"Wywiad premier przypomina grę w pomidora. Na każde pytanie ma jedną odpowiedź: imigranci"

- Jeśli pani premier mówi, że chcemy przywrócić unijne wartości, to powinna zastanowić się, co robi jej rząd - mówił w TOK FM Michał Szułdrzyński. Wg publicysty "Rz", to bardzo wygodne dla rządu, by wszystkie problemy sprowadzić do kwestii imigrantów.

Długi wywiad z Beatą Szydło ukazał się w tygodniku "Sieci". - Rzecz sprowadza się do tego, że właściwie wszystkie kłopoty rządu PiS wynikają z tego, iż przeciwstawiamy się przyjęciu imigrantów. Dlatego Niemcy i Francja nas zwalczają - podsumowała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

Ocenę dziennikarki "GW" podziel Michał Szułdrzyński.

Po przeczytaniu tej rozmowy mam dziwne wrażenie, że przypomina ona grę w pomidora. Jakiekolwiek pytania by nie zadać, to pani premier odpowiada: pomidor. Tylko że tym "pomidorem" są imigranci. To dla rządu bardzo wygodne

- komentował publicysta 'Rzeczpospolitej".

Teoria z wieloma słabymi punktami

Uwagę Szułdrzyńskiego przykuła narracja dotycząca tego, że społeczeństwa krajów zachodnich zazdroszczą Polsce sytuacji, w jakiej są teraz Polacy. - Politycy z Zachodu więc karzą Polskę po to, by ich społeczeństwa nie chciały iść taką drogą. To słaby argument - ocenił.

Po pierwsze dlatego, że nie we wszystkich państwach UE, w których zamieszkali imigranci z państw muzułmańskich, dochodzi do zamachów terrorystycznych, a uchodźcy nie chcą się integrować.

- Mamy mnóstwo krajów, choćby w naszym regionie: od Rumunii, Bułgarii przez Słowenię, po Litwę, Łotwę, Estonię, które przyjęły śladowe ilości imigrantów w ramach programu relokacji, a nie dochodzi tam do zamachów. Dlaczego więc akurat polski rząd miałby być sekowany przez UE? To największa słabość intelektualna tego rozwiązania, które jest bardzo wygodne dla rządu. Bo we wszystkich badaniach widać, że Polacy są niechętni relokacji.

"To najbardziej bezczelne kłamstwo. Gadają o reparacjach, ale nic w tej sprawie nie robią" - ocenia Petru

- Jeśli pani premier mówi, że jesteśmy krytykowani, bo budujemy silne sojusze, to moje pytanie jest takie: proszę pokazać jeden skuteczny sojuszy, jaki ostatnio zawarliśmy  w celu rozwiązania jakieś sprawy. Wygląda na to, że w sprawach najważniejszych - np. dyrektywy dotycząca pracowników delegowanych - nie jesteśmy w stanie budować sojuszy. I przegrywamy. Możemy więc budować sobie piękna legendę, że to wszystko dlatego, iż bronimy wartości, ale naprawdę o imigrantów nie chodzi - uważa Michał Szułdrzyński.

Sami nie szanujemy

Zdaniem publicysty, trudno przekonać, że jest się karanym za chęć przywrócenia "unijnych wartości i zapisów traktatowych", jeśli samemu się ich nie przestrzega.

Nie wiem, czy Puszczę Białowieską należy wycinać czy nie. Ale wiem, że jeśli Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wydaje decyzję, że trzeba wycinkę wstrzymać, to wszyscy się temu powinni podporządkować. A jeśli my się nie podporządkowujemy, to dajemy argument naszym przeciwnikom

- stwierdził Michał Szułdrzyński w TOK FM.

Przypomnijmy, że Polska jest pierwszym krajem w historii, który zdecydował się nie wykonać postanowienia zabezpieczającego Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. - Postanowienie powinno zostać natychmiast wykonane. To nie przyzwoitość, to jest obowiązek państwa - mówił w sierpniu w TOK FM sędzia ETS prof. Marek Safjan.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (75)
"Wywiad premier przypomina grę w pomidora. Na każde pytanie ma jedną odpowiedź: imigranci"
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 32 razy 24

  Przecież ta przaśna kobieta nie ma o niczym pojęcia. Równie dobrze na pytanie "która godzina?" może odpowiedzieć "przez osiem ostatnich lat...".

 • jael53

  Oceniono 26 razy 22

  Pan redaktor nie ma racji. "Pomidor" to gra zbyt wyrafinowana na snopkowy umysł pani premier.

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 22

  Zapomniała o wtrącaniu między imigrantów, że "przecież daliśmy" pięćset plus. Które na rozkaz Angeli zlikwiduje opozycja. Kolejny raz dała pani Szydło dowód, że do roli premiera nie dorosła.

 • def11

  Oceniono 26 razy 22

  - jeden skuteczny sojusz ? proszę bardzo, zwycięstwo 1:27 i wybór Tuska - Beata
  - yyyy ?! a to nie klęska rządu PiS ?
  - pomidor

 • leoleo

  Oceniono 21 razy 21

  kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą, gebbels, howgh

 • slone3333

  Oceniono 20 razy 20

  Czego się baby czepiacie, dzika orgia intelektu to Ona nie jest, ale Koła Gospodyń wiejskich byłaby zdatna.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 27 razy 19

  Pani premier dlaczego tak nisko ocenia pani inteligencję POLAKÓW? Przecież polski obywatel to nie tylko ciemny lud jak kiedyś powiedział kolega pani partii J.Kurskiego, warto mieć to na uwadze informując suwerena.

 • bkiton

  Oceniono 18 razy 18

  Jako, że z tymi imigrantami jest u nas krucho, więc rozdmuchano sprawę reparacji wojennych.
  A jak one się przeją, to wrócimy do uchodźców, albo do złodziei warszawskich.

 • jojo148

  Oceniono 17 razy 17

  Niektorzy ministrowie sa zdania, ze pani premier udaje glupia.
  Mnie jest bardzo trudno w to uwierzyc. Czyz mozna az tak dobrze udawac????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX