Blisko 300 tys. zł dla mieszkańców zrujnowanej wsi Wysoka Zaborska. Finał akcji Grupy Radiowej Agory

297.355,93 zebrano podczas akcji pomocy dla mieszkańców miejscowości Wysoka Zaborska. Akcję zorganizowała Grupy Radiowej Agory. Dzięki pieniądzom poszkodowani przez żywioł mieszkańcy szybciej będą mogli odbudować swoje domy i wrócić do normalnego życia. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i przekazaną pomoc.

Wysoka Zaborska zniszczona została podczas sierpniowych nawałnic. Niewielka kaszubska miejscowość to dziś kilka zniszczonych gospodarstw, pośrodku powalonego wichurami lasu. Wśród połamanych drzew widać pozbawione domów dachy. Część mieszkańców wioski żyje w przyczepach stojących przy zrujnowanych gospodarstwach.

Choć zaraz po nawałnicach do poszkodowanych popłynęła wielka fala pomocy, potrzeby są ogromne. Dlatego mieszkańcy cały czas apelują, by o nich nie zapominać.

Dzięki hojności słuchaczy udało się zebrać 282 355,93 zł. Dodatkowe 15 tys. zł to wpływy ze specjalnego bloku reklamowego emitowanego w stacjach radiowych. W sumie zebraliśmy 297.355,93 zł.

- Bardzo dziękujemy. Taka suma... To jest niemożliwe - dziękowali wzruszeni mieszkańcy, z którymi rozmawiał Paweł Radzewicz. Gdy wszystko się waliło były chwile zwątpienia. Teraz wraca nadzieja na lepsze jutro.

Nie tylko pieniądze

Wsparcie udzielone przez Grupę Radiową Agory to nie tylko pieniądze.

Kontener mieszkalny pomoże przetrwać jesień państwu Warsińskim z Małego Gliśna na Pomorzu

Kontener mieszkalny pomoże przetrwać jesień państwu Warsińskim z Małego Gliśna. Dach nad głową na czas remontu, to wielka pomoc, bo jak mówi zięć poszkodowanych Zenon Witkowski, ściany w budynku nasiąknęły, jak gąbka i nadają się do rozbiórki. - My, od siebie dokładamy ręce do pracy - dodaje pan Zenon.

Dziękujemy słuchaczom za wsparcie naszej akcji.

Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. pośredniczy w przekazywaniu darowizn na rzecz gminy Brusy i nie jest ich beneficjentem. Wszystkie wpłaty darczyńców na wskazany rachunek DNB Bank Polska oraz konto PayPal Grupy Radiowej Agory Sp. z o.o. zostały przekazane gminie Brusy, w której położona jest wieś Wysoka Zaborska.

TOK FM PREMIUM