Zofia Romaszewska: Niektóre hasła są problemem, mogą podpadać pod Kodeks karny

Minister Mariusz Błaszczak powiedział, że "nie widział" rasistowskich haseł na Marszu Niepodległości. Doradca prezydenta jest innego zdania. - Uważam, że te hasła są problemem - powiedziała w Radiu TOK FM Zofia Romaszewska.

Dziennikarze zwrócili uwagę na rasistowskie akcenty na Marszu Niepodległości. Chodziło o transparenty takie jak "Europa tylko biała". Błaszczak stwierdził, że "osobiście ich nie widział". Zofia Romaszewska, doradca prezydenta, ma inne spojrzenie na sprawę.

"Ludność nie wie, pod czym się podpisuje"

- Czy to dobrze, że ludność podpisuje się pod rasistowskimi hasłami, które były na tym marszu, np. "biała Europa"? - zapytała prowadząca audycję w Radiu TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Ludność nie wie, pod czym się podpisuje. Ludność się podpisuje pod tym, że Polska ma być wielka, wspaniała - odpowiedziała Romaszewska. 

- Czy to dobrze, że ludzie nie są świadomi co popierają? - dopytywała prowadząca.

- Ja myślę, że to jest bardzo źle - oceniła Zofia Romaszewska w Poranku Radia TOK FM.

Rasizm i race

Prowadząca postanowiła poruszyć wątek wypowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka na konferencji prasowej po Marszu Niepodległości. 

- Minister Błaszczak, poproszony o skomentowanie rasistowskich haseł marszu powiedział, że właściwie ich nie widział i to był wspaniały marsz i nie ma żadnego problemu. Podziela pani jego zdanie? - zagaiła Wielowieyska.

- Nie. Uważam, że te hasła są problemem. Wypowiedzi, które później były, też są problemem. Nie ma tu żadnej wątpliwości - stanowczo odparła Romaszewska.

Myślę, że one w jakimś sensie też podpadają pod Kodeks karny. To nie jest tak, że u nas wolno wszystkie hasła wywrzaskiwać. A te race też nie przeszkadzają panu ministrowi? Niemożliwe

- zapewniała doradczyni prezydenta.

Kim jest Zofia Romaszewska?

Od 2015 roku Zofia Romaszewska jest doradcą społecznym prezydenta. Urodziła się 17 sierpnia 1940 r. w Warszawie. Ukończyła fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Była współinicjatorką zbierania podpisów pracowników naukowych UW w obronie Adama Michnika, który był w 1967 roku zawieszony w prawach studenta.

Jak poinformował prezydent Andrzej Duda, to właśnie Zofia Romaszewska namówiła go do zawetowania ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Napisał o tym w oświadczeniu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (76)
Minister Błaszczak nic nie widział na Marszu Niepodległości? Zofia Romaszewska: "Te hasła są problemem"
Zaloguj się
 • liberau

  Oceniono 24 razy 20

  Pani Romaszewska jest albo bardzo naiwna albo bardzo cyniczna - zdecydowana większość ludzi biorących udział w tym skandalu doskonale wie pod czym się podpisuje, na co dzień powtarzają te same hasła na forach internetowych i przy piwie. To nie żadne akcenty - to regularna morda polskiego faszyzmu, wyhodowanego pod troskliwą opieką obozu "Dobrej Zmiany" i "Biało-Czerwonej Ekipy" pani Romaszewskiej. Daliście radę - albo może raczej - daliście zmianę! Nie zapomnimy wam tego NIGDY.

 • def11

  Oceniono 24 razy 20

  Jaki jest Mariusz każdy widzi, bo sam Błaszczak widzi tylko to co widzieć mu każe Kaczyński, raz jest to brak rasistowskich haseł, raz turyści i spacerowicze pod sądami, a raz pełna kuweta do opróżnienia..
  Najważniejsze, że prezes w nim widzi bezwolne, tępe narzędzie własnej polityki.

 • 55kris

  Oceniono 22 razy 18

  Każdy pislamista jest jakoś upośledzony - jeden nie widzi, drugi nie słyszy a trzeci nie może bez drabinki... Cóż, ten "lepszy sort" tak już ma. Amen

 • mirek76pl

  Oceniono 19 razy 15

  Dzisiaj pan Blaszczak nie widzi faszystowskich akcentow w czasie marszu. Za rok pan Blaszczak je wprawdzie zobaczy, ale stwierdzi, ze to Taki nasz polski, patriotyczny faszyzm. Za dwa lata podczas marszu powiewac beda wylacznie zielone flagi, a za 5 lat rzad przyjmie dokument pod nazwa: "Ostateczne rozwiazanie kwestii niebialych mieszkancow Polski".

  To sie nazywa strategia oswajania

 • lina555

  Oceniono 20 razy 14

  Pani Romaszewska! Proszę wyjąć rękę z nocnika! Narodowcy i kibolstwo to efekt działalności PiS, czyli Pani i Pani męża również!

 • sqlap72

  Oceniono 16 razy 14

  No ale córka Zofii też problemu nie widziała. To taki dziwny dwugłos rodzinny. Obie wierzą w PiS, ale czy po takiej wypowiedzi mamy, córcia oportunistka nie straci dotacji na Biełsat? Kwakwacz się nie certoli i uznaje zasadę, że kto nie z nami, ten przeciw nam.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 17 razy 13

  Błaszczak stwierdził, że "osobiście ich nie widział".
  =========================
  Prawda, mógł nie widzieć. Kiedy człowiek mruga zamyka na chwilę oczy, poza tym niektórzy mają klapki na oczach i nie mogą widzieć :D

 • cezar85

  Oceniono 18 razy 12

  błaszczak nie jest od widzenia

  błaszczak jest od wykonywania poleceń KAINczyńskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX