Neumann odpowiada Nowackiej: Bronimy kobiet, ale nie będziemy popierać aborcji na życzenie

- Bronimy polskie kobiety, ale nie będziemy ulegać ekstremistom z jednej czy z drugiej strony - tak Sławomir Neumann zareagował na słowa Barbary Nowackiej. Działaczka feministyczna zarzuciła Platformie, że ta na konwencji broniła kompromisu aborcyjnego.

- Byłem na konwencji Platformy Obywatelskiej w Łodzi, słuchałem Grzegorza Schetyny, który dziękował kobietom Czarnego Protestu, wyrażał uznanie dla ich postulatów. Nie rozumiem, gdzie był ten atak, nie rozumiem tego - przekonywał Sławomir Neumann w "Poranku Radia TOK FM".

Grzegorz (Schetyna) powiedział, że będziemy ulegać ani ekstremistom z jednej czy z drugiej strony. Zawsze będziemy przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej, będziemy za tym, żeby był dostęp do antykoncepcji dla kobiet, żeby był dostęp do edukacji seksualnej, żeby było in vitro i żeby była lepsza opieka i standardy okołoporodowe. Zawsze będziemy bronić polskie kobiety przed wchodzeniem w ich wolność, ale nie będziemy popierać aborcji na życzenie

- mówił szef klubu PO.

"Nigdy nie potraktujmy aborcji jako antykoncepcji"

- To że nie podoba się to Barbarze Nowackiej... Ja to rozumiem, ale PO nie jest partią, która będzie traktowała aborcję jako środek antykoncepcyjny. Tu nic nowego żeśmy nie powiedzieli. Tacy jesteśmy i tacy byliśmy - dodał Sławomir Neumann, przewodniczący klubu PO, były wiceminister zdrowia.

"Odmowa prawa do decydowania o liczbie dzieci jest radykalizmem"

"Racjonalne podejście do praw kobiet to między innymi przyznanie prawa do decydowania o tym z kim, ile i kiedy chce mieć dzieci. Odmowa tego prawa jest właśnie radykalizmem" - napisała Barbara Nowacka w reakcji na słowa przewodniczącego Grzegorza Schetyny z sobotniej konwencji partii.

"Warto by odwołujący się do idei wolności, równości i głoszący na konwencjach poparcie dla praw kobiet tę podstawową prawdę przyjęli. Tym bardziej gdy zgłaszają się do roli liderów skupiających prodemokratyczne siły. Ultrakonserwę już mamy, nie potrzebna nam kolejna, przebrana w obywatelskie maski" - przekonywała działaczka.

Swój osąd na temat poglądów PO ws. m.in. aborcji Nowacka powtórzyła w niedzielnej audycji "Wybory w TOK-u" na antenie Radia TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM