"Szkoła zaczyna być centrum propagandy. PiS chce posadzić nasze dzieci w oślej ławce"

- Szkoła zaczyna być centrum propagandy - oceniła w TOK FM Kamila Gasiuk-Pihowicz. Wg posłanki Nowoczesnej, zmiany przygotowane przez PiS nie mają "nic wspólnego z reformą". - Pani Zalewska zmienia MEN w ministerstwo chaosu.

Kamila Gasiuk-Pihowicz zaprowadziła wczoraj swojego syna do drugiej klasy. - Mam bardzo dużo niepokoju związanego z tymi zmianami. Widzimy przede wszystkim, że to co się dzieje nie ma nic wspólnego z reformą - jest deformą.  Pani Zalewska zmienia MEN w ministerstwo chaosu - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

"Reforma w praktyce. Budynki jednej szkoły w dwóch dzielnicach; uczniowie będą dowożeni autobusami">>>

Posłanka Nowoczesnej, że zmianom towarzyszy wielkie marnotrawstwo.

Wiemy, że polska szkoła nie śpi na pieniądzach, więc te pieniądze mogłoby być przeznaczone chociażby na podwyżki dla nauczycieli, czy lepsze wyposażenie pracowni

- oceniła. 

Gasiuk-Pihowicz zasugerowała, że reorganizacja systemu nauczania może służyć Prawu i Sprawiedliwości do posadzenia w szkołach "Misiewiczów, którzy czekają na swoje upragnione posady".

Przygotowanie do życia. W nieistniejącym świecie

Niepokój posłanki budzi upolitycznienie szkoły, która jej zdaniem, "zaczyna być centrum propagandy". Widać to choćby po zmianach w kanonie lektur.

- Polskie dzieci będą uczyć się o traumach i porażkach,  a nie będą się uczyły - w  nowoczesnych pracowniach - tego wszystkiego, co mogłoby im dać siłę, by z dumą i energią realizować swoje marzenia, czy wchodzić w rynek pracy - stwierdziła.

To tak jakby PiS chciał posadzić nasze dzieci w oślej ławce i przygotować do życia w świecie, który właściwie nie istnieje

- uważa gość "Poranka Radia TOK FM".

Co zrobi Nowoczesna?

Na upolitycznieniu programu nauczania lista zarzutów posłanki Nowoczesnej się nie kończy. Kamila Gasiuk-Pihowicz uważa, że zmiany przygotowane przez MEN Anny Zalewskiej szczególnie boleśnie uderza w dzieci niepełnosprawne.

Do tej pory takie dzieci mogły korzystać z różnych form nauczania indywidualnego. W tym momencie są wypychane ze szkól. Dzieci niepełnosprawne potrzebują pomocy, a ze strony państwa tej pomocy nie dostają

- powiedziała w rozmowie z Janem Wróblem.

"Dlaczego nasze dzieci mają się czuć gorsze? Przez decyzje MEN część dzieci niepełnosprawnych nie ma szans na nauczanie indywidualne">>>

Mimo długiej listy wad reformy min. Zalewskiej Nowoczesna nie zamierza przewracać tego systemu do góry nogami. Jeśli w przyszłości będzie mogła rządzić w kraju.

- My przede wszystkim będziemy stawiali na jakość kształcenia. Najważniejsze nie będzie odwracanie zmian strukturalnych, tylko skupienie się na jakości programu nauczania, na tym czego będą uczyły się dzieci, jak będą przygotowani nauczyciele - wyliczała posłanka Gasiuk-Pihowicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (110)
"Szkoła zaczyna być centrum propagandy. PiS chce posadzić nasze dzieci w oślej ławce"
Zaloguj się
 • Randle McMurphy

  Oceniono 34 razy 20

  POLACY – GŁUPI NARODZIK BEZ HONORU!!!

  Dostawali kasę od EU (czyli Niemców) – teraz jak zbudowane mosty i drogi ekspresowe, pokazują środkowy palec.
  Zamiast pokazać Niemcom (Europie i Światu), jacy jesteśmy wybitni i podnieść nasze PKB dwukrotnie, wolą chlać browary, kasę przekazywać na Watykan (zamiast na innowacje) i żebrać kasę od Niemców „za wojnę”.
  Wybrali półgłówków na najwyższe państwowe urzędy w zamian za 500 złotych miesięcznie.
  Boją się obcych – co jest szczytem TCHÓRZOSTWA – będąc jednym z nielicznych monolitycznych etnicznie państw na świecie. Co jest niezwykle duszące pod względem intelektualnym i każdym innym.
  Cała ta "debata" o tym, czy szkoła ma trwać 6 czy 8 lat intelektualnie jest na poziomie dysputy lumpów pod Monopolowym. Chociaż intelektualnie i im zdarza się wchodzić na wyższy poziom.

 • podkowalesna

  Oceniono 17 razy 9

  oczywiście - wystarczy popatrzeć na kalendarz wydarzeń szkolnych na ten rok (dostali wszyscy nauczyciele) - sa tam tylko patriotyczno-religijne i religijne

 • justas32

  Oceniono 15 razy 7

  Pani Kamilo - od 2 lat wszyscy Wam piszą co macie robić - a wy ciągle swoje. Krytyką PIS-u nie wygracie wyborów !!! Musicie przedstawić własny program który przez swój liberalno - gospodarczy populizm przyciągnie do siebie Wasz elektorat. A wy ciągle: Kaczyński to, Kaczyński tamto. Czy wy naprawdę nie czytacie postów swoich zwolenników ? Skończycie jak PO ...

 • jo1952

  Oceniono 17 razy 7

  PIS przygotowuje "nowego obywatela" do nowego państwa.Odetnie się go od nowych technologii,wciśnie mu się do głowy anachronizmy i kłamstwa i produkt gotowy.

 • kemor234

  Oceniono 11 razy 5

  "Takie Narodu stawanie, jakie młodzieży chowanie ..."
  Póki co, możemy się spodziewać "chowania" młodzieży w duchu głębokiego średniowiecza ...

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 11 razy 5

  Jedynym celem "reformy" szkolnictwa jest wyhodowanie młodego pisobolszewika,, wiernego wodzowi, partii i kościołowi. Pranie mózgów w przedszkolach i żłobkach już trwa.

 • zd46

  Oceniono 8 razy 4

  „…. prawda nie lubi napuszonego języka i nie lubi bełkotliwych dywagacji, które często kryją nieuctwo pod nadętym słownictwem” (Jan Kulma)

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Wspanialy cytat, dla PiSu, Zalewskiej, Zielinskich i innych, ktorzy chca byc " wielcy swa maloscia i swym wasalizmem":
  …..”Godzę się pokornie na zmianę czasów i obyczajów, ale proszę uprzejmie, aby nie zmieniano historii moich zaprzeszłych czasów i moich zaprzeszłych obyczajów. A ponieważ zakłamanie historii stało się dziś obowiązującą prawdą, więc pomyślałem, że warto […] upomnieć się o prawdę, którą osobiście przeżyłem…..” (Jan Kulma)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX