"Dlaczego pan nie wstąpi do PiS?". Odpowiedź Gowina nie spodoba się na Nowogrodzkiej

Wicepremier Jarosław Gowin lubi przedstawiać się jako niezależny koalicjant w rządzie PiS. Jednak przy ważnych głosowaniach zachowuje się tak, jak sejmowa większość. Piotr Kraśko zapytał Gowina wprost, dlaczego po prostu nie wstąpi do PiS. Oto co usłyszał od b. polityka PO.

- Mam bardzo odmienne poglądy od kolegów z PiS w wielu sprawach. Przede wszystkim w sprawach gospodarczych, ale i ustrojowych - tak na pytanie prowadzącego "Poranek w Radiu TOK FM" odpowiedział Jarosław Gowin.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, a od niedawna także prezes partii Porozumienie przyznał, że zarówno on sam, jak i członkowie jego ugrupowania, bardzo cenią samorządność. - Im więcej samorządności, im jest ona sprawniejsza, tym bardziej skuteczne jest państwo - stwierdził.     

Były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska podkreślił, że jako konserwatysta, nie popiera metod działania, którymi posługuje się PiS.

Nie chodzi o styl, ale o metody. Konserwatysta wierzy w dialog, w zmiany głębokie, ale ewolucyjne, rozłożone na lata i w miarę możliwości wydyskutowane z zainteresowanymi środowiskami społecznymi

- podkreślił wicepremier.

W tym momencie redaktor Kraśko zwrócił uwagę Gowinowi, że zmiany, które forsuje w PiS w Polsce, są przeprowadzane w tempie rewolucyjnym.

Gdzie jest ta granica, kiedy powie pan dość? 

- Gdzie jest ta granica po przekroczeniu, której powie pan: ja już się nie mieszczę w tej koalicji? Czy stanie się tak, jeśli PiS nie zaakceptuje pana reformy szkolnictwa wyższego? - dopytywał prowadzący audycję.

Kraśko nawiązał do słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który jakiś czas temu był wyraźnie zaskoczony propozycją reformy szkolnictwa wyższego autorstwa Gowina. Terlecki stwierdził wtedy, że wątpi, by reformę, której założeń - jak stwierdził - nikt nie zna, poparł PiS.

- Ręczę panu, że (PiS) zaakceptuje. A gdyby nie, to wtedy usiądę z Jarosławem Kaczyńskim, tak jak siedzimy teraz twarzą w twarz i na pewno nieporozumienia sobie wyjaśnimy - odpowiedział Jarosław Gowin bez zawahania w Radiu TOK FM .

Przypomnijmy. Jarosław Gowin to polityk, który głosował za ustawą PiS o Sądzie Najwyższym, którą później zawetował prezydent. Jednak jako jedyny minister nie wstał, gdy cały rząd wiwatował przegłosowanie ustawy. Z tej "niezłomnej" postawy kpił Marek Borowski. "Minister Gowin wyjaśnił, że on wprawdzie głosował za, ale siedział wtedy, kiedy wszyscy wstali i bili brawo. To jest bardzo poważne znamię oporu. Gdzieś wyczytałem i wydaje mi się, że to oddaje istotę sprawy, że trudno stać, jak się nie ma kręgosłupa” - powiedział wtedy senator.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
"Dlaczego pan nie wstąpi do PiS?". Odpowiedź Gowina nie spodoba się na Nowogrodzkiej
Zaloguj się
 • kali23

  Oceniono 36 razy 30

  Rzygać się chce gdy się widzi jego fałszywą gębę.
  To śmieć bez kręgosłupa.

 • def11

  Oceniono 32 razy 26

  << Mam bardzo odmienne poglądy od kolegów z PiS w wielu sprawach >>

  ale tylko do momentu głosowania :)

 • kemor234

  Oceniono 21 razy 19

  Jednym słowem, jest za a nawet przeciw.
  Pozorant taki. Bardziej.

 • dik2002x

  Oceniono 20 razy 18

  I jak tu nie kochać Borowskiego

 • rabingoldblatt

  Oceniono 18 razy 16

  - Mam bardzo odmienne poglądy od kolegów z PiS w wielu sprawach. Przede wszystkim w sprawach gospodarczych, ale i ustrojowych

  Szczególnie ustrojowych - jak niszczy system prawny i łamie wolności obywateli to nie umie się tym cieszyć. Nie do pomyślenia. I to powoduje, że nie może zapisac się do PiS.

  To się nazywa pierdu, pierdu.

  Jako szary poseł w PiS to mógłby pomarzyć o rzadowej limuzynie i gabinecie w ministerstwie.

  Jako szef wasalnego ugrupowania moze pieścic ego wizytówką z podpisem wicepremier.

  Ale widać dużo przejął od PiS. Lubi wciskać słuchaczom ciemnotę i uważa obywateli za durniów.

 • konigin

  Oceniono 19 razy 15

  Czyli jestem sobie konserwatywnym koniunkturalista i moge byc za, a nawet przeciw.

 • optymistaa43

  Oceniono 19 razy 13

  Gowin,kontrolowana przez " opus die "i zbrodniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki menda.

 • wujekdolf

  Oceniono 17 razy 13

  inaczej : pocę się wazeliną ale mam swoją godność :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX