"Chętnie powiem, to co wiem o reprywatyzacji. Ale nie mam zamiaru tej obrazy znosić"

- Dla mnie najważniejszy jest człowiek, a nie to, czy o mnie napiszą dobrze czy źle. To drugorzędne - mówiła w TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent powtórzyła, że nie stanie przed komisją weryfikacyjną ministra Jakiego.

- Nie planuję stanąć przed komisją weryfikacyjną. Ta komisja jest niekonstytucyjna  - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w "Poranku Radia TOK FM".

Decyzji prezydent Warszawy nie zmieni postanowienie NSA. Sąd oddalił wnioski o rozstrzygnięcie sporów kompetencyjnych pomiędzy prezydentem Warszawy, a Komisją Weryfikacyjną. Stanowisko sądu oznacza, że komisja może dalej działać. To Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek do NSA.

- Naczelny Sąd Administracyjny napisał też, że nie jest od oceny konstytucyjności. Czekam więc na orzeczenie sądu, który oceni konstytucyjność przepisów powołujących komisję - podkreślała Gronkiewicz-Waltz.

Dla prezydent stolicy i wiceprzewodniczącej PO komisja, na czele której stoi Patryk Jaki, to organ polityczny. - Nie  ma mowy o bezstronności. Komisja to szansa dla pana Jakiego, by wystartował na prezydenta Warszawy -  czego on nie ukrywa. Chętnie powiem, to co wiem o reprywatyzacji, ale organom konstytucyjnym.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji ukarała Gronkiewicz-Waltz już kilkukrotnie, za nie stawienie się na wezwanie.

Nie jest ważne, co napiszą

Gronkiewicz-Waltz przed oskarżeniami o bezczynność władz stolicy ws. nadużyć reprywatyzacyjnych broni się argumentując, że to dzięki jej aktywności Sejm przyjął jedyne obowiązujące przepisy - tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną.

- Na podstawie tych przepisów odzyskaliśmy 45 działek, a nie sześć jak twierdzi komisja - podkreśliła.

- To czemu pani nie stanie przed komisją i tego nie powie? Czy pani myśli, że jak usiądzie naprzeciw Patryka Jakiego, to on panią zahipnotyzuje i nie będzie  pani potrafiła przekonująco mówić o pani racjach? - dopytywał Piotr Kraśko, gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

- Oglądaliśmy obrady, te przerywania, pytania, wyłączanie mikrofonów. Tak się nie godzi. Nie mam zamiaru, tym bardziej że nie będę startować w wyborach na  tej obrazy znosić - stwierdziła prezydent Warszawy.

Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że dla niej najważniejszym celem jest poprawa jakość życia w stolicy. - Najważniejszy jest człowiek, a nie to, czy o mnie napiszą dobrze czy źle. To drugorzędne - przekonywała w TOK FM.

Wizerunek nie jest ważny

Jak deklarowała prezydent Warszawy, jest gotowa przyjąć "utratę wizerunku" w imię uporządkowania kwestii reprywatyzacyjnych, czyli uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej. - Będę sekundować Patrykowi Jakiemu, który złożył projekt - deklarowała.

Wiceminister sprawiedliwości przedstawił przed tygodniem założenia ustawy reprywatyzacyjnej.

Jak oceniła Gronkiewicz-Waltz, jest bardzo podobny do propozycji przygotowanych przez Platformę Obywatelską. Najpoważniejszą różnicą jest to, że w projekcie Jakiego "ogranicza się spadkobranie". - Moim zdaniem jest to sprzeczne z konstytucją - uważa prezydent stolicy.

Trzaskowski? Halicki?

Hanna Gronkiewicz-Waltz już dawno temu zapowiedziała, że rezygnuje ze startu w przyszłorocznych wyborach samorządowych. PO do tej pory nie zdecydowała, kto będzie kandydatem partii na prezydenta Warszawy.

Trzaskowski? Halicki? Kandydata PO powinny wskazać badania

Według Gronkiewicz-Waltz, wystartować powinien ten kandydat, którego popiera większa grupa mieszkańców miasta. - Trzeba zrobić badania - odpowiadała na pytania Piotra Kraśki.

O ofiarach reprywatyzacji Warszawy przeczytaj w obsypanym nagrodami reportażu "Święte prawo" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (115)
"Chętnie powiem, to co wiem o reprywatyzacji. Ale nie mam zamiaru tej obrazy znosić"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 35 razy 17

  Ta komisja jest niekonstytucyjna,

  a komisja majątkowa była konstytucyjna ? ? ? ? ? ?

  Bezprawnie, "komisyjnie" dano kościołowi, tfu, katolickiemu

  majątek narodowy.

  Dobrze, że niebyli w stanie dać całej Ziemi,

  bo przecież bozia ją stworzyła !

 • wojtekbajer

  Oceniono 33 razy 9

  Jeszcze warszawiacy za nią zatęsknią, jak ten dres zostanie prezydentem. Jako rodowity warszawiak od pokoleń nie wyobrażam sobie takiego prezydenta.

 • al48

  Oceniono 29 razy 7

  Chłystek potrafi tylko obrażać i łamać prawo .
  Pani prezydent to on może buty czyścić.

 • ivonna49

  Oceniono 35 razy 7

  Bardzo słusznie p. Hanno! Metody pissu poznaliśmy już dawno i są nie do przyjęcia. Komisja działa niezgodnie z konstytucją. jej nierzetelność, stronniczość jest jasna jak słonce.Jaki robi wszystko aby panią upokorzyć,osądzić. TVP znana z haniebnej działalności jest tubą Jakiego. Nie ma na to zgody! W normalnym kraju sprawy wyjaśniają sądy.

 • agnrodis

  Oceniono 12 razy 4

  Cala Polska powinna bojkotowac wszystkie NIEKONSTYTUCYJNE organy jakie powolal pro-rosyjski PiS!!!!!!!!!!!!!!!!!! To zdrajcy pracujacy dla Putina. Rydzyk z Macierewiczem byli pierwsi, za nimi caly PiS poszedl pracowac dla Rosji!!!!!!

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 12 razy 4

  Niestawianie się przed Jakim, to jest jedyne zachowanie HGW, które rozumiem i też bym tak postąpiła.
  Widywałam wystąpienia komisarza Jakiego, jak również komisarki Wassermann. Chamstwo i wściekła demagogia.

  Na domiar złego Jaki stał się nagle bohaterszczykiem mediów. Zagnieżdził się w medialnym gruncie, oczywiście gruncie symetrystycznym, jako niemalże cudowne dziecko polityczne.
  A Jaki jest taki, jaki był. Małomądry i chamski. Paranoja.

 • Zofia Kraczka

  Oceniono 12 razy 4

  Jaki jak komisarz ludowy.Bezczelny, niedouczony gó...arz. HGW ma rację, a was jara sąd ludowy. Potawcie jej zarzuty sądowe, skażcie, a potem mogę ją osądzać. Póki, co jest niewinna.

 • habranekmosze

  Oceniono 9 razy 3

  nie mogę patrzeć na tą jej obleśną mordę,
  z czego wynika jej arogancja, chamstwo i tupet ???
  jest na to kilka teorii spiskowych, bo jeśli nie można czegoś racjonalnie wytłumaczyć, to należy użyć teorii spiskowych,
  mówią że to żydówka, a wiadomo że żydom wolno więcej, bo zaraz żydy oskarżą o antysemityzm,
  mówią też, że za nią stoją oficerowie byłych tajnych służb,
  chodzą słuch że za Hajką stoi mafia prokuratorsko sędziowska,
  już dawno pisałem, że tą babę należy wywlec z ratusza za te czarne kudły, wywlec i na dziedzińcu budynku gdzie Hajka urzęduje zatłuc kijami bambusowymi jak insekta, jak szczura,
  ewentualnie wrzucić to ścierwo do głodnych krokodyli,
  krokodyl zeżre, wydali i po Gromkiewiczowym ścierwie nic nie pozostanie,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX