Komentarze (169)
"Pracę może stracić nawet 100 tys. osób. Zagrożeni są studenci". Zakaz handlu w niedziele
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jan.ma

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego w weekendy będa mogli pracowac pracownicy szpitali, restauracji, kawiarni, komunikacji, hoteli, wesołych miasteczek, basenow, klubów fitness itd., itd, a pracownicy handlu NIE?! Co to za polityczno-pseudokatolicka demagogia?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 5 razy 3

  kiedyś był post w piatek (ciekawe czemu zniesiono)

  a jeszcze wcześniej post trwał kilkadziesiąt dni (w zasadzie zawsze)

  dlaczego mamy cofać się do średniowiecza?

  bit . ly / konstytucjaPL

 • jag63

  Oceniono 7 razy 3

  Z frekwencją w kościołach musi być naprawdę źle.
  Jest chyba nawet gorzej niż źle.
  Czyli trend jest bardzo dobry. Dzięki Ci Droga Opatrzności za to.

  Minął rok, a kk jeszcze nie podał liczby dominicantes w 2016 roku !
  A teraz, w październiku, będą zbierać dane za rok 2017.
  Wstydzą się tych danych, czy co ?

  Restrykcje dotyczące handlu w niedziele nie przysporzą wam dominicantes, a wręcz przeciwnie. Nie tędy droga.
  Ale, to wasze małpy, wasz cyrk.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 4 razy 2

  to jest zwykłe znaczenie terenu -

  chcą wprowadzić porządki rodem z IZRAELA

  lub jak kto woli

  z IRANU czy Arabii Saudyjskiej

  no i oczywiscie TAKIE SAME jakie obowiązywały za KOMUNY

 • cameel.m

  Oceniono 2 razy 2

  Centra handlowe w dużych miastach jakoś to przeboleją. W moim ubogim demograficznie województwie mocno oberwą centra handlowe, których znaczącą klientelę stanowią mieszkańcy ościennych powiatów. Na parkingach w sobotę i niedzielę królują tablice z miejscowości odległych nawet o 50-70 km. Ci klienci w tygodniu nie przyjadą.
  Rozwiązaniem może być sprzedaż żywności i dewocjonaliów w każdym butiku.

 • kornik321

  Oceniono 6 razy 2

  jak żeśta głosowali to wtedy trzeba było myśleć,może te wybory nauczą wielu co to jest demokracja.

 • sailor20170605

  Oceniono 6 razy 2

  Może pożytek będzie z tego taki, że te 100 000 Polaków i część ich najbliższych nigdy więcej nie zagłosują na podłą zmianę.

 • ot48

  Oceniono 3 razy 1

  To bzdura. Tu gdzie mieszkam w czterech dużych sklepach wiszą od kilku miesięcy ogłoszenia o zatrudnieniu sprzedawców i kasjerów.

 • single_malt

  Oceniono 1 raz 1

  podziekujcie mlodym kretynom ktorzy zaglosowali na Kukiza i tym samym dali PISowcom rzad i dobre zmiany - juz po paru slowach tego prymitywnego polglowka normalny czlowiek distaje odruchu wymiotnego

 • werole

  Oceniono 3 razy 1

  Najbardziej przerazajace jest to, ze grupka ludzi decyduje co jest dobre a co zle dla calego Narodu.

 • macwies

  Oceniono 7 razy 1

  jestem za... ale jednocześnie kościół musi zamknąć w niedzielę swoje stragany i przestanie pobierać opłaty za niedzielne msze. W tygodniu mogą kasować "co łaska".

 • piotrm74

  Oceniono 5 razy 1

  W niedzielę w marketach na kasie siedzą studenci ale XXXw. Średnia wieku 65 lat...

 • losglobos

  0

  To jest nienormalne. I jak zwykle Duda i jego pseudo Solidarność, wcale nie walczy o pracowników, tylko o swój, własny, szeroko pojęty, interes podlizując się kościołowi i obecnej władzy. Na studiach praca w weekendy w centrum handlowym ratowała mi budżet mocno ograniczony. W tygodniu od rana do wieczora na uczelni, a z czegoś trzeba było żyć. Nie każdy ma bogatych rodziców, którzy za wszystko zapłacą. Wstyd Solidarność! Wstyd! Zupełnie nie myślicie o pracownikach. Może byście bardziej powalczyli o warunki pracy w tych centrach handlowych, czy w marketach - to byłoby bardziej pomocne dla pracowników, a nie decydowali za innych, kiedy mają pracować, a kiedy być z rodziną. Koniec końców, może i będą z rodziną, ale czy będą mieli na to, by mieć gdzie z tą rodziną się spotkać, jak nie będą w stanie opłacić rachunków, albo przykładowo, za co kupić jedzenia? O tym, ktokolwiek z tych bogobojnych myślicieli pomyślał? Nie. Bo oni mają kasę, której niejeden pracujący w weekendy by pozazdrościł i marzył, by kiedyś nie martwić się, by starczyło do 10-tego kolejnego miesiąca.

 • daga_1

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli najbardziej zagrożeni są studenci, to proponuję przepis, że w niedzielę sklepy mogą zatrudniać tylko i wyłącznie studentów. I wszyscy będa zadowoleni.

 • cezarykaminski

  Oceniono 2 razy 0

  Ale buc pier...li. Studenci maja się uczyc a nie zasuwać na kasie w Tesco. A w hipermarketach zatrudnia sie z oszczędności juz dzisiaj za mało ludzi.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 0

  Brakuje ludzi w innych sektorach w obliczu strukturalnego braku pracownikow to znakomite posuniecie rzadu. Brawo rzad rozwiazanie z cyklu rubel w kieszeni i cnota zachowana. Pzy okazji zyska polskie msp i firmy rodzinne.

 • runfree

  Oceniono 4 razy 0

  Jasne było od początku. 2 dni z 30 to nawet 1/15 niepotrzebnych etatów i mniejsze przychody przy tych samych kosztach niepracowniczych.

 • sterlecki

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wystarczy zagwarantować pracownikowi dwóch wolnych niedziel w miesiącu, co więcej można zapisać, że te dwie niedziele są obowiązkowo wolne? Byłoby mniejsze pole do różnych nadużyć /moja znajoma od kilku miesięcy nie miała więcej niż jedną wolną niedzielę w miesiącu i nie był to jej wybór/.

 • bjzj1

  Oceniono 6 razy 0

  Otwarte sklepy w NIEDZIELE są b.wygodne po kościele idę spokojnie i robię zakupy.
  A pondto moc ludzi straci pracę, a ztego same STRATY ;
  _ mniejsze wpływy do ZUS
  _ mniejsze wpłaty z utargów do kasy państwa
  A wię po co mącić i zajmować się sprawami nieistotnymi a zająć się n.p. co zrobić żeby FACHOWCY nie uciekali na zachód czy też aby INWESTORZY chcieli działać.

 • marek_prus

  Oceniono 6 razy 0

  Więcej zakazów, mniej głosów na PiS.

 • Kminek

  Oceniono 2 razy 0

  Jednoręki bandyta więcej dostanie dzięki temu

 • wojtek1506

  Oceniono 12 razy 0

  Studenci maja lepsze fuchy od ciężkiej pracy w handlu , stracą inwalidzi II gr.

 • Margo Ogram

  Oceniono 1 raz -1

  Nikogo nie beda zwalniac, w sklepach brakuje tyle osob, bo przechodza na emerytury ja sie boje ze trzeba bedzie pracowac bez wolnego bez premii bo bedzie trzeba zaplacic za nadgodziny.

 • ot48

  Oceniono 3 razy -1

  W moich studenckich latach uczelnie bardzo niemile widziały, jeżeli studenci pracowali. Wyjątek to spółdzielnie studenckie.

 • Grzegorz Szukszta

  Oceniono 11 razy -1

  zakaz ma dotyczyć sklepów wielkopowierzchniowych, na rok 2014 było ich 6000. Primo, twierdzicie, że w każdym z tych sklepów pracuje 16 studentów, którzy momentalnie przestaną być potrzebni. Secundo - mamy praktycznie organiczne bezrobocie i potrzebę utrzymania 2 mln Ukraińców, bo nie ma rąk do pracy, więc logika podpowiada - zwolnijmy jeszcze 100.000 osób...
  Łżecie towarzyszu...

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 3 razy -1

  ustawa pod ksiaży żeby wiecej z tacy wycignali i pod małych sklepikarzy z wsi i małych miast - tam siedzi elektorat ciemnogrodu

 • pitrusza

  Oceniono 11 razy -1

  Najlepszym tekstem są "mniejsze przychody. Jakby z powodu zamkniętego sklepu w niedzielę ludzie mięli zacząć oszczędzać... Kupią sobie w inny dzień tygodnia.

 • krzysiozboj3

  Oceniono 2 razy -2

  Na swój sposób, ciekawie w tym kontekście wyglądają postulaty sierpniowe, szczególnie pkt 21

 • losiu4

  Oceniono 12 razy -2

  głupawe straszenie. Wcale ludzie nie stracą roboty, a zyskają na tym ich rodziny

  Pozdrawiam

  Losiu

 • kozenak

  Oceniono 8 razy -2

  Tak też się stało w Niemczech - wszystko było w zamknięte - zdanie sugeruje, że w Niemczech handel w niedziele już hula. Na kasach pełno Ukraińców bo nie ma chętnych na kokosy z hipermarketu a oni straszą, ze zwalniac będą :-)

 • blackboy21

  Oceniono 8 razy -2

  Panie Krzak widać na pierwszy rzut oka, że reprezentuje Pan towarzystwo wzajemnej adoracji, które zarabia na ludziach pracujących ciężko w niedzielę i soboty w sklepach (rada nadzorcza Piotr i Paweł). Otóż nie wiem czy Pan wie, że najczęściej pracują tam kobiety, matki, żony, babcie, ciocie które te niedziele musza spędzać w pracy zamiast z rodzinami... Ja mam inną propozycję, zlikwidować równoważny tydzień pracy, zapisać że tydzień pracy rozpoczyna się w poniedziałek o 6 rano a kończy w piątek o 22. Soboty płatne 150% stawki godzinowej, niedziele 200% i zobaczymy jak szybko wszyscy biznesmeni i inni wyzyskiwacze zamkną sklepy w weekend... do tego wprowadzić zapisy, że na umowy o dzieło zlecenie można zatrudniać tylko uczniów, studentów, rencistów i emerytów... a każdego zdrowego i zdolnego w wieku produkcyjnym na UMOWĘ O PRACĘ!!!!!!

 • Aga Mazurek

  Oceniono 5 razy -3

  Powinien być zakaz handlu w każdą niedzielę. Nie jestem wyborcą pisu, ale nie mogę patrzeć jak dzieci spędzają jedyny wolny dzień w hipermarkecie biegając za rodzicami którzy robią zakupy W Handlu brakuje ludzi. Sklepy nie mają pełnych obsad na zmiany, więc nie da się czytać tych głupot. Ustabilizowałoby to sytuację wielu firm. W innych krajach nie zaopserwowano rónież mniejszych obrotów po wprowadzeniu zakazu. Ludzie robią zakupy w sobotę i tyle.

 • dtix

  Oceniono 15 razy -3

  Powiedźcie to NIEMCOM, u nich może byc zakaz HANDLU w niedzielę, a u nas nie !!!!!!! POLACY dostają GŁUPAWKI w tych GALERIACH i trzeba im to ograniczyć !!!!!!!!!!!!!!

 • rownowaznik

  Oceniono 9 razy -3

  A co z tymi setkami tysięcy nauczycieli, którzy mieli stracić pracę z początkiem nowego roku szkolnego ?

 • kaviar100

  Oceniono 11 razy -3

  W Norwegii jest bezwzględny zakaz handlu w Niedziele! W piątki 80% Norwegów pracuję do 13:00

 • lachu72

  Oceniono 4 razy -4

  Jestem ciekaw czy wszyscy którzy krytykują dobrą zmianę (!!!) tyrali kiedyś w niedzielę?Nic przyjemnego. Niedziela to czas na odpoczynek z rodziną , a przede wszystkim z dzieciakami. Studenci niech zakuwają a nie łażą do pracy żeby zarobić na piątkowo sobotnie melanże. Z niecierpliwością czekam na kolejne zmiany w KP,a w szczególności na wprowadzenie do niego konkretnej definicji co to jest praca w godzinach nadliczbowych podyktowana szczególnymi potrzebami pracodawcy.

 • Andrzej Sikora

  Oceniono 16 razy -4

  Nic się stracą. Te same towary sprzedadzą w inny dzień. Pomysł bardzo dobry. Jeśli ktoś nie ma czasu niech na stacji benzynowej robi zakupy. Tam przynajmniej nie można się plątać przez cały dzień z dziećmi tak jak to jest teraz w hipermarketach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX