"To najbardziej bezczelne kłamstwo. Gadają o reparacjach, ale nic w tej sprawie nie robią"

- Trzeba być totalnym idiotą, by psuć sobie relacje nie tylko z najważniejszymi krajami UE, ale z najważniejszymi naszymi partnerami gospodarczymi. Kto nam zostaje? - pytał w TOK FM Ryszard Petru. Szef Nowoczesnej krytykuje PiS za pomysł reparacji wojennych.

Ryszard Petru ocenił w TOK FM, że nagłe pojawienie się tematu reparacji wojennych to - tak jak sprawa imigrantów - "zasłona dymna". - Chodzi o stworzenie wrażenia, że Europa jest przeciwko nam - mówił lider Nowoczesnej.

Najważniejszym argumentem na poparcie tej tezy jest to, że choć dyskusja o reparacjach trwa od tygodni, do tej pory nie ma oficjalnego stanowiska polskiego rządu, ale dokumentu skierowanego do strony niemieckiej.

- Min. Mariusz Błaszczak zapowiedział, że zażądamy biliona dolarów - wtrąciła gospodyni 'Poranka Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska.

- Zamiast gadać, to niech coś zrobi. A nie słyszałem, żeby ktokolwiek z polskiego rządu z czymkolwiek wystąpił. To najbardziej bezczelne kłamstwo: gadają o reparacjach, ale nic w tej sprawienie robią. Chciałbym zobaczyć pismo pana Błaszczaka do kanclerz Niemiec - odpowiedział Petru.

"Kto nam zastaje?"

Polityk nie ma wątpliwości, że ew.wystąpienie władz Polski nie poprawi relacji polsko-niemieckiej.

- A Niemcy, przypomnę, to nasz największy partner gospodarczy. 1/4 polskiego eksportu idzie do Niemiec. Niemcy i Francja to główni inwestorzy w Polsce . Trzeba więc więc być totalnym idiotą, by psuć sobie relacje nie tylko z najważniejszymi krajami UE, ale z najważniejszymi naszymi partnerami gospodarczymi. Pytanie, kto nam zostaje? - zastanawiał się Ryszard Petru.

-  Cała strategia PiS była oparta na Wielkiej Brytanii, która z Unii Europejskiej wychodzi i ma zupełnie inne problemy niż zajmowanie się Polską. Jesteśmy więc bez sojuszy. A świat wygląda groźniej niż jeszcze kilka dni temu. Ze względu na Koreę - stwierdził lider Nowoczesnej.

Szef MSZ Witold Waszczykowski zapowiedział dziś, że osobiście przygotowuje stanowisko w sprawie reparacji. Dodał od razu, że będzie to stanowisko jego resortu, a nie całego rządu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (86)
"To najbardziej bezczelne kłamstwo. Gadają o reparacjach, ale nic w tej sprawie nie robią"
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 26 razy 18

  kończy się sciema smoleńska, więc wymyslili nową na potrzeby pisowskiego ciemnego ludu, by go czyms nakręcać. A o zadne reparcje się nie zgłoszą, bo wtedy Niemcy płacili PRLowi. Podważą legitymację władz PRL? To Niemcy podważą ustalenia graniczne z PRL i co wtedy?

 • larsek

  Oceniono 21 razy 13

  Koljne matactwa i manipulowanie wyborcami i nic więcej!

 • kemor234

  Oceniono 20 razy 10

  To nie jest zwykłe "gadanie".
  To ohydne wręcz szczucie i podburzanie. Wzbudzanie nienawiści.
  A propos' Co tak na prawdę wyszło z ciągłego gadania o Smoleńsku ???

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 9 razy 9

  Mam taką odezwę:
  - do pracowników szefemachera
  - do Błaszczaka, Mularczyka i premierki
  - DO zbawcy Wodza-Oby-Zył-Wiecznie

  Słuchajcie, nie moglibyście sprawi jakoś, że "waaadza" przestanie pitolić dla ciemnego luda a zacznie WRESZCIE coś w temacie ROBIĆ? Jakieś papiery, pisma, rozliczenia, noty, pozwy? Strasznie was w xuja robią. Niby tyle kasy mają wam dać, a tylko pitolą... Może sondażyki im obniżycie albo coś? NO DO ROBOTY KONKRETNEJ! A nie tylko znowu ta niebieska zgubiona teczka, no cholera....

 • pablo_spear

  Oceniono 11 razy 9

  Ten rzad dziala na zlecenie kremla. A Polska B ktora na nich glosuje teskni za zaborem ruskim!

 • skromne-zero

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawe, czy nasz nierząd już ustalił, jak będą zwracane Polakom odszkodowania od Niemców. Czy odszkodowania dla Żydów będą odsyłane do Izraela? A co z pieniędzmi dla rodzin wymordowanych Cyganów? Przecież nierząd nie ukradnie tych pieniędzy dla siebie...

 • def11

  Oceniono 8 razy 8

  Nie dziwne, że w tym kraju i Amber Gold i SKOK-i możliwe...przy takiej biedzie intelektualnej, "ludowi ciemnemu" PiS może sprzedawać praktycznie wszystko..

 • remo29

  Oceniono 9 razy 7

  Igrzyska dla ciemnego ludu - nie wsadzili nikogo do pierdla (jak obiecywali), to wymyślili inną atrakcję. A to, że gó... z tego będzie, a nie reparacje, to wiedzą wszyscy oprócz w/w ludu. Bo ciemny i wszystko kupi.

 • franek-janek

  Oceniono 11 razy 7

  To juz wiecej niz tragedia Polski, ten rzad przypomina rzady Bananowych Republik, komletni nieodpowiedzialni idiocy! Inne sprawa ci idiocy sa popierani przez jeszcze wiekszych idiotow, ich wyborcow. Otrzezwieja jak beda mieli reke w nocniku, chociaz moze oni juz ja maja i wierza we wszystkie brednie Szydlo i spolki ze moze im ta reka pokropi perfumami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX