc, wiecej wladzy na dol, tam na dole wszystko wiedza lepiej, Rzad postanowil tym razem nie lansowac sie na krzywdzie ludzkiej jak to opisala TVNi szluss.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 29 razy -17

  ile terenu przeznaczył biedroń pod budowę mieszkań +? kto zatem utrudnia robotę rządowi? biedrń,wieczny malkontent obecnego rządu..sam zaczynał w skompromitowanym SLD,potem ruch u palikota

 • badziewiak66

  Oceniono 30 razy -22

  Już wam Biedroń zrobi dobrze, czekajcie. Absolwent politologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, niedokończony doktor Wydziału Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. On był przygotowywany do roli przywódcy juz od dawna , dlatego ukrywa sie prawdziwy geniusz Pana Roberta. Biedroń jest absolwent Szkoły Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Z takim bagażem wiedzy i umijętności Biedroń śmiało stanie do rywalizacji o fotel Prezydenta RP. Gdzie my znajdziemy lepszego kandydata ? Warto też zwrócić uwagę na bogate doświadczenie życiowe Pana Roberta jakie na pewno mu się przyda przy sprawowaniu władzy nad wszystkimi Polakami. W czasie studiów był czlonkiem stowarzyszenia Lambda, działał w berlińskiej organizacji LGBT "Manometr" w Berlinie, w Anglii działał w organizacji LGBT OutRage!. Pan Robert poznał wielu partnerów z całego świata. Te kontakty na pewno zaawocują gdy Pan Robert zostanie Prezydentem. Jeżeli spojrzycie na dorobek Pana Roberta w Słupsku to jest on imponujący. Na koniec dodam tylko tyle że Pan Robert ma już stopień majora i szanse na awans zawodowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX