"Plucie nie robi już na nas wrażenia, ale rękoczyny trzeba zgłaszać". Apel Ratujmy Kobiety

- Problemem jest niewiedza policjantów, którzy ogóle nie mają pojęcia jakie są przepisy, które chronią osoby zbierające podpisy - ocenia Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.

Zaczepki słowne, agresywne komentarze czy wreszcie użycie siły - wolontariusze inicjatywy Ratujmy Kobiety, która zbiera podpisy pod projektem liberalizującym prawo do aborcji alarmują, że takich sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu z dnia na dzień jest coraz więcej. Dlatego dziś wystosowali apel do komendanta głównego policji, o wydanie i skierowanie do wszystkich jednostek policji informacji o działaniu komitetu i instrukcji, jak postępować z agresywnymi osobami.

Reakcja policji jest konieczna

- Wolontariusze i wolontariuszki komitetu Ratujmy kobiety spotykają się na co dzień z agresją i wyzwiskami, a nawet pluciem. To wszystko nie robi już na nas takiego wrażenia, ale jeśli dochodzi do rękoczynów, to już musimy reagować i wzywać policję  - mówiła Kazimiera Szczuka na specjalnie zorganizowanej konferencji. Dodała, że zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem jest działalnością konstytucyjną, a wolontariuszom przysługuje szczególna ochrona, dlatego jak dodaje Szczuka - reakcja policji jest konieczna.

- Największym problemem jest niewiedza policjantów, którzy ogóle nie mają pojęcia jakie są przepisy, które chronią osoby zbierające podpisy - ocenia Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni. Na razie na policję zgłoszono kilkanaście takich incydentów, te miały miejsce m.in w Lublinie, Warszawie i Gdańsku. Na koncie komitetu jest już 55tysięcy podpisów.

Ratujmy Kobiety 2017

Projekt ustawy „Ratujmy Kobiety 2017” został opracowany na podstawie zgłaszanych od wielu lat postulatów organizacji pozarządowych działających na rzecz praw kobiet. Zdaniem projektodawców prawa reprodukcyjne – rozumiane jako prawo do ochrony zdrowia reprodukcyjnego i samostanowienia w sprawach prokreacji – należą do kanonu podstawowych praw człowieka.
Projektowane zmiany mają na celu dostosowanie obowiązującego ustawodawstwa do gwarancji zawartych w Konstytucji oraz przywrócenie kobietom ich konstytucyjnych praw: ochrony zdrowia, godności, prywatności oraz decydowania o swoim życiu.

Projekt wraz z uzasadnieniem dostępny jest m.in. na stronie Komitetu >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
"Plucie nie robi już na nas wrażenia, ale rękoczyny trzeba zgłaszać". Apel Ratujmy Kobiety
Zaloguj się
 • benek231

  Oceniono 28 razy 18

  Prawo do aborcji niechcianej ciazy jest naturalnym prawem kobiety. Wszyscy domagajacy sie ograniczania tego prawa nie zdaja sobie sprawy z tego, ze w ten sposob sa wykorzystywani przez kler do budowy pozycji i sily tzw. "kosciola", czyli wlasnie kleru. Kiedys tacy jak oni byli zbrojnym ramieniem kk i po prostu mordowali wszystkich wskazanych przez kler do wymordowania. Teraz kontynuuja te bandycka tradycje napadajac na ankieterki.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 19 razy 11

  "Demokracja" PiSowska jest bolszewicka w myśl hasła: nas bolsze, my prawy.
  Na razie nie ma na nią sposobu.

 • cambrone

  Oceniono 18 razy 10

  Teraz płatne,pisie trolle będą pluć na te kobiety ( za kasę z naszych podatków)

 • tektur

  Oceniono 20 razy 10

  Prawo do samodecydowania o sobie to naturalne prawo człowieka. Aborcja na życzenie w pierwszych 3 miesiącach ciązy to norma cywilizowanych krajów. I żadne wycie impotentów i jędz po klimakterium teych faktów nie zmieni. Przy okazji ciekawe, że najwięksi zbrodniarze i sku...ele jak Stalin, Hitler, Pinochet, czy Ceausescu to wielcy "obrońcy" życia nienarodzonego.

 • Ireneusz B.

  Oceniono 10 razy 8

  Proponuję mieć ze sobą odpowiedniej wielkości psa, wilczura lub rotwailera, labrador zaatakowany też gryzie. PiS-podła zmiana i faszyści.

 • getz54

  Oceniono 10 razy 6

  Przeciwko prawom kobiet od wieków zaciekle występuje kościół katolicki, czyli związek homoseksualny męzczyzn. W tym chorym kraju od 600 lat obowiązuje pakt Wójta, Pana i Plebana, Boko Haram z ul. Miodowej i szaman z Torunia robią wszystko co w ich mocy, zeby utrudnic kobietom zycie. Ich jedno, jedyne zycie, bo drugiego nikt, nigdy juz nie dostanie, chociaz nie wiem jakim podłym Chazanem by się okazał, jakim nawiedzonym Wojtyłą, mszczącym się za swoje nienarodzone w PRL-u dzieci, na wszystkich kobietach. Dlaczego kobiety w Danii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii itd, mogą miec swoje prawa, byc szanowane i traktowane jak równorzędne partnerki ?? Bo w ich krajach nie rządzi kościół katolicki, politycy nie boją się immamów, popów, pastorów, bo oni lubią wszystkie boze istoty, a zboczków z katolickiego kościoła tam niewielu, i chodzą kanałami, ze spuszczonymi ze wstydu głowami. Bez czarnego protestu pod siedzibą Boko Haram na Miodowej i u szamana w Toruniu niczego się nie załatwi. Od czegoś trzeba zacząc.

 • tlen69

  Oceniono 6 razy 4

  Kobieta to człowiek. Człowiek w świecie ma niezbywalne prawo do wolności, do decydowania o sobie. Jeżeli państwo weźmie na siebie odpowiedzialność za przemoc, za gwałty, za choroby genetyczne i weźmie na siebie dożywotnią, bez kolejek opiekę medyczną i pielęgniarską, wreszcie będzie sowicie nagradzał takie matki, które 24 godziny na dobę muszą myśleć, albo sprawować opiekę nad chorym dzieckiem, wtedy to nie kobiety będą decydować, ale państwo i kościół. Kobiety decydują o sobie, bo mają wolność

 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 3

  Z powodu przeludnienia umiera cała planeta !! Tak zwane fundamentalne religie pod panowaniem krypto gejów nienawidzących kobiet , to faktyczna zagłada ludzkości. Są odwiecznym powodem wszelkich wojen, czarnych indoktrynacji i konfliktów, Krypto geje - kapłani od tysiącleci zniewalają, ogłupiają ludzi - heteroseksualny świat - morderczo nakazują niewolnicze zaludnianie planety. Tak zwane religie, to jakaś inwazja obcych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX