ZUS oblężony. Rekordziści byli o 5 rano. Można już składać wnioski o wcześniejsze emerytury

- Jeden z warszawskich oddziałów obsłużył do 9 rano już 500 osób, to coś mówi o skali zainteresowania - stwierdził w TOK FM rzecznik ZUS. Od dziś można składać wnioski o przyznanie wcześniejszej emerytury.

Odziały ZUS w całej Polsce przeżywają oblężenie. Od dziś można składać wnioski o przyznanie emerytury w obniżonym wieku, który zacznie obowiązywać od 1 października. Rekordziści pojawili się już około 5 rano. Dlatego część placówek została otwarta godzinę wcześniej niż zwykle.

-  Zrobiliśmy to nie tylko po to, żeby obsłużyć tych klientów, którzy już dosyć długo wyczekali, ale też po to, żeby rozładować kolejki. Jeden z warszawskich oddziałów do 9 rano obsłużył  już 500 osób, to już mówi nam o skali. Oddziałów w Warszawie mamy trzy, a w całej Polsce 43 – mówił rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz

Rzecznik podkreśla, że we wszystkich oddziałach klienci obsługiwani są na bieżąco. Przypomina także, że ci, którzy chcą dostać wypłatę już za październik, wnioski ws. nowych emerytur muszą złożyć do końca października, więc czasu jest sporo.

 Ustawa umożliwiająca przejście na emeryturę w wieku 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn wejdzie w życie dokładnie za miesiąc, ale żeby dostać emeryturę trzeba złożyć wniosek w odpowiednim oddziale ZUS.

Dla kogo wcześniejsza emerytura [INFORMATOR] >>

TOK FM PREMIUM