Rozejmu nie będzie. "PiS zaczadzony sondażami będzie gmerać przy ustawach Dudy"

Uspokojenie relacji między PiS i prezydentem to jedynie cisza przed burzą. Zdaniem Grzegorza Sroczyńskiego, "za chwilę wydarzy się wiele rzeczy, których się nawet nie spodziewamy". Bo ani rządzący, ani prezydent nie zrezygnują z realizacji swoich ambicji. Każda ze stron chce wygrać to starcie.

Grzegorz Sroczyński nie jest zachwycony prezydenckimi pomysłami na Sąd Najwyższy i KRS. Ale jak ocenił w TOK FM,propozycje Andrzeja Dudy "utrudniają Prawu i Sprawiedliwości ręczne sterowanie" wymiarem sprawiedliwości. To dla rządzących trudne do przełknięcia.

A że według publicysty Radia TOK FM, "PiS jest generalnie nieporadny", a to może oznaczać niespodziewane scenariusze polityczne.

Wydaje mi się, że PiS jest zaczadzony przyzwoitymi sondażami. Za chwilę wydarzy się wiele rzeczy, których się nawet nie spodziewamy. PiS nie powstrzyma się i zacznie gmerać w ustawach Andrzeja Dudy. Prezydent też się nie powstrzyma, bo poczuł smak niezależności. Nie tylko było mu przyjemnie, kiedy poczuł większą władzę. Jego postawa bardzo się spodobała ogromnej większości elektoraty PiS, nie mówiąc o całej reszcie

- mówił Sroczyński w TOK FM.

Niektórzy z żołnierzy władzy cały czas atakują

Piotr Zaremba zwrócił uwagę, że choć prezes PiS dał sygnał, by wstrzymać się z atakami na Andrzeja Dudę, wojna całkiem nie ustała. Jarosława Kaczyńskiego posłuchał np. wiceminister Patryk Jaki, który brylował w atakach na prezydenta. Ale już niektóre z prawicowych mediów nie zmieniły frontu.

- Trwa wojna personalna. Np. "Gazeta Polska" atakuje szefa BBN Pawła Solocha. Na pewno więc mamy do czynienia z próbą sił. Ale jeśli Duda zawetuje ostatecznie nowe projekty dotyczące SN i KRS, to będziemy mieć zimną wojnę - przewiduje publicysta tygodnika "Sieci Prawdy".

Prezydenckie ustawy są w Sejmie. Ale do tej pory posłowie nie zajęli się wetami Andrzeja Dudy do projektów forsowanych przez PiS.

"By być prawdziwym prezydentem, Duda musiałby zachować się jak mężczyzna" - ocenia Lis>>>

DOSTĘP PREMIUM