Dymisji Szydło nie będzie: To słaby premier, ale podoba się wyborcom PiS

- Nie widzę powodu, by dymisjonować Beatę Szydło. To najmocniejsze ogniowo obozu PiS - mówiła w TOK FM Kamila Baranowska z "Do Rzeczy". O możliwym zastąpieniu Beaty Szydło przez Jarosława Kaczyńskiego informuje "Rz".

Według informacji "Rzeczpospolitej", przebudowa rządu odbędzie się jesienią. Poza wymianą kilku ministrów brana jest pod uwagę dymisja Beaty Szydło. Miałby ją zastąpić sam Jarosław Kaczyński.

Pozycję premier miała znacząco osłabić spóźniona reakcja na nawałnice, jakie przetoczyły się nad Wielkopolską i Pomorzem 10 dni temu.

Ustalenia "Rzeczpospolitej" nie przekonały komentatorów "Poranka Radia TOK FM". - Nie widzę powodu, by odwoływać Beatę Szydło. Zaraz po nawałnicach, w sobotę z urlopu wzięła udział w wideokonferencji. Nie było więc tak, że zupełnie znikła - komentowała Kamila Baranowska.

Zdaniem dziennikarki tygodnika "Do Rzeczy", nie ma żadnych politycznych ani "marketingowo-wizerunkowych", by zdymisjonować szefową rządu.

- Beata Szydło jest najmocniejszym ogniwem obozu PiS. Cieszy się bardzo dobrymi wynikami sondażowymi. Z punktu widzenia elektoratu, zupełnie niezrozumiałe byłyby zastępowaniem jej właśnie teraz Jarosławem Kaczyńskim- uważa Baranowska.

Premier tak zła, że aż dobra. Dla partii

O tym, że premier zachowa stanowisko przekonany jest też Paweł Wroński. Choć dziennikarz "Gazety Wyborczej" nie wyklucza, że do wymiany ministrów dojdzie.

- Szydło jest bardzo dobrze sformatowanym premierem - jest słabym szefem rządu, nie panuje nad Radą Ministrów. Ale ona odpowiada wyobrażeniem elektoratu PiS na temat tego, jak ma wyglądać premier. Że to ma być człowiek z ludu, ma słuchać Polaków. Ona została tak sprawnie ulepiona, że PiS nie chciałby formować nowego polityka w podobny sposób - ocenił w "Poranku Radia TOK FM".

Sławomir Sierakowski, przy okazji dyskusji o ew. dymisji Beaty Szydło, przypomniał popularne przed laty w polskiej polityce określenie "premier-zderzak".

- Taki premier miał pracować pewien czas, by przyjąć krytykę, przetrzymać jakiś rodzaj naporu politycznego. A potem się go wymieniało. Prawo i Sprawiedliwość można porównać do wozu terenowego. I taki "zderzak"  jak Beata Szydło trwa i trwa, może w niego uderzać wszystko a i tak przetrwa. Nie ma powodu, by była zmiana - mówił w TOK FM twórca "Krytyki Politycznej".

Beata Szydło od miesięcy plasuje się w trójce polityków, do którego Polacy mają największe zaufanie. W lipcowym badaniu CBOS, liderem zaufania był prezydent Duda. Drugie miejsce zajęła premier Szydło, a trzecie - Paweł Kukiz.

Ujazdowski krytykuje Szydło za wypowiedź ws. zamachu w Barcelonie. "Radziłbym nie okazywać polskiemu rządowi wyższości wobec Europy Zachodniej">>>

Biedroń: Beata Szydło miała rację. Polska jest dzisiaj w ruinie instytucjonalnej

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (77)
Dymisji Szydło nie będzie: To słaby premier, ale podoba się wyborcom PiS
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 26 razy 16

  Szydło wspaniałym premierem jest. Przykładnie się modli, syna wychowała na księdza, prezesowi posłuszna, wygląda jak przeciętna kobiecina idąca akurat do kościoła. No wzorzec po prostu Polaka....

 • kris alfa

  Oceniono 15 razy 11

  Oczywista oczywistość i podstawy marketingu politycznego!
  Idealny polityk powinien być: wysoki - Kaczyński, przystojny - Jurgiel, Szyszko, inteligentny - Jaki, Kownacki, Błaszczak, szczupły - Zieliński, kulturalny - Brudzyński i mieć piękną fryzurę - Radziwiłł.
  Lub też posiadać wszystkie te cechy. Jak Pani Premier.

 • freud1

  Oceniono 16 razy 8

  Dymisja Beaty?
  A kto na jej miejsce? Zwykly posel?
  Przeciez on nie ma czasu. Musi paradowac w gustownej pelerynce. Tak btw. Gdyby obca agentura podrzucila nam zielone ludziki, aby do szczetu zdyskredytowaly "polska prawice", to po czym bysmy to poznali?

 • def11

  Oceniono 9 razy 7

  Kaczyński premierem nie będzie bo mu się nie chce i nie potrafi pracować, kogoś podobnego do Szydło ( standard elektoratu PiS-u ) powoływać nie ma sensu, rzeczową zmianą i ucieczką do przodu byłby Morawiecki, wydaje się, że już wystarczająco Kaczyńskiemu, używając języka starających się o łaski prezesa, "nawilżył"

 • Marko Markoni

  Oceniono 11 razy 7

  Kaczyński premierem? Ten mocny tylko w gębie tchórz? Na samą myśl o tym że może być premierem, ma pełne gacie!!!!!!! Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha! Prędzej z o. dyrektora T. Rydzyka zrobią premiera, niż z tego zakompleksionego, bojącego się własnego cienia, który grozi ludziom ze strachu o własne dupsko, małego człowieczka z Żoliborza.

 • terazjakinick

  Oceniono 11 razy 7

  I następne dwa lata Premier Beaty Szydło z mottem : TRWAM.

 • remo29

  Oceniono 17 razy 7

  Po co wymieniać popychadło na inne, ona nie jest od tego, żeby myśleć co robi.

 • jedyny_times

  Oceniono 8 razy 6

  Czy to ważne, kto w pisie pełni rolę premiera, nieważne i tak kto inny rządzi. W sumie po ludzku, to ja tej kobiecie nawet nie zazdroszczę, być szefem rządu i nie mieć wpływu na to, z kim się pracuje, nie mieć możliwości zdymisjonowania ministra i powołania osoby do której się ma zaufanie i chce się z nią tworzć zespół, tworzyć radę minstrów. Taka kobita co się nauczyła paru gestów, kilku okrąglych zdań i stale powtarza to samo, Polacy chcą, Polacy to. Polacy tamto, ale z tym że Polacy chcą podwyżki cen paliw, to pojechała calkiem.

 • rembka

  Oceniono 12 razy 6

  Ja bardzo chce, zeby w koncu premierem byl ten 'kierowca' z tylnego siedzenia, czyli pan prezes. Wowczas moze jakas szansa bylaby na to, ze PiS sie zwinie jeszcze przed nastepnymi wyborami, a tak to Becia bedzie smigac helikopterem miedzy odpustem w Brzeszczu, 'ludem miast i wsi' wspierajacym PiS oraz Wiejska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX