Jak pomóc ofiarom nawałnic? "Najbardziej potrzebne: sucha żywności, woda i artykuły higieniczne"

Wciąż wiele miejscowości boryka się ze skutkami burz i nawałnic, które w ostatni weekend przetoczyły się przez Polskę. Wyjaśniamy, jak i gdzie można przekazać pomoc rzeczową i finansową.

W nocy z piątku na sobotę gwałtowne burze i wichury siały spustoszenie w niemal całej Polsce, szczególnie dotknęły Kujawy, Pomorze, Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Zmarło 6 ofiar i ponad 50 osób jest rannych, w tym 12 strażaków. Zniszczonych zostało 3 688 budynków - głównie mieszkalnych - a także 30 tysięcy hektarów lasów i 7 metrów sześciennych powalonych drzew. Jak pomóc ofiarom nawałnic?

ZBIÓRKA W STOLICY:

Od piątku 18 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia w godzinach 12.00 - 20.00 komitet społeczny „Pomoc po nawałnicy” będzie prowadził zbiórkę rzeczową na warszawskiej Woli. We współpracy z Polskim Korpusem Pokoju, mieszkańcy mogą osobiście przekazywać dary do magazynu ul. Syreny 14 w Warszawie. Razem ze wspierającym zbiórkę posłem Michałem Szczerbą, organizatorzy zdecydowali, że zebrane dary trafią do poszkodowanych nawałnicą z pomorskiej gminy Parchowo. 
Na początku tygodnia wspierany przez Miasto transport z darami wyruszy do potrzebujących. Poszkodowani z tej gminy najbardziej potrzebują suchej i gotowej do spożycia  żywności, wody butelkowanej oraz artykułów higieny osobistej i innych środków czystości.

ZBIÓRKA PCK:

Polski Czerwony Krzyż prowadzi specjalną zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone bezpośrednią pomoc poszkodowanym i apeluje o pomoc zarówno rzeczową do oddziałów Okręgowych i finansową. Każdy z nas mógł znaleźć się na trasie wichury. Pomóżmy poszkodowanym, w odbudowie ich domów. Wpłaty na konto PCK PL16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.

ZBIÓRKA CARITASU:

Caritas Polska uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę. Wsparcie finansowe dla poszkodowanych przez żywioł można przekazać wysyłając SMS o treści „WICHURA” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłatę na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem WICHURA.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Jak pomóc ofiarom nawałnic? "Najbardziej potrzebne: sucha żywności, woda i artykuły higieniczne"
Zaloguj się
 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 7 razy 5

  Grzyb z Torunia niech pomoże. Do biedaczków nie należy, zdaje się.
  Może znajdzie kasę na stocznię? Tę, co to wsiorbało nie wiadomo gdzie...
  Głodź może pomóc.
  Albo Hoser.
  No w ostateczności niech Dziwisz sprzeda trochę "relikwi".
  Dochód (taaa, już widzę ten dochód, wszystko pójdzie w :koszty") dla Potrzebujących powiedzmy.

 • konigin

  Oceniono 6 razy 4

  Trolle pisszambie i reszta sutenerstwa 500+ slyszaly ? To juz pomagac wspolwyborcom tego szamba u wladzy.

 • Marco Krolak

  Oceniono 2 razy 2

  Burza i Wichura - PCK I CARITAS - jak ładnie poomyślane, a potem dary i pieniądze wylądują w kieszeni jakiejś Zalewskiej czy katabasa.

 • shawmut

  Oceniono 1 raz 1

  NUMER KONTA dla chcących pomóc!
  Szanowni Państwo, odpowiadając na Wasze liczne prośby, podajemy numer konta, na które można wpłacać pieniądze na usuwanie skutków nawałnicy. Jest to konto STOWARZYSZENIA NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY RYTLA I OKOLIC - "NASZYM DZIECIOM" (KRS: 0000306310, NIP: 5552085540). Wpłaty prosimy dokonywać na podany poniżej numer, koniecznie z dopiskiem "NAWAŁNICA".
  Bank Spółdzielczy w Czersku
  Numer konta: 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010
  Jutro nasze Stowarzyszenie utworzy specjalne konto dla wpłat z zagranicy.
  Serdecznie wszystkim dziękuję za okazywaną nam cały pomoc. Dzięki Wam dajemy radę!
  Sołtys Rytla
  Łukasz Ossowski

 • zd46

  Oceniono 3 razy 1

  Caritas, niech sie rozliczy ze zbieranych pieniedzy w sposob taki, jak fiskus rozlicza Fundacje Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy, co do grosza !!!! Caritas dostaje od panstwa kilkanascie milionow zlotych rocznie dotacji, na "cele kultowea" a stac ich na wykupywanie mieszkan-apartamentow w calej Polsce i ich wynajmowanie za grube tysiace. My pomozemy inaczej, tak jak pomagamy zyjacym w biedzie Powstancom Warszawskim, ktorych PiSrzad ma w d...e !!!!!!

 • zd46

  Oceniono 3 razy 1

  Gmina w ktorej jest wies Rytel, powinna zalozyc niezalezne konto bankowe na pomoc dla poszkodowanych !!!!! Zadnych spolek z Caritasem i PCK finansujacym wybory PiSu, Zalewska !!! Pieniadze bezposrednio do potrzebujacych !!!! Czekamy na takie konto !!!! Nie bedziemy karmic zlodziejskich i upolitycznionych przez PiS organizacji pomocowych

 • lubiedobrze

  Oceniono 3 razy 1

  Caritas nie polecam. Każda złotówka przez nich zebrana zamienia się w 60gr pomocy adresatom. Równie dobrze można od razu wysłać Ojcu Menadżerowi.

 • typowynazista

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem jak kupić "suchą żywności wodę". Więc nie mam jak pomóc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX