Lubnauer będzie licytowała wyżej niż Petru. Chce dla partii więcej korzyści

- Głosowałem na Ryszarda Petru, ale mam zaufanie do Katarzyny Lubnauer - uspokajał w poranku TOK FM Paweł Rabiej.

- Katarzyna Lubnauer spotka się w sprawie wyborów z Grzegorzem Schetyną. Zależy jej, żeby Nowoczesna w porozumieniu z PO zyskała jak najwięcej - mówił w poranku TOK FM Paweł Rabiej. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Ryszarda Petru z władzami PO, jest on kandydatem na wiceprezydenta Warszawy, podczas gdy kandydatem zjednoczonej opozycji na prezydenta stolicy jest Rafał Trzaskowski. Jednak ponieważ przewodnictwo w Nowoczesnej objęła w weekend Katarzyna Lubnauer, negocjacje zaczną się od nowa. Mówi się, że przewodnicząca będzie licytowała wyżej.

- To było dobre, dojrzałe porozumienie w obliczu zmian w ordynacji wyborczej szykowanych przez PiS. No ale teraz wszystko w rękach Katarzyny Lubnauer, dajmy jej negocjować. Podchodzę do tego z optymizmem i spokojem - mówił poseł Nowoczesnej.

Nie lubię określenia "zjednoczona opozycja"


Rabiej podkreśla, że decyzja o wsparciu kandydata Platformy nie oznacza, że przestanie być krytyczny wobec niektórych poczynań PO, np. w związku z aferą reprywatyzacyjną. Dodaje też, że ma świadomość, jak trudne będzie układanie wspólnych list w wyborach do sejmików wojewódzkich, chociażby ze względu na personalne ambicje kandydatów PO i Nowoczesnej. Podkreślał, że konieczne będą dojrzałe decyzje, podjęte w oparciu o analizę sytuacji w poszczególnych regionach.

- Nie podoba mi się sformułowanie "zjednoczona opozycja", bo sugeruje, że obie partie wymieszają się, stopią w jedno. A Nowoczesna zamierza zachować swoją tożsamość i wizerunek partii dla ludzi aktywnie podchodzących do życia, podkreślającej wartość mieszczaństwa - podkreślał.

Czytaj też: Kombinacja wyborcza w białych rękawiczkach. Tak PiS chce sobie zapewnić wygraną w wyborach samorządowych

Nowoczesna, bardziej na lewo?


Prowadząca Poranek Dominika Wielowieyska pytała m.in. czy wybór na przewodniczącą Katarzyny Lubnauer oznacza większe otwarcie na lewicę. -  Nie sądzę, żeby program Nowoczesnej miał się zmienić. Mamy twarde stanowisko na temat tego, jak powinno funkcjonować państwo, jak powinna wyglądać gospodarka. Jestem przekonany, że Lubnauer również w kwestiach światopoglądowych będzie reprezentowała centrowe przekonania naszej partii - mówi Rabiej.


Gość Poranka TOK FM odniósł się też do opinii, zgodnie z którymi odsunięcie Ryszarda Petru od władzy w Nowoczesnej było pokłosiem jego decyzji o wsparciu kandydata Platformy. - Nawet jeżeli tak było, to moim zdaniem Petru pokazał w ten sposób, że potrafi podejmować trudne, dojrzałe i długofalowe decyzje - ocenia Rabiej. - Jestem przekonany, że Katarzyna Lubnauer znajdzie dla niego dobrą formułę dalszego działania w Nowoczesnej - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
Lubnauer będzie licytowała wyżej niż Petru. Chce dla partii więcej korzyści
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 15 razy 11

  Jeżeli Rabiej ma w sondażach jednocyfrowy wynik, a Trzaskowski sondażowo wygrywa z każdym pisiorem, pole do licytacji jest zerowe, przynajmniej w Warszawie.

 • caro3139

  Oceniono 12 razy 10

  To się ku....dalej licytujcie a pisiory wygrają następne wybory

 • misiek12321

  Oceniono 11 razy 7

  Jak na moj gust to i w Nowoczesnej i w PO zmiany na czele partji sa konieczne ejsli oni w ogole marza o wspolnym konkurowaniu z PiSem. Petru to mily krasomowca i to byloby na tyle. Schetyna to stary orzech ktory powinien isc w cien. Przynajmniej ja na PO pod jego kierownictwem glosowac zamiaru nie mam. I mysle ze nei jestem odosobniony. Opozycja potrzebuje nowej krwi a nie starych mord ktore ponownie do koryta sie pchaja.

 • grajag

  Oceniono 13 razy 5

  Miejmy nadzieję, że niezbyt przemyślane pierwsze jej wypowiedzi....znajdą drogę do pragmatyzmu. Inaczej przepadnie.

 • stardust.2000

  Oceniono 7 razy 5

  Więcej korzyści? Czyli jednak nie do końca liczy się osiągnięcie kompromisu dla wspólnego dobra i dla dobra kraju. Cóż, pewne polskie cechy są tak głęboko zakorzenione że chyba nigdy się ich nie pozbędziemy, chyba żeby posłać cały naród do Skandynawii na korepetycje z nauki o postawie obywatelskiej.

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy 3

  latwo jest cos zepsuc, naprawic moze sie nie udac

 • Oceniono 7 razy 3

  Rabiej powinien sie wycofac z polityki za lata wspolpracy z gangiem,kiedy byl chlopcem na posylki Masy,mordercy.Lubnauer zdoluje Nowoczesna,bo nie jest tak inteligentna jak Petru.Zreszta notowania N sa niziutkie i nie przekrocza nigdy 10%.Tylko scisla wspolpraca z PO moze N uratowac przed porazka...

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  .
  Tu nie znaczenia czy to chorobliwy przerost ambicji Lubnauer, czy jakaś babska głupota... Każde z nich doprowadzi PiS do zwycięstwa.
  Może i dobrze, że PiS majstruje przy ordynacjach wyborczych rugujących małe partie. Takich napuszonych, drobnych interesiarzy Polsce nie potrzeba.

 • sigillum.2

  Oceniono 10 razy 2

  To jest tylko "prawdopodobieństwo kwantowe", że Nowoczesna pod kierownictwem Lubnauer pokona PO i PiS!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX