"Jestem oburzony haniebną propagandą uprawianą przez PiS-owską telewizję: opluwa, kłamie..."
- Przy całej sympatii dla lekarzy uważam, że decyzje dotyczące stabilności finansów publicznych nie mogą być podejmowane tylko pod wpływem protestu. W żadnej mierze nie solidaryzuję się z tą haniebną propagandą uprawianą przez PiS-owską telewizję, która opluwa i kłamie na temat lekarzy rezydentów - mówił w TOK FM były minister finansów i prezes NBP, pytany o możliwe scenariusze rozwiązania obecnego impasu.
- Chciałbym jeszcze raz podkreślić, jestem zdecydowanie przeciwny i wręcz oburzony tą haniebną propaganda PiS, która zresztą skierowana jest przeciwko wszystkim możliwym oponentom
- mówił gość EKG.
Konieczna rzetelna analiza
Zdaniem Balcerowicza, jeżeli mamy rozumnie decydować o przyszłości, to potrzebujemy analizy tego, co się dzieje w służbie zdrowia, "włącznie z destrukcyjnymi ruchami ministra Radziwiłła" i dopiero na tej podstawie powinno się prowadzić poważną dyskusję. - Przede wszystkim trzeba spojrzeć jak wykorzystywane są pieniądze, które już są w systemie - stwierdził gość magazynu "EKG".
Profesor dodał, że nie można zapomnieć, że wszelkie pieniądze, które rząd może dołożyć do ochrony zdrowia pochodzą z pracy, z kieszeni Polaków.
A co z pomysłem na wyższą składkę zdrowotną? - Przypomnijmy, że podatków łącznie ze składkami mamy więcej niż kraje obecnie bogate, które były kiedyś na naszym poziomie rozwoju. Jeżeli chcemy przyczynić się do i tak negatywnych tendencji pogłębianych przez PiS, to będziemy podejmować decyzje bez rozumnej analizy - przestrzegał były minister finansów i prezes NBP.
TVP w natarciu
Portal tvp.info opublikował niedawno artykuł o wystawnym życiu, jakie rzekomo prowadzili głodujący rezydenci. Kawior pokazany na zdjęciach okazał się pastą do kanapek, a rzekomo drogie wakacje - misją medyczną.
Z kolei Magdalena Ogórek w swoim programie "Studio Polska" "informowała", że widziała jak rezydenci pili kawę latte w jednej z warszawskich kawiarni. A jeden z gości wyśmiewał protest, nazywając go "kuracją odchudzającą".
Protestujący od 2 października lekarze-rezydenci domagają się podwyższenia - w ciągu trzech lat - nakładów na służbę zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB.
Rząd chce w 2025 rok osiągnąć poziom 6 proc. PKB.
-
Protesty w Izraelu. "Albo rząd się cofnie, albo będzie rewolucja". Prawicowi kibole mają wyjść na ulice
-
Netanjahu zrobił krok w tył ws. reformy sądów. "To może być tylko taktyczna przerwa"
-
Tak wielu wakatów w policji jeszcze nie było. Ekspert ostrzega przed prostymi receptami. "To będzie tragiczne"
-
Błażej Kmieciak rezygnuje z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii
-
"Miał kiepską rękę do ludzi". Hołownia szczerze o Janie Pawle II. "Menadżerem był fatalnym"
- "Sukcesja" to "brutalna diagnoza" naszych czasów. "Liczą się pieniądze i władza, reszta to kwiatek do kożucha"
- "W Pałacu Elizejskim trwa gorączka". Francja w ogniu protestów. Czy Macron zrezygnuje z reformy?
- Finlandia krok bliżej NATO. Węgierski parlament podjął decyzję
- Przegląd prasy: zrozumieć upadek Silicon Valley Bank. Słówka i zwroty z newsów z CNN czy CNBC
- Ekspert analizuje tempo rosyjskich działań na Ukrainie. "To może być ostatni rozdział tego konfliktu"