Chciała "kajdanek i szubienicy" dla Tuska. Teraz urzędniczka od Szyszki robi karierę i awansuje

Przez rok dużo może się zmienić. Udowodniła to Beata Nowosielska, która po wulgarnych wpisach w mediach społecznościowych w kwietniu odeszła z resortu Jana Szyszki. Po kilku miesiącach wróciła jako wicedyrektorka do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, by teraz awansować.

Czym Beata Nowosielska, urzędniczka "dobrej zmiany", zasłużyła sobie na uwagę? W kwietniu 2017 roku napisał na Facebooku: "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica". To tylko jeden z wpisów ówczesnej dyrektorki w Ministerstwie Środowiska, które niekoniecznie licował z powagą zajmowanego przez nią stanowiska.

Wpis Beaty NowosielskiejWpis Beaty Nowosielskiej facebook.com/events/1389688917764572

Dzień po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno, Nowosielska złożyła rezygnację. Niedługo później wycofano wyznaczenie jej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. 

Przerwa od pracy i powrót do administracji państwowej

Kilka miesięcy od "sprawy Tuska" i Nowosielska znów została doceniona. We wrześniu  serwis OKO.press informował, że urzędniczka od Jana Szyszki została zatrudniona w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Objęła stanowisko wicedyrektorki Biura Dyrektora Generalnego.

GDOŚ w tej nominacji nie doszukał się żadnych uchybień. "Wybór odbył się w trybie powołania, zgodnie z ustawą o służbie cywilnej", a Nowosielska "spełniła wszystkie wymagania podyktowane ustawą".

Teraz, Beata Nowosielska, po dwóch miesiącach awansowała i została Dyrektorem Generalnym Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

"Zanacie?Pamiętacie? To ta pani od szubienicy dla D.Tuska. W atmosferze skandalu zwolniona z Min. Środowiska. Wróciła. Pracuje w Resorcie Środowiska. Awansowała. Teraz dyrektor generalny w GDOŚ. Kadry PiS" (pisownia oryginalna) - podał na Twitterze Stanisław Gawłowski z PO.   

Spełniło się to, co jeszcze we wrześniu przewidział OKO.press, że Nowosielska w niedługim czasie awansuje na wyższe stanowisko. 

Zrzut ze strony urzęduZrzut ze strony urzędu Fot. gdos.gov.pl/kierownictwo

Kariera pod skrzydłami Szyszków

Zanim została dyrektorką departamentu w resorcie Jana Szyszki, Nowosielska była radną PiS w warszawskiej Wesołej. W tej samej Radzie Dzielnicy zasiada w tej kadencji Krystyna Szyszko, żona ministra środowiska. Małżeństwo Szyszków rekomendowało Nowosielską w wyborach do Rady: "Polecamy Panią Beatę jako osobę, która odzwierciedla najlepsze cechy swojego pokolenia, cenimy w niej przede wszystkim dynamiczność i upór w dążeniu do celu".

Zobacz też: Chciała "kajdanek i szubienicy" dla Tuska. Wraca jako wicedyrektorka od ochrony środowiska

''Nie ma się co motać. Niech Sejm uchwałą wyśle Tuska i Sikorskiego do więzienia za Smoleńsk''

TOK FM PREMIUM