"Gasiuk-Pihowicz nową waleczną kobietą PO? Będzie zmienniczką Gronkiewicz-Waltz?"

- Rozumiem, że Gronkiewicz-Waltz nie chce być upokarzana. Ale pani prezydent powinna przemyśleć swoją strategię - ocenił w TOK FM Sławomir Neumann. Szef klubu PO zapowiedział, że będą rozmowy z prezydent Warszawy, by zdecydowała się stanąć przed komisją Jakiego.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wnioski o rozstrzygnięcie sporów kompetencyjnych pomiędzy prezydentem Warszawy, a Komisją Weryfikacyjną. Stanowisko sądu oznacza, że komisja może dalej działa. Wniosek do sądu administracyjnego skierowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Orzeczenie NSA powinno być dla pani prezydent powodem do nowych przemyśleń. Chyba powinna na komisję weryfikacyjna pójść i bronić prawdy. Bo tej góry zakłamania, jaką Patryk Jaki ze swoja ekipa codziennie suflują, prawdą trzeba bronić - komentował w TOK FM Sławomir Neumann.

" class="art_link" rel="dofollow">"Na jakich prawach Gronkiewicz-Waltz funkcjonuje w PO? Widać kompletne zagubienie PO?">>>

Przyznał, że rozumie wątpliwości Gronkiewicz-Waltz, która "nie chce być upokarzana". - Ale jest politykiem, musi bronić dobrego imienia. W polityce trzeba się bić - uważa szef klubu Platformy Obywatelskiej.

Neumann zapowiedział, że "pewnie"  władze partii będą rozmawiać z prezydent Warszawy, "przed następnym posiedzeniem komisji". - Żeby przemyślała swoją strategię, bo może być tak, że nieobecni nie mają racji Przez trzy kadencje dla Warszawy wiele dobrego, jeśli ona tego nie pokaże, to kto pokaże?

Nowa gwiazda?

- Czy Kamila Gasiuk-Pihowicz będzie dobrą zmienniczką Hanny Gronkiewicz-Waltz, jako waleczna kobieta w PO? - pytał Jacek Żakowski. - A słyszał pan coś o przejściu Kamili? - odpowiedział pytaniem nieco zaskoczony Neumann.

O tym, że PO chciałaby "wyciągnąć" Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej informuje "Fakt".

- Nie wiem, kto będzie kandydatem PO na prezydenta Warszawy. Szukamy rozwiązań, które byłby szeroką ofertą da wyborców. To będzie obrona samorządu przed PiS, ale to będą także wybory o nadzieję dla Polaków - odpowiadał dyplomatycznie szef klubu PO.

- To kusicie "myszkę-agresorkę" czy nie? - nie rezygnował Żakowski.

- Kusimy wszystkich, namawiamy, przekonujemy, żeby budowali z Platformą Obywatelską wspólny blok opozycji. Nie wiem, czy Kamila Gasiuk-Pihowicz jest oceniana przez mieszkańców Warszawy jako dobra kandydatka na prezydent stolicy. My chcemy robić badania, przedstawić kandydatów i spytać obywateli, jak oceniają naszych kandydatów. I wystawimy tych, którzy mają największe szanse wygrać - tłumaczył Neumann.

Warto przypomnieć, że Nowoczesna zgłosiła już swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Nie jest to Kamila Gasiuk-Pihowicz, tylko Paweł Rabiej.

TOK FM PREMIUM