Nagroda Złotej Róży za najlepszą książką popularnonaukową dla Karoliny Głowackiej z TOK FM

"Czy Wielki Wybuch był głośny?" - książka Karoliny Głowackiej została nagrodzona na Festiwalu Nauki Złotą Różą. Gratulujemy!

Książka Kaliny Głowackiej i prof. Jean-Pierre'a Lasoty "Czy Wielki Wybuch był głośny" otrzymała nagrodę Złotej Róży na finał Festiwalu Nauki za najlepszą napisaną po polsku książkę popularnonaukową.

Nagroda „Złota Róża” jest coroczną nagrodą Festiwalu Nauki w Warszawie, Instytutu Książki i miesięcznika „Nowe Książki”. Przyznawana jest dla najlepszej napisanej po polsku książki popularnonaukowej, która służy rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżnia się wybitną formą literacką.

"Czy Wielki Wybuch był głośny?" >>

"Przyszłość i przeszłość Wszechświata, czarne dziury, gwiazdy neutronowe, planety słoneczne i pozasłoneczne, czerwone olbrzymy, białe karły, fale grawitacyjne… Astrofizyka jest fascynująca, ale i niełatwa. Ta książka prowadzi czytelnika krok po kroku – nie tylko daje odpowiedzi, ale i podsuwa pytania.

Głosem Czytelników i Czytelniczek jest książkowa Karolina. Zadaje pytania, pilnuje, żeby odpowiedzi były zrozumiałe, nie odpuszcza! Dzięki niej nie poczujecie się samotni. Książkowy Jean-Pierre, profesor, astrofizyk, robi wszystko, żeby zaspokoić ciekawość Karoliny, a więc i Waszą!"

Karolina Głowacka prowadzi w TOK FM m.in. audycję Radiowa Akademia Nauk, w każdą sobotę po 14:05

Gratulujemy!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM