Komentarze (122)
"Nie są od tego, żeby formułować oceny". Przewodnicy wyrzuceni z Muzeum II Wojny Światowej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Ireneusz B.

  Oceniono 6 razy 6

  PiS-szambo, kiedy zapłoną opony przed oknami pana od PiS-kultury ?

 • zorro318

  Oceniono 6 razy 6

  Jeszcze jeden z tysiecy, w sumie malo znaczacy powod, dla ktorych PiS nie ma szans
  w przyszlych wyborach, o ile sie odbeda i zostana przeprowadzone uczciwie.

 • getz54

  Oceniono 8 razy 6

  Po takiej lekcji naszej historii jaką chce nam wmówic zulja PiS-owska, wszyscy poczujemy się jak na balu przebierańców. Podczas państwowych uroczystości będzie padała komenda. Wszyscy Obrońcy Westerplatte na lewo, Obok nich odkrywcy Enigmy, na prawo, największy tłum ludzi, uwazających się za Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Poza tym niezliczone szeregi podziemia z obozu oświęcimskiego, ratującego Zydów z komór gazowych, bohaterowie z Normandii, Monte Casino, trafią się i biorący czynny udział w obronie Pearl Harbor, bohaterowie wierszy Zeromskiego, dzieci z piosenek powstańczych, o których mówił ku naszej wielkiej radości Trump, jak to one z butelką na czołgi. Nie moze zabraknąc wśród nich bohaterów od ,,Ognia,, walecznych zołnierzy z Brygady świętokrzyskiej, chłopaków z NSZ-tu, ratujących biednych Zydów od śmierci głodowej, dzielących się ostatnią kromką chleba z zydowskimi dziemi, których rodziny zginęły w Oświęcimiu. Niech świat pozna historię najwspanialszego narodu jaki zamieszkuje kulę ziemską, który wielokrotnie uratował swoimi modlitwami rózańcowymi świat od zagłady. Niech Unia Europejska zobaczy kogo ośmiela się karac swoimi rezolucjami, zakazami, karami finansowymi. Właśnie przywitaliśmy w Polsce potęznego twórcę historii narodu tureckiego, który zazarcie broni imienia swojego narodu, nie pozwalając na wmawianie mu ludobójstwa Ormian, o które pomawiają go wrogowie wielkiej Turcji.
  Powstaną ku pamięci nowe muzea, chwalące dokonania Lecha K. bohaterskiej rodziny z Zoliborza, pomniki, uczestnika zamachu na Kutscherę Rajmunda K. jego zony Jadwigi, która dała rozkaz do rozpoczęcia Powstania warszawskiego a następnie została dzielną sanitariuszką ratującą zycie ponad 80 000 powstańców. Takie czasy nastały, jakoś trzeba nauczyc się tkwic w tym gó...e po dziurki w nosie, dopóki ich juz tu nie będzie.

 • vargur09

  Oceniono 10 razy 6

  co innego gdyby mówili, że to jedyny słuszny prezes czy inny bóg wygrał wojnę do spółki z przodkami grzyba toruńskiego, wtedy były by nagrody, apele, dodatki służbowe,,,,

 • mopsek

  Oceniono 12 razy 6

  Opowiadali jak bylo, teraz bedzie ze to bohaterska Polska w 1939 wypowiedziala wojne III Rzeszy niemieckiej i najechala na Berlin.?

 • bling.bling

  Oceniono 14 razy 6

  Czyli poprawność polityczna nacjonalizmu polskiego ma górować nad swobodą wypowiedzi.

 • elenem

  Oceniono 5 razy 5

  Sukinsyny pisowskie w akcji, dla niech wojna to zapewne samo dobro. Tylko ze oni pierwsi uciekliby jak zające w razie wojny. Chore to wszystko.

 • tegepe

  Oceniono 7 razy 5

  Komuna wróciła! I po chooj bylo ją obalać???

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 9 razy 5

  robią miejsce dla Misiewiczów od Rydzyka?

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 9 razy 5

  dobra zmiana chce wychować kolejne pokolenie mięsa armatniego

 • mirarob

  Oceniono 9 razy 5

  podła zmiana napisze nową historię. Podłość

 • justas32

  Oceniono 11 razy 5

  "Dobry historyk to martwy historyk" - Zębosław Kłamczyński ...

 • jan.go

  Oceniono 11 razy 5

  " Były przypadki wypowiadania opinii absolutnie nieprawdziwych i kontrowersyjnych, ocen historii, poszczególnych epizodów, ocen postaci historycznych. Przewodnik nie jest do tego powołany, żeby formułować oceny. A takie przypadki miały miejsce " Nie wiem kim jest Masłowski ale głupoty mówi Nauka to wieczne negowanie ocen i opinii a w historii i innych naukach społecznych w szczególności Naukę pana Masłowskiego można spuścić do sedesu

 • goplana24

  Oceniono 4 razy 4

  Rydzyk weźmie to jako franczyzę...

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 4 razy 4

  W Najjaśniejszej III Rzeczpospolitej należy wszystkie ulice nazwać imionami tzw. świętych, wyburzyć szkoły, osiedla , zniszczyć resztę przemysłu, zlikwidować PRL-owski Kodeks Pracy, zaorać drogi, cofnąć reformę rolną, nacjonalizację, na bieżąco IPeNizować historię, zabrać dyplomy i świadectwa do podstawówki włącznie - te wszystkie pozostałości PRL - wszystkich urodzonych przed 1989 wysłać na Antarktydę oraz przywrócić feudalne stosunki z II RP – nastąpią wtedy czasy wielkiej szczęśliwości -pozdrawiam - Orwell

 • mkll95

  Oceniono 8 razy 4

  Historycznym faktem jest, ze II wojna światowa wygrali bohaterowie Lech i Jaroslaw Kaczynscy. Przewodnicy niech przestana klamac i zaczna podawac prawdziwe fakty, i bedzie dobrze!!

 • Łukasz Darski

  Oceniono 3 razy 3

  Frapujące jest to, że pan Masłowski jako Koordynator Przewodników w M2W formułuje zasady, których sam nie przestrzega. Cyt. z art.: "Były przypadki wypowiadania opinii absolutnie nieprawdziwych i kontrowersyjnych, ocen historii, poszczególnych epizodów, ocen postaci historycznych. Przewodnik nie jest do tego powołany, żeby formułować oceny. A takie przypadki miały miejsce." A tu poniżej proszę link do spaceru z panem Masłowskim. Proszę stracić 25 minut życia i przesłuchać narrację pana Koordynatora. Znajdą tam Państwo kilka wyrazistych opinii na temat wydarzeń i postaci historycznych. Nie tylko postaci historycznych. Pan Masłowski wypowiada się również na tematy promocji stołów i innych. Czy jest coś złego w wyrażaniu opinii? Nie ma. Karygodnym natomiast jest twierdzenie, że przyczyną wyrzucenia przewodnika z muzeum jest wygłaszanie opinii. Szczególnie kiedy taki pogląd wygłasza mistrz wygłaszania opinii.

 • naw18

  Oceniono 5 razy 3

  I będą cały czas powtarzać o tym, jak wspaniale jest umierać za ojczyznę...nawet w WOT, bez rakiet, samolotow i marynarki..dookola przeciez sami wrogowie...
  Tyle trupów...martyrologia... przedmurze i chrystus narodow...gloria victis... płonące miasta... coś wspaniałego... z pistoletami na czolgi... pokazalismy Europie! No to co, ze ruiny i cmentarze...gdyby nie zdrada...mocarstwo...mesjasz...itd...i apel smoleński...
  Ogłupiania ciag dalszy

 • Tomasz Tomczak

  Oceniono 3 razy 3

  najgorsze ,ze niedlugo nie bedzie juz zywych swiadkow, juz prawie nie ma, ale sa ludzie ,ktorzy pamietaja

 • zsaba

  Oceniono 5 razy 3

  ..nie przełknęli pis-iej nowej historii w/g wszechpolskiej nauki o krókim kursie polszewii w/g kain'a żoliborskiego i mistycznych wartościach kaina..po ablu ,którego wysłał z biletem w jedną stronę..

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  ....cóż.... PiS napadł na Polskę i okupacja trwa...

 • villk

  Oceniono 4 razy 2

  jeśli wyrzuceni przewodnicy nie maja zakazu wstępu do muzeum to nic nie stoi na przeszkodzie by wchodzili tam jako zwiedzający i opowiadali tym ,którzy zapłacą za ich bilet to co wiedza o tej wystawie....
  wystarczy powołać jakieś towarzystwo czy fundację aby było z kim się kontaktować w celu "zaproszenia osoby do wspólnego zwiedzania " ,..a obecna dyrekcją trafi to co się jej słusznie należy.

 • lekur

  Oceniono 8 razy 2

  Trzeba by wysłać dyrekcję na roczne szkolenie do Iraku, Afganistanu czy do niektórych krajów Afryki

 • pix_d

  Oceniono 6 razy 2

  Żeby mieć pełen obraz wojny to proponuję w to wszystko wpleść przygody Franka Dolasa i wyczyny Janka, Szarika i reszty pancernych... Jak zabawa to zabawa!

 • marcinpies

  Oceniono 7 razy 1

  >>... muzeum nie ma już zaplecza naukowego.<<
  ----------------------------------------------------------------
  Zawsze tak jest przy silnym wsparciu ideologicznym.

 • kornik321

  Oceniono 2 razy 0

  jeżeli za wysłuchanie tej "prawdy "subiektywnej postawią dobry obiad to dlaczego nie .

 • jozbieszczad

  Oceniono 13 razy -1

  ****Jednak przewodnicy, którzy znaleźli się za burtą, mówią wprost o cenzurze.

  Gdzie tu nowość ?

 • sselrats

  Oceniono 2 razy -2

  Wszystkich przewodnikow zwolnic. Urzyc urzadzenia ze sluchawkami z nagrana prezentacja muzeum. Postawic tylk ochroniarzy do pilnowania. Zalatwione. XXI wiek.

 • sselrats

  Oceniono 8 razy -2

  Typowy polski pracownik. Mysli, ze bedzie sobie w pracy robil po swojemu. Nikomu nie potrzebne. Muzeum zatrusnilo i okreslilo program. Trzeba sie trzymac albo sie nie nadaje do roboty.

 • kajmir

  Oceniono 5 razy -3

  Mi kiedyś Pan pracujący w muzeum Majdanek (bądź Treblinka, dokładnie nie pamiętam) opowiadał, że Naziści t byli Żydzi, którzy chcieli wyeliminować biedotę żydowską, żeby im nie psuła interesów.

 • eryn_7

  Oceniono 8 razy -4

  Czy tym wszystkim, którzy bluzgają (przeważnie na PIS) naprawdę wydaje się, że przybywa im od tego autorytetu, czy racji?

 • javall

  Oceniono 5 razy -5

  Swoje poglady to moga chlopcy przedstawiac w domu.
  W muzeum maja byc przedstawiane informacje, rzetelne i przedstawiajace stanowisko panstwa, nie historykow-amatorow, tym bardziej Grossa i Kosinskiego.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 15 razy -5

  "że to prowadzi do tak haniebnych wydarzeń jak te z Jedwabnego. Ja o tym opowiadam, bo to jest prawda i tego zamierzam się trzymać."

  Czyżby zwolennik tezy Rzecznika Praw Obywatelskich, że Polacy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust?

 • pisdode

  Oceniono 6 razy -6

  Prosta piłka.Nie zatrudniac folksdojczów -ani w rzadzie ani w muzeum

 • Janusz Podolski

  Oceniono 9 razy -7

  Akurat ten Masłowski to znakomity przewodnik. Organizuje bardzo ciekawe wycieczki i bardzo dobrze zna historię. Znowu sprawdza się stara zasada, że przyzwoitego człowieka można poznać po tym, że gazeta przedstawia go w zły świetle

 • prelude93

  Oceniono 13 razy -7

  Kto decyduje jakich pracownikow zatrudnia?
  POdPOwiem wam lemingi - wlasciciel.
  A w socjalizmie wlascicielem jest obecna wladza!!!!
  Chcecie socjalizmu? Glosujecie na socjalizm? - Macie socjalizm, heheheeeee....;)
  I zdradzieckie .... w kubel, heheeee....;)

 • 3guziec

  Oceniono 18 razy -8

  I bardzo dobrze, wyobrażcie sobie ze przewodnycy w JAd VAshem opowiadali by ze zydzi tez ponosza odpowiedzialnosc za hollokaust

 • habranekmosze

  Oceniono 15 razy -9

  niech ich na Czerskiej zatrudnią,
  na charakter tego muzeum, na to co będzie tam pokazywane, i w jaki sposób, nie może mieć wpływu żaden żyd, i osoby związane ze środowiskami żydowskimi w Polsce,
  od dłuższego czasu, trwa operacja "Podstawiania Polski", konsekwentnie, z uporem, próbuje się zrzucić winę za niemieckie zbrodnie, za holocaust dokonany przez Niemców, nie żadnych nazistów, tylko Niemców, na Polskę,
  muzeum ma przedstawiac Polski punkt widzenia,
  nie Niemiecki, nie Żydowski, tylko Polski,
  ale oczywiście o kłamstwie z Jedwabnego nie zapomnieli wspomniec,

  "Określenie ośrodków masowego mordowania Żydów, jakie Niemcy utworzyli w okupowanej Polsce mianem „polskich obozów zagłady” lub „polskich obozów koncentracyjnych” nie jest niczym nowym. Takie określenia fałszujące prawdę historyczną używa się świadomie.
  W jakim celu i po co ?
  W róznych miejscach na świecie robi się to uporczywie i wciąż od nowa.
  Nieodparcie narzuca się mysl, że wskazane określenia stanowią część szerokiej i od lat prowadzonej akcji propagandowej, której przyświeca określony cel: odciążyć Niemców od ich związku sprawczego z zagładą Żydów europejskich, a w to miejsce obciążyć tym związkiem Polaków. Propagandowo usiłuje się tu podstawić w opinii światowej Polskę za Niemcy.
  Polskę podstawia się do kontekstu zagłady nie w drodze jakiejkolwiek racjonalnej argumentacji. W świetle historii nie miałon by to żadnego pokrycia w faktach. Operacja polega wyłącznie na zabiegach psychotechnicznych, przez które zmierza się do wytworzenia w świadomości społecznej i opini publicznej stosownego automatyzmu asocjacyjnego. Chodzi o to, by z czasem Wielka Zagłada przestała się kojarzyć ludziom z Niemcami – jako krajem i ludem – a zaczęła kojarzyć się z Polską i Polakami. I to tylko z nimi.
  Przede wszystkim trzeba sprawić i zadbać, żeby wszędzie tam, gdzie mowa jest o zagładzie Żydów, pojawiło się słowo „Polacy” lub „Polska”. W ten sposób psychologicznie powstaje skojarzenie w jedną stronę: „Zagłada” to znaczy „Polska”, i dowrotnie: gdzie mowa o Polsce tam ma się pojawić obraz „Zagłady”. Przykładem takiego zabiegu jest słynne powiedzenie o Polakach, że „antysemityzm wysysają z mlekiem matki”, którego autorem stał się w 1989 roku premier Izraela Szamir. Z niezwykłą skrupulatnością przestrzega się przy tym zasady, by w skojarzenie z „Zagładą” nie wplątywać słowa Niemcy. Jeśli już koniecznie trzeba w tym kontekście w tamtą stronę wskazać, to robi się to przez omówienie: zwykle służy temu słowo naziści, rzadziej któryś z jego wymienników np.hitlerowcy.
  Przy wytwarzaniu skojarzenia „Polska - Zagłada” chodzi o jego obustronność. Ta jednak musi również oznaczać jego wyłączność. Zagłada ma się kojarzyć z Polakami – i z nikim więcej, z żadną inną narodowością."

 • 2bxornot2b

  Oceniono 16 razy -10

  Wywalic bodnarow z panstwowych funduszy, niech swoje prywatne teorie glosza u cioci na imieninach i podczas prywatnych libacji alkoholowych. Pracodawca placi pracodawca wymaga.

 • mniklasp

  Oceniono 16 razy -10

  wlasnie widac jak gazeta klamie i oszukuje ludzi. Wyrzuceni przewodnicy klamia bo jakze inaczej?

 • mniklasp

  Oceniono 13 razy -11

  wlasnie widac jak gazeta klamie i oszukuje ludzi. Wyrzuceni przewodnicy klamia bo jakze inaczej? mieliby powiedziec prawde ze prowadza antypisowska kampanie a tak robili.Jedni szczuja na drugich zeby motloch sie bawil, zwiedzalem to muzeum , jest dobre

 • swobodan1

  Oceniono 20 razy -12

  Przewodnicy, którzy mają inny pogląd na historię zostali wyrzuceni - w sierpniu
  pisaliśmy,że z Działu Naukowego Muzeum II Wojny Światowej pięciu z sześciu
  historyków odeszło. Czy to prawda, że ci historycy skończyli historię za
  niemieckie euro i przedstawiali historię II Wojny Światowej tak jak sobie tego
  życzą Niemcy ?

 • losiu4

  Oceniono 13 razy -13

  no i słusznie. Przewodnicy są od tego by prawdę opowiadać, a nie brednie, np. lewackie

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX