"Błagam, mówmy prawdę. Jesteśmy w radiu" - Lizut nie wytrzymał słuchając posła od Kukiza

Czy poseł powinien znać odpowiedzi na pytania dziennikarza? Wojciech Bakun miał kłopoty z odpowiedziami. - W którym roku była ustawa lustracyjna? - wypytywał Mikołaj Lizut. A poseł Kukiz'15 się mylił.

Temat przepisów lustracyjnych pojawił się przy okazji rozmowy na temat tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Przepisy dotyczą ok. 50 tys. osób, pracowników służb podległych ministerstwu spraw wewnętrznych. Czeka ich obniżka emerytur i rent, jeśli "choć jeden dzień" pracowali w czasach PRL.

Dotyczy to zarówno funkcjonariuszy "rozpracowujących" opozycję jak i lekarza, który pracował w szpitalu podległym MSW.

- Zgadzam się, że troszeczkę kuriozalnym jest w 2017 roku walczenie z komuną - zaczął poseł Wojciech Bakun. I szybko dodał: Ale szanowni państwo, nie zostało to zrobione w latach poprzednich - mieliśmy "grubą kreskę".

- Błagam, mówimy prawdę. Jesteśmy w radiu - apelował Mikołaj Lizut. I zapytał, w którym roku Sejm przyjął ustawę lustracyjną.

- Jeszcze raz - prosił poseł Bakun.

- W którym roku była ustawa lustracyjna? - powtórzył gospodarz audycji "A teraz na poważnie".

Poseł Kukiz'15 stwierdził, że w 1991 roku. - W 1998 roku. Panie pośle, jestem odporny na argumenty, że coś "nie zostało zrobione". Otóż zostało zrobione - mówił Lizut.

Poseł i "niespójność przekazu"

Poseł Bakun pomyłką się nie przejął. Słynną uchwałę Sejmu dotyczącą "listy Macierewicza" nazwał ustawą. I nie dał się też przekonać dziennikarzowi.

- Pewne czystki zostały przeprowadzone. Ale bierzmy pod uwagę, że te wszystkie osoby, które w 1989 roku wylądowały przy Okrągłym Stole na cztery łapy, tworzyły struktury państwa przez kolejne lata. Osoby, które funkcjonowały w systemie komunistycznym nie zostały z tego rozliczone - stwierdził gość TOK FM.

Poseł Wojciech Bakun podał przykład szefa sejmowej komisji sprawiedliwości - Stanisława Piotrowicza, który za czasów PRL pracował w prokuraturze. Także w czasie stanu wojennego.

- Cała rzesza osób, które funkcjonowały w tamtym systemie, nie została rozliczona - przekonywał polityk Kukiz'15. Z z pasją zareagował na wtrącenie Mikołaja Lizuta "wszyscy funkcjonowaliśmy w tamtym systemie". - Ja nie funkcjonowałem. Żyłem przed osiągnięciem pełnoletniości - obwieścił poseł urodzony w 1981 roku.

"Piotrowicz zawsze czołgał się przed władzą"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (76)
"Błagam, mówmy prawdę. Jesteśmy w radiu" - Lizut nie wytrzymał słuchając posła od Kukiza
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 24 razy 24

  Jeszcze przed wyborami mówiłem, że to całe Kukiz 15 powinno się nazywać Kukiz 5-10-15.

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 22 razy 22

  No I co partaia KUKIZ'15 zamirza zrobić z panem Piotrowiczem? Nie zrobili, nie łapie się na nową ustawę to co? Trzeba machnąc ręką?

 • azteci

  Oceniono 24 razy 22

  Zapraszajcie więcej takich inteligentów do radia ;-)

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 24 razy 22

  A czy Lizut może słuchaczom objaśnić czego oczekuje od kukizowego posła?

 • def11

  Oceniono 22 razy 20

  Bieda intelektualna, wybrańców narodu, porażająca :)

 • kazimierz111

  Oceniono 18 razy 18

  Był kiedyś w Tv taki czeski film w którym jeden z aktorów miał kwestię "gdyby głupota mogła fruwać, fruwałaby pani jak gołębica..". Wypisz, wymaluj nadaje się zastosować do posła od Kukiza. I nie tylko. Do większości sejmowej też!

 • honkers

  Oceniono 18 razy 18

  Bakun Bakun, to że wszyscy PiSowcy łżą jak PiSy to nie powód by ich tak ślepo naśladować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX