Morawiecki musi odejść? Poseł Kukiz'15: "Bez zmiany tej osoby nic nie zmieni się na korzyść"

Z rządu koniecznie powinien odejść wicepremier Morawiecki a ponadto minister Radziwiłł - mówił poseł Jacek Wilk dodając także, że jego zdaniem prezes Kaczyński nie zamierza zostać premierem.

Poseł Kukiz'15 i członek partii "Wolność" mówił w "Wywiadzie politycznym" TOK FM, że rekonstrukcję rządu, o której dużo mówi się w ostatnich tygodniach nazywa "tak zwaną rekonstrukcją", bo jego zdaniem jeśli miałoby dojść do realnej rekonstrukcji, powinny się zmienić osoby w rządzie kluczowe. A taką kluczową osobą w opinii posła Wilka jest wicepremier i "superminister" Morawiecki, który jest architektem - jak to określał parlamentarzysta - całej tej nieszczęsnej polityki społeczno - gospodarczej rządu:

Mateusza Morawieckiego odwołałbym w pierwszej kolejności, bo bez zmiany tej osoby nic się istotnego nie zmieni, nie zmieni się na korzyść. Bo co z tego, że odwołamy jakiegoś ministra rolnictwa, który i tak nic nie robi czy ministra Szyszkę, który - OK, nie przepada za nim wielu ludzi ale powiedzmy sobie szczerze: jakiegoś wielkiego wpływu na to, co dzieje się w Polsce, nie ma, choć sprawa puszczy jest bardzo spektakularna

- mówił poseł Wilk dodając, że zmieniony powinien zostać także jeszcze minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, bo "ten komunizm, który on wprowadza w służbie zdrowia, jest absolutnie przerażający".

- A oczekuje pan wymiany pani premier na pana premiera? - pytała prowadząca rozmowę Karolina Lewicka.

- Nie, ja od początku powtarzam, że jest to taki cyrk medialny i zasłona dymna - odpowiadał Wilk. - Od dwóch miesięcy mówię: nie zajmujmy się tym tematem, bo to jest temat zastępczy. Nie widzę żadnego powodu, żadnej fundamentalnej przyczyny, dla której Jarosław Kaczyński miałby teraz zostawać premierem. Nie jest to potrzebne ani jemu, ani koncepcji rządzenia, jaka jest właśnie realizowana, więc moim zdaniem nie będzie premierem. Cały ten cyrk służy temu, abyśmy o tym mówili a w tak zwanym ukryciu przeprowadzane są takie ustawy jak dzisiaj. Dzisiaj mamy w ogóle czarny piątek: rzeczywiście, nastąpiło jakieś apogeum, kumulacja: mamy zakaz handlu w niedzielę, zniesienie limitu na płacenie ZUS'u, ustawy sądowe, czy zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych - dodawał poseł Kukiz'15.

Jacek Wilk mówił też, że będzie za konstruktywnym votum nieufności z Grzegorzem Schetyną jako proponowanym premierem, choć to oczywiste, że jest mało prawdopodobne, że takie votum się powiedzie. Uważa natomiast za cenną dyskusję, która przy tej okazji powinna się odbyć: jeśli nie będzie to bijatyka polityczna a próba merytorycznego "punktowania" obecnego rządu, wykazania, gdzie rząd popełnia błędy i działa na szkodę obywateli. Wilk podkreślał, że od tego jest opozycja, by przy pomocy niewielu dostępnych narzędzi krytykować merytorycznie rząd.

Całej rozmowy posłuchasz tutaj:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
Morawiecki musi odejść? Poseł Kukiz'15 uważa że tak
Zaloguj się
 • malken

  Oceniono 16 razy 8

  Jedynym słusznym krokiem jest dymisja teatrzyku zwanego "rząd" i rozpisanie nowych wyborów.

 • hastatrespasos

  Oceniono 11 razy 7

  Architektem nie tylko nieszczęsnej polityki społeczno-gospodarczej nierządu, ale całej celowej, świadomej destrukcji Polski, dorobku 27 lat demokracji, jest uzurpator Fuck-offczyński, vel Wildente. Poseł Wilk chyba udaje głupka jeśli tego nie rozumie, i przy rekonstrukcji tej ANTYPOLSKIEJ EKIPY wystarczyłoby mu wyrzucenie Morawieckiego i Radziwiłła. Powinien wiedzieć, że ZMIANY NA LEPSZE W POLSCE NIE BĘDZIE, NIE ODZYSKAMY PAŃSTWA PRAWORZĄDNEGO, SWOBÓD OBYWATELSKICH, BEZ ODEJŚCIA NA WIEKI WIEKÓW HERSZTA SPISKU I CAŁEJ JEGO KOHORTY, włącznie z ich jedynymi sprzymierzeńcami z K’15.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 7

  Następny krytyk rządu z partii koalicyjnej dla pisu...
  Nie cierpią tam wszyscy w tym Qookizie na jakieś schizofreniczne rozdwojenie jaźni???

 • aki3

  Oceniono 8 razy 6

  Pan Morawiecki wyprodukował właśnie gigantyczną inflację

 • elenem

  Oceniono 10 razy 6

  Mówiąc szczerze to oni maja rację.... Morawiecki jest "szarą eminencją" która pociaga za sznurki i rozwala wszystko na spólkę z Kaczyńskim. Jaki tatuś... taki syn.

 • Henryk Borecki

  Oceniono 7 razy 5

  Moraw robi wszystko aby przy każdej ulicy w Polsce było kilka banków. W miejscu dzisiejszego PKiN również będzie bank!!!!! i d.pny market. HEJ

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 4

  Patrz Grzegorzu Schetyno, Gordon'ie Brown'ie polskiej polityki, na Jacka Wilka z partii "Wolność" i ucz się. To jest polityczny manewr.

  Odwołując Morawieckiego można najprościej i najłatwiej wykoleić rząd Szydło-Kaczyńskiego, a razem z nim cały PiS, bo biedne pisiory nie mają kim zastąpić Morawieckiego.

 • jggc

  Oceniono 5 razy 3

  Morawiecki to taki sprzedawczyk jak i tatuś. Sprzeda każdą wartość żeby rządzić. Nie jest ważne czy dobrze dla polaków ważne że on rządzi. Sprzedawczyk, doradca Tuska a teraz wicepremier tego gumna. To jest możliwe tylko u nas.

 • elenem

  Oceniono 7 razy 3

  Mówiąc szczerze to oni maja rację.... Morawiecki jest "szarą eminencją" która pociaga za sznurki i rozwala wszystko na spólkę z Kaczyńskim. Jaki tatuś... taki syn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX