PZPN musi ujawnić, na co wydał 43 mln złotych. Jest decyzja sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie kolejny raz potwierdził, że PZPN ma obowiązek podawać informacje o źródłach finansowania i wydatkach. Proces w tej sprawie wytoczyła mu Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

43 mln złotych - to kwota, jaką w latach 2012-2016 z budżetu państwa dostał Polski Związek Piłki Nożnej - takie informacje już na początku roku ujawniło Ministerstwo Sportu.

Jaki procent budżetu związku stanowią te pieniądze i na co były wydane? Tego PZPN nie chce ujawnić, ale właśnie związek przegrał w sądzie proces o jawność.

Proces w tej sprawie związkowi wytoczyła Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie kolejny raz potwierdził, że PZPN ma obowiązek podawać informacje o źródłach finansowania i wydatkach. Wyrok jest nieprawomocny, ale prezes Watchdog Polska Szymon Ossowski ma nadzieję, że związek nie będzie się od niego odwoływał.

- Liczymy, że PZPN nie dołączy do instytucji takich jak te Tadeusza Rydzyka, które ukrywają swój budżet - mówi Ossowski.

Czytaj też: Rząd PiS znów daje Rydzykowi publiczne pieniądze. Dostał właśnie 600 tys. na ''przeciwdziałanie przestępczości''

To byłoby dobrą praktyką, bo choć polskie sądy od lat nakazują jawność instytucjom, które obracają pieniędzmi z naszych podatków, to wiele z nich robi to dopiero po wykorzystaniu całej ścieżki prawnej, co trwa latami.

Kraśko oburzony seksistowskim tekstem trenera Legii

TOK FM PREMIUM