Ewa Podolska z TOK FM nagrodzona w konkursie "Dziennikarze dla klimatu"

Ewa Podolska z Radia TOK FM została nagrodzona w konkursie "Dziennikarze dla klimatu" za całokształt działalności. Gratulujemy!

Dziennikarka Radia TOK FM Ewa Podolska otrzymała Nagrodę Honorową w konkursie
"Dziennikarze dla klimatu", organizowanym wspólnie przez Deutsche Bundesstiftung
Umwelt (DBU) i Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, przy wsparciu Ambasady Niemiec. Nagroda została przyznana za "całokształt działalności na rzecz ochrony klimatu - za cykl audycji w Radiu TOK FM”.

Ewa Podolska odebrała nagrodę z rąk byłego ministra środowiska prof. Macieja Nowickiego, przewodniczącego jury we środę, 20 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody Honorowe otrzymali także Marcin Popkiewicz oraz Tomasz Ulanowski - dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Nagrody "Dziennikarze dla klimatu", które wręczono już po raz piąty, przyznawane są za materiały dziennikarskie zaangażowane w tematykę klimatu i popularyzację działań na rzecz jego ochrony. W 2014 roku dziennikarka otrzymała I Nagrodę, a w roku ubiegłym wyróżnienie. W tym roku jury dokonało wyboru spośród 150 prac, zgłoszonych do konkursu. Pierwsze miejsce zdobyły Joanna Tryniszewska oraz Joanna Klimowska – Kronic z TVP Szczecin. 

Ewa Podolska jest dziennikarką TOK FM od 1998 roku. W radiu prowadzi programy publicystyczne i rozmowy z udziałem ekspertów i słuchaczy, których tematem są: ekologia, zdrowie, prawo, ubezpieczenia, problematyka społeczna. Za swoje programy ekologiczne i medyczne otrzymała wiele nagród dziennikarskich. 

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Ewa Podolska z TOK FM nagrodzona w konkursie "Dziennikarze dla klimatu"
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Za caloksztalt to i w caloksztalcie to idzcie sie malpy bujac na galeziach.

 • angelus-silesius

  Oceniono 4 razy 2

  "Ewa Podolska z TOK FM nagrodzona w konkursie "Dziennikarze dla klimatu", tyle że klimatu wyznawanego przez ekooszołomów z niemieckich Zielonych - lewackiej jaczejki, przy której komuchy wydają się być na wskroś racjonalni i ogarnięci.
  Coś na próbkę tego zielonego smaczku:
  Https://www.wprost.pl/swiat/10061097/Kontrowersyjny-pomysl-europoslanki-ws-uchodzcow-Przesiedlmy-cale-syryjskie-wioski-do-Europy-Wschodniej.html

  Dodam, że właśnie padły rozmowy koalicyjne w Niemczech, bo wycofali się Wolni Demokraci, gdyż koalicjant Zieloni żądał:
  1. wpuszczania do Niemiec rocznie 200 tyś. nachodźców oraz prawa dla nich do łączenia rodzin (a więc wpuszczenia rocznie 1-1,5 miliona tych młodych, świetnie wykształconych)
  2. Wysiadki z energii węglowej, tj. rezygnacji z kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy i bankructwa całych gmin

  Gdybym dostał taka nagrodę, to bym się ze wstydu powiesił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX