"Czy służby kontrolują TK? To zbiegi okoliczności czy operacja tajnych służb?" - pyta Żakowski

"Zebrane dane wskazują z dużym prawdopodobieństwem, że Mariusz Muszyński od połowy lat 90. jako oficer służb 'prowadzi' obecną prezes TK Julię Przyłębską" - informuje "GW". - Czy służby kontrolują TK? To fundamentalne pytanie - ocenił w TOK FM Jacek Żakowski. TK "stanowczo dementuje niepoparte faktami informacje" "GW".

- Wojciech Czuchnowski opisuje, z dużą szczegółowością, jak dwóch współpracowników służb Andrzej Przyłębski i Mariusz Muszyński - a właściwie żona pana Przyłębskiego - Julia - opanowali TK. No właśnie... W ramach operacji specjalnej tajnych służb? Czy to tylko zbiegi okoliczności? - pytał Żakowski w "Poranku Radia TOK FM".

Według ustaleń dziennikarza "Gazety Wyborczej", prawdopodobne jest, że obecny sędzia TK Mariusz Muszyński "od połowy lat 90. jako oficer służb "prowadzi" obecną prezes TK Julię Przyłębską".

Mąż prezes TK - Andrzej Przyłębski, przypomnijmy, przez rok współpracował z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. Andrzej Przyłębski jest ambasadorem w Berlinie. Ale prokuratura zdecydowała, że postępowania lustracyjnego nie będzie.

"GW" podkreśla, że publikowane informacje zostały oparte  "na relacjach z kilku niezależnych źródeł, osoby te nie zgodziły się wystąpić pod nazwiskiem". "Nie mamy też kopii dokumentów dotyczących zadań Muszyńskiego w wywiadzie, dzienników rejestrowych itp" - informuje dziennik.

"Ambasador Przyłębski powinien ustąpić"

- Czy służby kontrolują Trybunał Konstytucyjny? To fundamentalne pytanie - podkreślał Żakowski. I zwrócił uwagę na informacje "GW", że częstym gościem w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego jest b. szef CBA Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych w rządzie Beaty Szydło.

- A to właśnie TK  ma zdecydować, czy prezydent Duda słusznie go ułaskawił. To właśnie TK opiniował ustawę inwigilacyjną, będąca w niezwykłym zainteresowaniu służb specjalnych - przypominał gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

TK oświadcza

Mariusz Muszyński został wybrany, głosami PiS, do TK. jest tzw. sędzią dublerem. jest zastępcą prezes trybunału - Julii Przyłębskiej.

Biuro Trybunału Konstytucyjnego zdementowało informacje "GW". "To fałszywe, niepoparte faktami insynuacje i kolejna próba dyskredytacji TK: - napisano w specjalnym oświadczeniu

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (56)
"Czy służby kontrolują TK? To zbiegi okoliczności czy operacja tajnych służb?" - pyta Żakowski
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 33 razy 27

  Miejsce kryminalisty Kamińskiego jest w więzieniu.

 • japka_putina

  Oceniono 30 razy 24

  To, czy polskie służby kontrolują TK, który i tak nie ma już żadnego znaczenia, jest drobiazgiem w porównaniu z tym, czy Moskwa kontroluje polskiego ministra obrony.

 • Paweł K.

  Oceniono 32 razy 20

  Macie waszą demokrację ku... pisowskie co za pińcet sprzedały kraj.

 • andy18m

  Oceniono 23 razy 15

  Wszystkie instytucje w Polsce są kontrolowane przez służby.
  Te z Łubianki. Jak w osiemnastym wieku.

 • gblo

  Oceniono 16 razy 14

  To sobie Polacy zafundowali państwo. Bajzel totalny, wychodzi na to,że teraz rządzą agenci tajni i jawni różnej maści, byli i aktualni. Kto to wszystko wyprostuje?

 • maaac

  Oceniono 17 razy 13

  1. TK już NIE MA. To co zostało to instytucja fasadowa typowa dla reżimów, zwłaszcza tych komunistycznych. Uczciwi sędziowie powinni zrezygnować z zasiadania w nim, a reszta ludzi ogólnie olewać go i to co on robi ponieważ to NIE są akty prawa. To jak sam PiS stwierdził tylko prywatne zebranie kolesi (PiS ma szczególne szczęście do wykrywania u innych własnych win).

  2. Nie - służby NIE prowadzą TK bo by to świadczyło, ze służby w Polsce mają jakiś własny odrębny interes i politykę. Niczego takiego nie ma. Służby są podległe PiSowi i realizują jego polecenia. Strasznym błędem PO było nie rozpędzenie wszystkich postkomunistycznych złogów PiSowskich w CBA i IPN. I o ile IPN mógłby się jeszcze ostać to wszyscy pracownicy z CBA powinni stanąć przed komisją decydującą - proces i więzienie czy tylko "wilczy bilet". I mam nadzieję, ze po upadku komunistyczno nacjonalistycznego rządu PiS taka lustracja pachołków reżimu tym razem się odbędzie.

 • 1general

  Oceniono 16 razy 12

  Wystarczy popatrzeć na konferencję prasową Przyłębskiej i Muszyńskiego ,dokładnie widać kto jest czyim podwładnym

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 13 razy 11

  TK (obiecnie), tłumaczy się jako Kryminał Tango.

 • mjg06

  Oceniono 13 razy 11

  Czy służby kontrolują TK? Po wpisach tajnych współpracowników i tępych agentów: Factor 003, Jan Staszic, pol733, Janusz Kuszpit i wielu innych wiemy, że tak. Ich aktywność tutaj jest na to dowodem. Bydlaki w Polsce bez rządów PiS-dy będziecie zdemaskowani i osądzeni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX