Od listopada - dofinansowanie do in vitro w Warszawie. W programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet

Za kilka tygodni pierwsze kliniki zaczną przyjmować pary, borykające się z problemem niepłodności. W najbliższych dniach urząd miejski w Warszawie rozpocznie podpisywanie umów z lecznicami.

Miejski program in vitro dla Warszawy ma ruszyć za niespełna dwa miesiące, od listopada. Ratusz rozstrzygnął dziś konkurs na realizację programu, o problemie z którym pisaliśmy przed kilkoma miesiącami.

Jak ustaliło Radio TOK FM - już za kilka tygodni pierwsze kliniki zaczną przyjmować pary borykające się z problemem niepłodności, które chciałyby skorzystać z dofinansowania leczenia in vitro. W najbliższych dniach urząd rozpocznie podpisywanie umów z lecznicami.

Dofinansowanie, w sumie 22 mln złotych na realizację dwuletniego miejskiego programu, dostanie sześć placówek. Zgodnie z założeniami - w programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet w wieku od 25 do 40 lat, zarówno mężatek jak i żyjących w związkach nieformalnych.

Jako pierwsza miejski program refundacji in vitro wprowadziła 5 lat temu Częstochowa. Obecnie podobne projekty realizują m.in. Łódź, Sosnowiec i Poznań.

30 czerwca 2016 r. zakończył się trzyletni, refundowany przez ministerstwo zdrowia i uchwalony przez poprzednią ekipę rządzącą program "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016", zwany popularnie rządowym programem in vitro.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Od listopada - dofinansowanie do in vitro w Warszawie. W programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 13 razy 7

  Z In vitro nie urodził się ani jeden przyszły ksiądz, nie słyszałem też o żadnej zakonnicy z probówki.
  To świadczy o wybitnej przewadze tej metody zapłodnienia nad konwencjonalną.
  Ludzie rodzą się z niej zdrowsi pod względem etycznym :-P

 • ugrydul

  Oceniono 11 razy 7

  No i kiecmany dostaną piany :-))))

 • jggc

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze a gdzie są "kościelne" czytaj PiS-owskie kliniki Kempy. Gdzie te kliniki NaProTechNology. Czy został już tylko kalendarzyk klechowski. KK dostanie piany na tych "zdradzieckich mordach"

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  Dlaczego nie mezczyzn i znoiw wszystko spada na kobiete i to ja beda meczyc doktory, na ulice protestowac.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 8 razy -4

  Na miejscu Warszawiaków nie cieszyłbym się - skoro ratusz znajduje pieniądze na takie ideologiczne demonstracje to zapewne nie dostanie centralnych dotacji na większe inwestycje np. bardzo tak potrzebne metro. HGW jest pospolicie głupia, ale tutaj to już widać że grunt jej się tak pali pod nogami że dobro stolicy nie ma żadnego znaczenia i chce otworzyć nowy front aby odsunąć temat swojego udziału w przekrętach reprywatyzacyjnych.

 • losiu4

  Oceniono 9 razy -7

  przypominam raz jeszcze: in vitro NIE LECZY bezpłodności. Używanie słowa "leczenie" jest wyraźnym nadużyciem. A jak jakaś kobieta w imię teoretycznej możliwości urodzenia dziecka poświęca wielekroć więcej istnień ludzkich przeznaczonych w teorii do zamrażarki a w praktyce do spuszczenia w kibelku... cóż

  Pozdrawiam

  Losiu

 • gangut

  Oceniono 16 razy -10

  Szastają pieniędzmi z podatków żeby ich w Wyborczej POgłaskano po główce. I tak nie przykryjecie złodziejstwa przy reprywatyzacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX