Od listopada - dofinansowanie do in vitro w Warszawie. W programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet

Za kilka tygodni pierwsze kliniki zaczną przyjmować pary, borykające się z problemem niepłodności. W najbliższych dniach urząd miejski w Warszawie rozpocznie podpisywanie umów z lecznicami.

Miejski program in vitro dla Warszawy ma ruszyć za niespełna dwa miesiące, od listopada. Ratusz rozstrzygnął dziś konkurs na realizację programu, o problemie z którym pisaliśmy przed kilkoma miesiącami.

Jak ustaliło Radio TOK FM - już za kilka tygodni pierwsze kliniki zaczną przyjmować pary borykające się z problemem niepłodności, które chciałyby skorzystać z dofinansowania leczenia in vitro. W najbliższych dniach urząd rozpocznie podpisywanie umów z lecznicami.

Dofinansowanie, w sumie 22 mln złotych na realizację dwuletniego miejskiego programu, dostanie sześć placówek. Zgodnie z założeniami - w programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet w wieku od 25 do 40 lat, zarówno mężatek jak i żyjących w związkach nieformalnych.

Jako pierwsza miejski program refundacji in vitro wprowadziła 5 lat temu Częstochowa. Obecnie podobne projekty realizują m.in. Łódź, Sosnowiec i Poznań.

30 czerwca 2016 r. zakończył się trzyletni, refundowany przez ministerstwo zdrowia i uchwalony przez poprzednią ekipę rządzącą program "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016", zwany popularnie rządowym programem in vitro.

DOSTĘP PREMIUM