"Każdy chciałby nabroić i sam wyjaśniać". Żakowski o Gronkiewicz-Waltz

- Moim obowiązkiem jest wyjaśnienie spraw reprywatyzacyjnych - mówi w obszernym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ale Jacek Żakowski uważa, że to chyba nie jej rola.

"Mam się unieść honorem i oddać bez walki Warszawę w ręce PiS? Moim obowiązkiem jest wyjaśnienie spraw reprywatyzacyjnych. Niedawno zakończyliśmy audyt, wprowadziliśmy nowe procedury " - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy powtarza też argument, że komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna, a Patryk Jaki nieobiektywny. - Wnioskowałam o wykluczenie go z pracy komisji za brak bezstronności. On nawet nie ukrywa, że wie, kto jest winien - mówi.

Z kolei pytana o to, czy nie ma sobie nic do zarzucenia, prezydent Warszawy odpowiada, że w tak wielkim organizmie jakim jest Warszawa, nie da się pracować bez zaufania urzędników. "Zadziałam, kiedy dowiedziałam się, że niektóre materiały są przede mną" - przekonuje.

Jej słowa skomentował w Przeglądzie Prasy w TOK FM, Jacek Żakowski.

 - No pani Hanno, jakby każdy kto nabroi, chciał sam wyjaśniać, co nabroił, to byśmy daleko nie zajechali. Proszę o refleksję

- apelował Żakowski.

Całego Przeglądu Prasy możesz posłuchać tutaj:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (64)
"Każdy chciałby nabroić i sam wyjaśniać". Żakowski o Gronkiewicz-Waltz
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 24 razy 10

  Przez brak ustawy, dochodziło w Polsce do pewnych działań na granicy prawa. W każdym mieście. Jak cienka była to granica, niech ocenią sądy. Należy wziąć pod uwagę, że wiele sprzedanych kamienic zostało wręcz uratowanych przed ruiną. Oczywiście nie można pomijać odzyskiwania prawa do gruntów, choć to takie "mało medialne".
  Widać jasno, że Jakiemu nie chodzi o uregulowania problemu reprywatyzacji, lecz "wykończenie" prezydenta Warszawy, który ma czelność nie zgadzać się z Pisem.
  Panie Żakowski, proszę o refleksję.
  Gdyby za każdą decyzję pracowników miał odpowiadać najwyższy przełożony, to jak Pan oceni postawę ministra Błaszczaka wobec okrucieństw, które dzieją się z udziałem policji ???

 • sil.m

  Oceniono 20 razy 8

  Ten pan Żakowski co chwila odlatuje. Za odlot z 2015r gdy przekonywał, że „PIS się zmienił, maluczką twarz, jest za demokracją, uczciwa i bez nepotyzmu partia, będzie słuchać ludzi „ stworzył razem z zaczadzonymi 500+ na krechę ten koszmar dla tak wielu obywateli – nie jest w stanie przeprosić
  Dziś tak adorowana partia jest ślepa nie widzi , jest głucha nie „sucha”- ciągle , wytrwale i na siłę wciska kit bez mydła- , że PIS to Polska . Pis to tylko partia nieudolnie rządząca Polską z Nowogrodzkiej a nie z kancelarii premiera. Granie na oczach całej Polski w dupnioka i bez skrupułów stosowanie kłamstwa- tak ma być bo tak chcemy to wstęp do autorytaryzmu Niektórzy już się obudzili i przejrzeli na oczy - Społeczeństwo się odbuduje i wymiecie tych PiS-owców z Dudą na czele (a wcześniej czy później to nastąpi). Lud znieczulony socjalem obudzi się z ręką w nocniku. Wtedy jest nieobliczalny. Historia dobitnie wskazuje jaki koniec spotkał dyktatorów i ich popleczników. Dość tych odlotów, przejrzyj pan na oczy i trzeźwo popatrz na Warszawę.

 • joko52

  Oceniono 10 razy 6

  Trzeba zacząc kraść,potem będziemy się sami bronić,początek w tym kierunku zostanie zrobiony.

 • bratekpolny53

  Oceniono 20 razy 4

  Pani Gronkiewicz Waltz wie co mówi - jest profesorem prawa. A zeznania złoży w prokuraturze. I to wszystko na ten temat.

 • 55kris

  Oceniono 8 razy 4

  Tetryczejemy na stare lata...

 • banwit

  Oceniono 22 razy 4

  Panie żakowski, konkretnie, podoba się panu bolszewicka komisja Jakiego, tak czy nie? Przecież żadna decyzja tej komisji w sądzie się nie utrzyma.

 • episkopatszatyna777

  Oceniono 3 razy 3

  Warszawa w rękach PiS, Warszawa w rękach PO, jedno i to samo. W obydwu partiach roi się od faszystów, podobnie, jak w klonie PO, czyli Nowoczesnej, wystawionej przez tych samych ludzi dla wyborców, którym znudziła się PO. Gdzieś tam z tyłu Opus Dei, i dwie twarze Janusa, ta bardziej "postępowa", czyli PO, i ta bardziej "tradycyjna", czyli PiS. Dość już tego AWS, robią z obywateli idiotów już ze dwadzieścia lat, polaryzując teatrzykiem scenę polityczną, a z demokracji zrobili dziwkę.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 3 razy 3

  A może by ktoś zbadał działalność Neobanku i prezesa Francika w Poznaniu? Przypominam, już udowodniono, że "czyściciel kamienic" Śruba był opłacany przez układ spółek z Neobankiem w samym jego centrum. A prezes Neobanku, Waldemar Francik, dziwnym zbiegiem okoliczności jest również prezesem Wielkopolskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.
  I o tym trzeba NAPIE...Ć DO ZDECHU w mediach. Żeby ludzie wreszcie usłyszeli i zapamiętali. Podobnie powinno się wyciągnąć ukręcony przez PO deal między Zimnym Lechem Sankto Subito a jego kumplem, na mocy którego kumpel Zimnego Lecha miał przejąć tereny klubu sportowego Olimpia przy Al. Prymasa Tysiąclecia, gdzie, decyzją Zimnego Lecha (również ukręconą przez PO) miała być budowana stacja metra (PO przesunęła ją kilkaset metrów na wschód, za tory kolejowe).
  Wyobraźcie sobie ten geszeft: typ dostaje za bezcen gigantyczną działkę składającą się w większości z wyleniałych klepisk będących niegdyś boiskami, dostaje wybudowaną na koszt miasta stację metra, jakby skrzyżowanie Górczewskiej i Prymasa nie było już dostatecznie dobrze skomunikowane, i wali tam gigantyczny kompleks mieszkaniowy, opylając frajerom mieszkania po jakieś osiem, dziewięć tysięcy z metra. A zyskami oczywiście dzieli się z partyjnym sponsorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX