Sikorski: Udało się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów

- Organizatorom Marszu Niepodległości i rządowi, który z nim sympatyzuje, udało się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów i nacjonalistów - ocenił odbiór marszu w zagranicznych mediach Radosław Sikorski.

Były minister spraw zagranicznych w "Poranku TOK FM" bardzo krytycznie skomentował organizatorów i sam Marsz Niepodległości, który 11 listopada przemaszerował ulica Warszawy.  Jego uczestnicy obok transparentów z hasłami "My chcemy Boga", "Lwów i Wilno pamiętamy", nieśli też takie: "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów" czy "Wszyscy różni, wszyscy biali".

Zdaniem Radosława Sikorskiego obrazki z hasłami, które poszły w świat, to "katastrofa wizerunkowa dla naszego kraju zagranicą".

Bo jeżeli nie jakieś "lewactwo" tylko bardzo prawicowy "Daily Mail" i "Wall Street Journal" - głos amerykańskiej finansjery piszą o marszu faszystów w Polsce, to znaczy, że marsz i rząd, który z nim sympatyzuje, choćby poprzez upartyjnione media, udało mu się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów i nacjonalistów

-  zwrócił uwagę były minister spraw zagranicznych.

- Czy te media zagraniczne mają racje, że ten marsz był rasistowski i faszystowski? - zapytała Dominika Wielowieyska, prowadząca "Poranek w Radiu TOK FM". Sikorski przypomniał, że w świat idzie taki przekaz, jaki można zobaczyć w medialnych relacjach.

- I tak jak na poprzednich marszach mieliśmy hasała, że "UE to obóz koncentracyjny", tak i teraz w świat poszły hasła o białej rasie i białej Europie i organizatorzy musieli o tym wiedzieć. Może teraz nasza prawica się dowie, że to co uważają za naturalne i akceptowalne nie jest kompletnie nieakceptowalne w cywilizowanym świecie i uważane za powód od wstydu i powód do bardzo daleko idących i nieprzyjaznych dla nas opinii o Polsce. Tego nie zneutralizują setki milionów wydanych na jakieś kampanie i pseudo kampanie - podkreślił Radosław Sikorski. 

Były szef MSZ przypomniał, że Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) był traktowany przez policję jako organizacja przed, która trzeba bronić obywateli. - Tak było do momentu, kiedy do władzy doszedł PiS. Dziś czyta się o tym, że policjanci wykonują polecenia organizatorów z ONR. To jest miara zmiany - powiedział Sikorski. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (381)
Sikorski: Udało się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów
Zaloguj się
 • teacher

  Oceniono 87 razy 51

  Super! Wczorajszy marsz to było nasze notarialne poświadczenie zachodnich stereotypów o Polakach. Biali ludzie, lepszy sort, białe kominiarki, My Chcemy Boga, bite kobiety na ulicach, brawo Polsko, nie jakaś Polska, tylko Ojczyzna!!!!!. Polak rasista idolem na cały tydzień - wreszcie widać wszędzie - w CNN, Die Welt, Independent, FOX, BBC, etc. Wszędzie jesteśmy sławni!!!!!

 • porfiry3

  Oceniono 71 razy 39

  No cóż... Wstaliśmy z kolan i pokazaliśmy wstrętne mordy. A teraz to nas nawet nikt w dupę nie będzie chciał kopnąć. Bo będzie się brzydził.

 • kemor234

  Oceniono 68 razy 30

  Jeśli ktoś twierdzi, że Polska będzie szanowana na arenie międzynarodowej, organizując takie marsze, to
  PO PROSTU KŁAMIE !!!!!!!

 • mariola_g40

  Oceniono 61 razy 29

  Mnie jest wstyd. Nie rozumiem, skąd się to w nas wzięło- tylu ludzi za granicę wyjechało i żyją obok "kolorowych" i zostali przez nich przyjęci. A tu takie hasła! Nie potrafię pojąć, jak można kogoś taktować z wyższością, a już kompletnie- z powodu koloru skóry, na który przecież nie mamy wpływu (nie mówię o solariach czy samoopalaczu). Jak postawić znak równości między katolikiem i rasistą???!!!
  To chyba najokropniejsze święto państwowe!

 • zapora01

  Oceniono 63 razy 25

  No to teraz ONR-owcy i PiS-dzielce.. przed wami kolejny krok.. najwyższy już czas usunąć Czarną Madonnę z Jasnej Góry.. nie może przecież jakaś Murzynka być Królową Białej Polski..

 • coelka

  Oceniono 42 razy 16

  Problem jest i problem , który narasta od paru lat. Doszli do władzy ludzie popierani przez kosciół katolicki , całkowicie popierani, prosze sobie darowac jakies pojedyńcze wypowiedzi biskupów. Kosciół jako instytucja cały popiera te władze, . Rządzą ludzie, którzy rasistom i nacjonalista daje zielone światło, ta wladza opiera sie na takich ludziach , sama reprezentuje takie wartosci i tego typu ludzie czuja sie bezkarni bo wiedza ze moga. Totalitaryzmy własnie na tym sie opieraja i tak dochodza dow ładzy a polska opozycja udaje ,ze nic sie niedzieje, tłumaczy ze to niej est groźne itp. wypowiedzi i to akceptuje. A to jest groźne i moze sie skończyc xle dla tego kraju wprowadzaja nas na kilkadziesiąt lat znowu w zamkniecie, izolacje i totalitaryzm katolicko prawicowy, nacjonalistyczny. Kosciól bedzie opływał w luksusy , przywileje i prowadził na pasku u szyi ludzi, którzy za władze i pieniadze zrobia wszystko i sie nie sprzeciwia bo beda sie bali ,ze straca wpływy a tacy ludzie jak ci z marszu beda rządzic i pokazywac ,ze oni moga bo na takich ludziach ta władza własnie dochodzi do wąłdzy wiedząc ,ze inteligentni ludzie , otwarci na swiat ich nie popra. tylko chamy z jakimis pseudo patriotycznymi hasłami na ustach.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 24 razy 10

  ten marsz pokazuje, że w Polsce Jedwabne, to nie tylko historia..
  to stan umysłu milionów Polaków...

 • aeromonas

  Oceniono 21 razy 7

  PiS oburza się na "polskie obozy koncentracyjne", a nie widzi, że hoduje faszystów? Hipokryzja i draństwo. Faszyzm w Polsce tlił się od zawsze. Gdyby nie Hitler, Polacy najprawdopodobniej sami wymordowaliby Żydów, bo nastroje w przedwojennej Polsce do tego zmierzały. To straszny kraj strasznych ludzi ze straszną sektą.

 • wranek

  Oceniono 27 razy 7

  Widziałem. To były osoby,które Adolf by uznał za dobry materiał....
  Dziwił by sie tylko, że w Warszawie, gdzie zaciukał setki tysięcy ludzi, ma aż takie poparcie...
  Prostactwo, demonstrowało swój prymitywizm, antysemityzm i nacjonalizm.
  Wycierało swoje faszystowskie mordy Flagą i Świętem Niepodległości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX