Wypowiedzenie jest już gotowe - dowiedziało się TOK FM. Gliński chce się pozbyć szefowej PISF

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio TOK FM ministerstwo kultury podjęło już decyzję w sprawie szefowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki. Wypowiedzenie jest już gotowe.

Magdalena Sroka - szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ma niedługo pożegnać się ze stanowiskiem. Jak nieoficjalnie ustaliło radio TOK FM ministerstwo kultury podjęło już decyzję w tej sprawie, a wypowiedzenie jest już gotowe. Sroka przebywa jednak na zwolnieniu lekarskim i nie ma jak go jej wręczyć. Ministerstwo kultury nie chce komentować sprawy.

– Od kilku dni jestem chora, mam zwolnienie lekarskie Nie dotarła do mnie z ministerstwa żadna decyzja na piśmie, podejrzewam, że odbiorę ją w Krakowie, bo tu jestem zameldowana – powiedziała "Gazecie Wyborczej" Magdalena Sroka, która przyznaje, że o całej sprawie dowiedziała się z mediów.

Wiadomo jednak, że wypowiedzenie przygotowane zostało z naruszeniem prawa, ponieważ do zwolnienia szefa PISF-u wymaga jest opinia Rady tej instytucji, a takiej rada nie wydała. Najbliższe posiedzenie rady planowane jest na poniedziałek i wtedy też rada powinna wydać jakieś oświadczenie.

Magdalena Sroka na stanowisku dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zastąpiła Agnieszkę Odorowicz w 2015 roku, jej pięcioletnia kadencja kończy się w 2020 roku. Wcześniej była wiceprezydentem Krakowa ds. kultury i promocji miasta.

Minister namiesza w kinematografii?

- Czy minister Gliński jesienią namiesza w polskiej kinematografii? - pytali już od pewnego czasu filmowy, o czym pisała m.in. "Gazeta Wyborcza", zastanawiając się,  w jak sposób można by doprowadzić do większej kontroli ministra nad polskim kinem i jego finansowaniem. Decydujący miał być skład rady PISF, złożonej z filmowców oraz właśnie pozycja dyrektor PISF.

Jarzyna o Glińskim: To nie jest minister kultury, a propagandy

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (154)
Wypowiedzenie jest już gotowe - dowiedziało się TOK FM. Gliński chce się pozbyć szefowej PISF
Zaloguj się
 • grenlandzki-opos

  Oceniono 32 razy 24

  Zły wybór, do Oskara miał pójść "Smoleńsk" albo to kiczowate dziełko rydzykowych absolwentów.

  Najbardziej podobało mi się oburzenie Gadowskiego, który mówił per "jakaś Holland", wypominając, że nikt nie docenił jego 20 lat kariery filmowej.

  Bolszewia. Mali ludzie gryzą po kostkach i mszczą się za swą małość.

 • acototak

  Oceniono 23 razy 21

  Potrzebne miejsce dla córki leśnika.

 • lubiedobrze

  Oceniono 25 razy 19

  Podobno wszystko przez to, że Ryan Gosling nie zgodził się zagrać Jarosława K. w filmie "Jak rozwaliłem Układ Warszawski".

 • biesczad1

  Oceniono 25 razy 17

  Jakie, k***a, naruszenie prawa??? W bolszewiźmie nie istnieje takie pojęcie, jak "naruszenie prawa" - wrogów reżimu nada zastąpić swoimi pachołkami!!!

 • def11

  Oceniono 19 razy 15

  << Wiadomo jednak, że wypowiedzenie przygotowane zostało z naruszeniem prawa >>

  a co to za przeszkoda dla Prawej i Sprawiedliwej władzy ?

 • rasta-mw

  Oceniono 20 razy 14

  Nie znam tej pani, ale skoro gliński chce ją zwolnić, to znaczy, że dobrze wykonuje swoją pracę.

 • iwano10

  Oceniono 17 razy 13

  Taki dowcip,komunisty,Bertolda Brechta-"uciekłem tygrysom,umknąłem rekinom-zagryzły mnie wszy..."Teraz k... my?Wszyscy już się mamy bać?

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 14 razy 12

  No, wreszcie! Gliński będzie se mógł zamawiać patriotyczne filmy w Holywudzie z największymi gwiazdami tamtejszymi.
  Oczywiście będzie dokładne sprawdzanie przez wybitnych antysemickich wąchaczy, bo wiadomo kto ten Holywud opanował. Ale damy rade.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX