"Każdy chciałby nabroić i sam wyjaśniać". Żakowski o Gronkiewicz-Waltz

- Moim obowiązkiem jest wyjaśnienie spraw reprywatyzacyjnych - mówi w obszernym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ale Jacek Żakowski uważa, że to chyba nie jej rola.

"Mam się unieść honorem i oddać bez walki Warszawę w ręce PiS? Moim obowiązkiem jest wyjaśnienie spraw reprywatyzacyjnych. Niedawno zakończyliśmy audyt, wprowadziliśmy nowe procedury " - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy powtarza też argument, że komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna, a Patryk Jaki nieobiektywny. - Wnioskowałam o wykluczenie go z pracy komisji za brak bezstronności. On nawet nie ukrywa, że wie, kto jest winien - mówi.

Z kolei pytana o to, czy nie ma sobie nic do zarzucenia, prezydent Warszawy odpowiada, że w tak wielkim organizmie jakim jest Warszawa, nie da się pracować bez zaufania urzędników. "Zadziałam, kiedy dowiedziałam się, że niektóre materiały są przede mną" - przekonuje.

Jej słowa skomentował w Przeglądzie Prasy w TOK FM, Jacek Żakowski.

 - No pani Hanno, jakby każdy kto nabroi, chciał sam wyjaśniać, co nabroił, to byśmy daleko nie zajechali. Proszę o refleksję

- apelował Żakowski.

Całego Przeglądu Prasy możesz posłuchać tutaj:

DOSTĘP PREMIUM