Śledztwo ws. decyzji sądów. "Prezes zapowiedział 'różne wyroki', więc Ziobro musi mieć wyniki"

- Chodzi o to, by sędziów zastraszyć. By wiedzieli, jakich decyzji oczekuje min. Ziobro i takie decyzje podejmowali - uważa Renata Grochal. Prokuratora wszczęła śledztwo po tym, jak sędziowie odrzucili wnioski śledczych ws. aresztu dla b.kierownictwa Zakładów Chemicznych Police.

Sądy dwóch instancji uznały, że nie ma podstaw, by menadżerów wsadzić do aresztu. Teraz,  jak ustalił reporter Radia TOK FM, Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez sędziów.

- To jasne. Chodzi to by zastraszyć. By wiedzieli, jakich decyzji oczekuje min. Ziobro i takie decyzje podejmowali. Jeśli ktoś miał wątpliwości, dlaczego PiS tak bardzo forsuje zmiany w sądownictwie, to teraz to jest jasne. Chodzi o to, by decyzje sędziów były zgodne z tym czego oczekuje władza - komentowała w "Poranku Radia TOK FM" Renata Grochal.

Dziennikarka "Newsweeka" nie ma wątpliwości, jaki efekt chcą osiągnąć rządzący, wszczynając śledztwo w sprawie decyzji sędziów.

Mniej doświadczeni sędziowie i osoby z mniej twardym kręgosłupem będą starały się odczytywać intencje władzy

- uważa Grochal.

"Minister musi mieć wyniki"

Dziennikarka przypomniała, że już kilka miesięcy temu prezes Kaczyński zapowiedział "różne wyroki i różne postępowania pokazujące nadużycia w różnych dziedzinach życia”.

- I min. Zbigniew Ziobro musi mieć wyniki. Pewnie prokuratorzy będą instruowani, będą nacisk na sądy, by podejmować decyzje, które podobają się obecnej władzy - stwierdziła w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Jacka Nizinkiewicza z "Rzeczpospolitej", działania prokuratury ze Szczecina pokazują, że opozycja miała rację, ostrzegając przed zmianami dotyczącymi wymiaru sprawiedliwości.

Jeśli podobnych informacji, śledztw będzie więcej, to będzie to poparcie hipotezy opozycji. Że w całej sprawie dotyczącej zmian w wymiarze sprawiedliwości chodziło jedynie o to, by prokuratura był ręcznie sterowana przez PiS

- mówił w TOK FM dziennikarz "Rz".

Krajowa Rada Sądownictwa już zapowiedziała interwencję w sprawie śledztwa szczecińskiej prokuratury.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (78)
Śledztwo ws. decyzji sądów. "Prezes zapowiedział 'różne wyroki', więc Ziobro musi mieć wyniki"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 34

  Nie po to PiS robi reformę wymiaru sprawiedliwości żeby im jacyś przypadkowi kolesie w togach wyroki wydawali. Sąd w Polsce jest jeden. Nowogrodzki..

 • sojer2006

  Oceniono 30 razy 20

  Śledztwo w sprawie wyroków sądów???!!! To jawne przyznanie do likwidacji niezawisłości władzy sądowniczej. !!! opozycja powinna głośno o tym KRZYCZEĆ!!!

 • biesczad1

  Oceniono 28 razy 20

  W bolszewiźmie o polityczne wyroki trudno nie będzie...

 • def11

  Oceniono 26 razy 20

  - bo panie Zbyszki generalny, wicie rozumicie, sprawiedliwość musi być po naszej stronie, skoro prawo nie może
  - tak jest panie prezesie, a linia orzecznictwa zgodna z linią partii
  - wykonać

 • al48

  Oceniono 30 razy 20

  No to mamy koniec sprawiedliwości w sądach dla ludzi .
  Sądy maja być dla władzy .

 • oloros11

  Oceniono 25 razy 19

  faszystowska i konunistyczna metoda - bardzo skuteczne imperium strachu
  ale na krotka mete
  gdzie oni beda uciekac jak to walnie zaraz

 • vomitorium1

  Oceniono 23 razy 15

  " ... działania prokuratury ze Szczecina pokazują, że opozycja miała rację, ostrzegając przed zmianami dotyczącymi wymiaru sprawiedliwości."
  nie tylko opozycja miała rację
  ale każdy myślący człowiek
  (nawet niezbyt lotny)

 • guru133

  Oceniono 24 razy 14

  Gensek PiSlamu Kaczyński, zapatrzony w Orbana, zapomina że nie ma konstytucyjnej większości i próbuję komunistycznymi metodami faktów dokonanych uzależnić polską scenę polityczną od swojego widzi mi się, ale zapomina że Polacy to nie Węgrzy i że bezwolną hołotę można kupić, ale większość narodu nie i ta większość pozbawi go złudzeń zostania wszechdyktatorem Polski.

 • radon13

  Oceniono 21 razy 13

  Przekroczenie uprawnień w tym przypadku to całkowicie absurdalny zarzut i wiadomo, że chodzi tylko o zastraszanie . Powinien sie tym zająć jakiś sąd unijny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX