Nowa IV RP receptą na sukces wyborczy PiS? Marcinkiewicz: "To PR-owskie zagrywki"

- O moralnej rewolucji Jarosław Kaczyński już dawno zapomniał - ocenia były premier PiS Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Wywiad polityczny".

Dziś na antenie Radia TOK FM zagościł nowy program "Wywiad polityczny" prowadzony przez Karolinę Lewicką. Jego celem jest reagowanie na działania polityków, ale także trzymanie ręki na pulsie życia społecznego. Organizacje pozarządowe często szybciej i trafniej diagnozują rzeczywistość, niż rząd i parlament. Będziemy korzystać z ich wiedzy i doświadczenia - i z ich pomocą sprowadzać polityków z sejmosfery na ziemię.

Kaczyński: "Moralna rewolucja"

Podczas premierowej audycji Karolina Lewicka odniosła się do wczorajszych słów Jarosława Kaczyńskiego. "Pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą" - ogłosił prezes PiS podczas 89. miesięcznicy smoleńskiej.

Dziennikarska przypomniała również cytat Kaczyńskiego z 2003 roku, który komentował schyłek rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, mówiąc: "Ten nowy początek to jest IV RP. Byłoby rzeczą ważną, przełomową zbudowanie IV RP, gdybyśmy potrafili raz jeszcze doprowadzić w Polsce do moralnej rewolucji". - Dlaczego Jarosław Kaczyński wraca do hasła z kampanii z 2005 roku - zapytała. 

O moralnej rewolucji on już dawno zapomniał 

- odparł Marcinkiewicz, dodając: 

Jarosław Kaczyński buduje IV RP w oparciu o ustawy, które są sprzeczne z konstytucją. W związku z tym nie żyjemy w Państwie demokratycznym ani wolnym

- odpowiedział gość "Wywiadu politycznego".

Marcinkiewicz: "PRL. Komuna"

Polityk - mówiąc o IV RP - odniósł się również do nowej konstytucji PiS. - To zagrywki PR-owskie. Ten parlament nie uchwali konstytucji, bo nie ma tam możliwości znalezienia większości konstytucyjnej - ocenił. 

A jak nazwałby pan państwo, w którym teraz żyjemy? - dopytywała Karolina Lewicka. 

PRL. To jest komuna. Władztwo jednej partii. Partyjna dyktatura

- wymienił były premier PiS. 

TOK FM PREMIUM