Ewa Podolska z TOK FM nagrodzona w konkursie "Dziennikarze dla klimatu"

Ewa Podolska z Radia TOK FM została nagrodzona w konkursie "Dziennikarze dla klimatu" za całokształt działalności. Gratulujemy!

Dziennikarka Radia TOK FM Ewa Podolska otrzymała Nagrodę Honorową w konkursie
"Dziennikarze dla klimatu", organizowanym wspólnie przez Deutsche Bundesstiftung
Umwelt (DBU) i Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, przy wsparciu Ambasady Niemiec. Nagroda została przyznana za "całokształt działalności na rzecz ochrony klimatu - za cykl audycji w Radiu TOK FM”.

Ewa Podolska odebrała nagrodę z rąk byłego ministra środowiska prof. Macieja Nowickiego, przewodniczącego jury we środę, 20 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody Honorowe otrzymali także Marcin Popkiewicz oraz Tomasz Ulanowski - dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Nagrody "Dziennikarze dla klimatu", które wręczono już po raz piąty, przyznawane są za materiały dziennikarskie zaangażowane w tematykę klimatu i popularyzację działań na rzecz jego ochrony. W 2014 roku dziennikarka otrzymała I Nagrodę, a w roku ubiegłym wyróżnienie. W tym roku jury dokonało wyboru spośród 150 prac, zgłoszonych do konkursu. Pierwsze miejsce zdobyły Joanna Tryniszewska oraz Joanna Klimowska – Kronic z TVP Szczecin. 

Ewa Podolska jest dziennikarką TOK FM od 1998 roku. W radiu prowadzi programy publicystyczne i rozmowy z udziałem ekspertów i słuchaczy, których tematem są: ekologia, zdrowie, prawo, ubezpieczenia, problematyka społeczna. Za swoje programy ekologiczne i medyczne otrzymała wiele nagród dziennikarskich. 

DOSTĘP PREMIUM