Ujazdowski krytykuje Szydło za słowa o zamachu: Radziłbym nie okazywać wyższości wobec Zachodu

- To nie jest tak, że gdyby dało się totalnie przymknąć granice UE, to zniknie źródło terroryzmu - mówił w TOK FM Kazimierz M. Ujazdowski. To odpowiedź b.posła PiS na wypowiedzi rządzących po ataku w Barcelonie.

Premier Beata Szydło, po czwartkowym zamachu w Barcelonie, nie ograniczyła się do wysłania depeszy kondolencyjnej. W wywiadzie dla TVP połączyła atak z kwestią napływu do Europy uchodźców. "Pani kanclerz Merkel zaprosiła do Europy tak wielu uchodźców, że skorzystali na tym ci, którzy sieją śmierć" - stwierdziła.

Radziłbym polskiemu rządowi nie okazywać wyższości wobec Europy Zachodniej, tylko wykorzystać moment, by podnieść profesjonalny poziom służb walczących z terroryzmem. I uformować więcej umiejętności w zakresie koordynacji, komunikacji z innymi państwami europejskimi

- komentował w TOK FM Kazimierz Michał Ujazdowski.

Beata Szydło nie pierwszy raz wykorzystuje zamachy w państwach UE do alki politycznej. W maju - dwa dni po zamachu w Manchester Arena - grzmiała w Sejmie:  Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!.

"Nie wystawiajmy cenzury"

Zdaniem Ujazdowskiego, nie ma prostej zależności między napływem do Europy uchodźców, a zamachami terrorystycznymi.

Radykalny islam ma oparcie w społeczności, która przyjechała do Europy kilka dekad temu/ Eksperci identyfikują zjawisko radykalizacji w drugim-trzecim pokoleniu. To nie jest tak, że gdyby dało się totalnie przymknąć granice UE, to zniknie źródło terroryzmu

- ocenił były poseł PiS, a dziś europoseł niezależny.

Kazimierzowi Michałowi Ujazdowskiemu nie spodoba się też zacytowana przez Dominikę Wielowieyską wypowiedź ks. Henryka Zielińskiego, na temat zamachów. Duchowny stwierdził w TVP Info, że "jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwiązłości".

-  Nie bardzo rozumiem, co ta wypowiedź ma sugerować - przyznał Ujazdowski.

- Społeczeństwa Europy Zachodniej, choć reprezentują inny model kulturowy niż Polska, to są społeczeństwa dzielne, z dużym potencjałem kooperacji i zaufania. To nie jest świat chory. To dzielni ludzie. Ja bym nie wystawiał cenzury, tylko raczej zajmował się tym, by poprawić jakość polskiego państwa - podsumował były polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Ujazdowski nie pierwszy raz krytykuje polityków rządu za polityczną grę tematem uchodźców. "Nigdy nie zaakceptuję straszenia obcymi, kiedy takiego zagrożenia nie ma" - mówił w czerwcu w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (135)
Ujazdowski krytykuje Szydło za słowa o zamachu: Radziłbym nie okazywać wyższości wobec Zachodu
Zaloguj się
 • marcinsliwinski

  Oceniono 32 razy 22

  Kazimierz Michał Ujazdowski to jeden z tych naprawdę niewielu konserwatystów, którzy potrafili w tych okolicznościach zachować honor i przyzwoitość.
  ______________________________________
  Podła zmiana won!

 • iarna

  Oceniono 21 razy 17

  My Polacy, według Beci, jesteśmy tacy strasznie mądrzy, inteligentni i wiemy wszystko bardzo dobrze. Dalekosiężnie przewidujemy losy kosmosu. A Zachód to zgraja biednych durniów, naiwnych płaczków, którzy sami są sobie winni wszystkiego.
  Becia, a skąd masz euraki na infrastrukturę? Z Sanguszki?

 • elenem

  Oceniono 16 razy 12

  Panie Ujazdowski.... rozumiem, ze przebywając zagranicą widzi pan idiotyzm PISu w całej okazałości. Niestety, ale PIS nie przyjmuje zadnych dobrych rad i od nikogo.
  To sa tak bardzo chorzy ludzie, ze nawet leczenie nie pomoże. Tak więc na rady zbyt pózno, a PIS okazuje pogardę i wyższość nie tylko dla Zachodu. PIS pogardza własnym Narodem Polskim.

 • hastatrespasos

  Oceniono 16 razy 10

  Wypowiadając te skandaliczne słowa: "Pani kanclerz Merkel zaprosiła do Europy tak wielu uchodźców, że skorzystali na tym ci, którzy sieją śmierć", straszydło udające szefową kaczego nierządu wydało na siebie wyrok politycznej śmierci. Niech ona ma czelność powtórzyć tę haniebną opinię prosto w oczy pani kanclerz Merkel! Oraz premierom Hiszpanii, katalońskiego Generalitat, a także Włoch. Które, przypomnę, opieka nad setkami tysięcy uchodźców kosztowała w tym roku ponad 4 mld euro. Przy okazji, bo nie wiem czy to będzie w serwisie do komentowania: gdyby pogłoski „Rzepy” jakoby herszt sPISku zamierzał osobiście wyręczyć straszydło od ciężaru ponad jej siły, byłoby fajnie. Wyobrażam sobie jak podczas szczytów Unii Fuck-Offczyński mężnie rzuca gromy na szefów państw i rządów innych państw! Ale nawet mniejsza o to co by się działo w Brukseli. Lata temu zastąpiwszy Marcinkiewicza w fotelu premiera, kaczor rozpoczął zjazd bezprawia i niestrawności po linii pochyłej, skończony bankructwem w 2007 r. Oby to się rychło powtórzyło!

 • kataryniarski

  Oceniono 30 razy 10

  A co ten niedouk wie o polityce? Zaraz ją i tak zmienią i wróci do obory do swojej wsi.

 • oloros11

  Oceniono 19 razy 9

  Szydło wie do kogo mówi - w Polsce tak jak ona myśli większość suwerena ! - ona dobrze wczuwa się w ich móżdżki , niewiedze, ksenofobie itd..
  pis to czuje - a ze to idiotyzmy - nieważne
  najważniejsza jest W L A D Z A - dla niej zrobią wszystko
  jest tylko kwestia czasu jak zacznie się lać krew - oczywiscie wrogów ludu, ekstermistow itd - znamy to już dobrze

 • kotmiki

  Oceniono 19 razy 9

  Po wypowiedzi tej pani jest już jasne, że Polska nie jest krajem chrześcijańskim , rządzą nami barbarzyńskie zagony ciemniaków ;prostackich i ograniczonych a nawet rozmodlonych ciemniaków

 • pyss_na_pis

  Oceniono 15 razy 7

  Każda radykalna religia jest tak samo niebezpieczna, z religią toruńską na czele

 • lucusia3

  Oceniono 11 razy 5

  Tuba Rosji. W interesie ich było, żeby ktos to powiedział, samym sie kompromitować nie wypadało, dali figurantom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX