Nowa IV RP receptą na sukces wyborczy PiS? Marcinkiewicz: "To PR-owskie zagrywki"

- O moralnej rewolucji Jarosław Kaczyński już dawno zapomniał - ocenia były premier PiS Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Wywiad polityczny".

Dziś na antenie Radia TOK FM zagościł nowy program "Wywiad polityczny" prowadzony przez Karolinę Lewicką. Jego celem jest reagowanie na działania polityków, ale także trzymanie ręki na pulsie życia społecznego. Organizacje pozarządowe często szybciej i trafniej diagnozują rzeczywistość, niż rząd i parlament. Będziemy korzystać z ich wiedzy i doświadczenia - i z ich pomocą sprowadzać polityków z sejmosfery na ziemię.

Kaczyński: "Moralna rewolucja"

Podczas premierowej audycji Karolina Lewicka odniosła się do wczorajszych słów Jarosława Kaczyńskiego. "Pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą" - ogłosił prezes PiS podczas 89. miesięcznicy smoleńskiej.

Dziennikarska przypomniała również cytat Kaczyńskiego z 2003 roku, który komentował schyłek rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, mówiąc: "Ten nowy początek to jest IV RP. Byłoby rzeczą ważną, przełomową zbudowanie IV RP, gdybyśmy potrafili raz jeszcze doprowadzić w Polsce do moralnej rewolucji". - Dlaczego Jarosław Kaczyński wraca do hasła z kampanii z 2005 roku - zapytała. 

O moralnej rewolucji on już dawno zapomniał 

- odparł Marcinkiewicz, dodając: 

Jarosław Kaczyński buduje IV RP w oparciu o ustawy, które są sprzeczne z konstytucją. W związku z tym nie żyjemy w Państwie demokratycznym ani wolnym

- odpowiedział gość "Wywiadu politycznego".

Marcinkiewicz: "PRL. Komuna"

Polityk - mówiąc o IV RP - odniósł się również do nowej konstytucji PiS. - To zagrywki PR-owskie. Ten parlament nie uchwali konstytucji, bo nie ma tam możliwości znalezienia większości konstytucyjnej - ocenił. 

A jak nazwałby pan państwo, w którym teraz żyjemy? - dopytywała Karolina Lewicka. 

PRL. To jest komuna. Władztwo jednej partii. Partyjna dyktatura

- wymienił były premier PiS. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (36)
Marcinkiewicz o IV RP: "O moralnej rewolucji Kaczyński już dawno zapomniał"
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 14 razy 4

  IV RP już raz się nie udała i teraz też nie ma na nią szans. konus po prostu coś bredzi, bo nic im nie wychodzi. Zawalą tym socjalizmem finanse kraju.

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy 3

  kaziu zabierz się za jakąs pożyteczną pracę może w M P O .gustowne garniturki dają a ciebie isabel zgnębi -mały robaczku.= a my damy sobie radę skopiemy te dupska ktore próbują zgnębic narod --i to tym bardziej że te dupy są nisko nad ziemią

 • javall

  Oceniono 6 razy 2

  Kaziu, Kaziu, raczki umyles? Kaziu majty popraw.

 • Jan Staszic

  Oceniono 6 razy 2

  Marcinkiewicz zostal wykluczony z koryta lata temu wiec jego bajeczki sa tyle warte co niejakiego ludwika dorna...
  Sluchajcie dalej takich mentorow a obudzicie sie w drugiej kadencji rzadow PIS :)

 • krark

  Oceniono 5 razy 1

  Ale Czerska ma autorytety. Teraz czytam co ma do wybełkotania Marcinkiewicz, a przed paroma minutami Młynarska.
  Michnik, bój się Boga!

 • starsza10

  Oceniono 13 razy 1

  Czy Marcinkiewicz to jest ten śmieszny facet, który poleciał na pseudo-poetkę z chronicznym pustogłowiem, a potem się z nią rozwodził w towarzystwie dziennikarzy, którym się żalił, że go owa Izabel skubie z kasy?

 • Stewen Cassidy

  0

  Jes, jes, jes! To zwykly zfrustrowany żałosny byly premier, który zszedl ze sceny politycznej w nieslawie i teraz usiluje oczernic i pociągnąć za sobą innych.

 • Ann X

  Oceniono 2 razy 0

  Kaziu kim ty jesteś że ciebie nikt nie chce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX