"Z Morawieckim jest jak z Atlasem kotów" - Sawicki o tym, jak dajemy się ogrywać Kaczyńskiemu

"Kto może być premierem stulecia? Tylko Kaczyński - ma parcie na zapisanie się w historii" - tak Marek Sawicki podsumował w TOK FM spekulacje dotyczące zmiany premiera.

Mateusz Morawiecki typowany jest - w medialnych spekulacjach - na następcę Beaty Szydło. Ale zdaniem Marka Sawickiego, nowym szefem rządu może być tylko Jarosław Kaczyński.

- Mamy ważny rok - stulecie odzyskania niepodległości. To będzie szereg ważnych wielkich uroczystości  - także o charakterze międzynarodowym. I honory musi odbierać premier. Już widać, że nie będzie tego robił prezydent, bo Andrzej Duda ma w PiS złą passę. A kto może z PiS- u być tym pierwszym, tym ojcem, premierem stulecia? Tylko prezes Polski - Jarosław Kaczyński - przekonywał w Poranku Radia TOK FM były minister rolnictwa.

Z Morawieckim jest jak z "Atlasem kotów". Jarosław Kaczyński tworzy pewne wydarzenia, za którymi my politycy i dziennikarze drepczemy jak przysłowiowe gąski

- posumował spekulacje dotyczące rekonstrukcji rządu.

Premier na jubileusz

Zdaniem Marka Sawickiego, zmiany w rządzie odbędą się w styczniu. - Kaczyński będzie premierem do końca 2018 roku. A potem będzie kolejna rekonstrukcja, żeby wycofać agresywnego premiera - stwierdził.

- Tego scenariusza nie rozumiem - przyznał gospodarz "Poranka Radia TOK FM" Piotr Kraśko.

- Kaczyński to będzie premier-symbol obchodów stulecia niepodległości Najjaśniejszej RP. I tę funkcje wykona. A na wybory - jak przed ostatnimi wyborami - będzie schowany.  Pan ciągle myśli, że Jarosław Kaczyński ma wyłącznie parcie na władzę. On premierem już byłem. On ma parcie na zapisanie się w historii. A czym się do tej pory zapisał? To jest racjonalny polityk, wie doskonale że nie potrafi trzymać języka na wodzy, że potrafi obniżyć poziom poparcia dla PiS - argumentował polityk PSL.

I przypomniał, że prezes Kaczyński nie raz pokazał, jak wiele może zrobić, by wygrać wybory. - Proszę sobie przypomnieć, że w czasie poprzednich wyborów prezydenckich w 2010 Kaczyński, był w stanie nawet napisać list „do braci Moskali”. Ale zauważył, że nawet takie gesty nie są w stanie dać mu zwycięstwa. Pamiętamy przecież jak była prowadzona kampania 2015 roku - w atmosferze kłamstwa . Jarosław Kaczyński praktycznie nie występował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
"Z Morawieckim jest jak z Atlasem kotów" - Sawicki o tym, jak dajemy się ogrywać Kaczyńskiemu
Zaloguj się
 • Ewa Gwiazda

  Oceniono 20 razy 16

  Do Dziennikarzy: PRZESTAŃCIE ZAJMOWAĆ SIĘ KOTAMI I REKONSTRUKCJĄ. ZAJMIJCIE SIĘ ZAMACHEM STANU NA SĄDY, SN I WOLNE WYBORY. G. nas obchodzi, kto bedzie premierem, czy ministrem na usługach Kaczyńskiego. Nas obchodzi wolna, demokratyczna Polska. PANIALI?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 8 razy 6

  czym się do tej pory zapisał?
  ----
  no jak to? wśród bojowników o wolność jest rekordzistą w długości Nieinternowania i szefem partii która w ciągu 9 lat przegrała wszystkie możliwe wybory - to już jest coś ;-)

 • justas32

  Oceniono 14 razy 6

  Polską politykę zagarnął stary bezzębny dziadek, gej stojący na czele partii antygejowskiej, niewierzący układający się z Kościołem i dający mu przywileje, uchodźca w drugim pokoleniu który do władzy doszedł nienawiścią do uchodźców, syn komucha i komunistycznej cenzorki, w którego rodzinie członkowie wydawali wyroki na żołnierzy AK -a który stosuje retorykę anty-komunistyczną i głosi kult żołnierzy AK. Wykonawca interesów Władimira Putina który stosuje retorykę anty-rosyjską, pośredni morderca swojego brata, który całą winą za tą katastrofę chce obarczyć Rosjan, człowiek nienawidzący Niemców, który cały czas zadłuża u nich Polskę. Człowiek słaby - ale poprzez zakulisowe intrygi i otaczanie się miernotami potrafiący zostać głównym politykiem Polski. Postać zakłamana - ale bardzo ciekawa ...

 • brainbox

  Oceniono 9 razy 5

  "Sawicki o tym, jak dajemy się ogrywać Kaczyńskiemu"

  Ogrywanie? Nielegalne działania nie są żadnym ogrywaniem. Nielegalne działania są brutalnym gwałtem, którym Kaczor i jego banda traktują Polskę i jej społeczeństwo.

 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 4

  Pewien konus z Warszawy,
  Sprawiedliwy i Prawy,
  Przed swym kotem otworzył swą duszę.
  "- Becia syna ma księdza,
  lecz jej praca – to nędza.
  Ja premierem być nie chcę, lecz muszę!

  Jak się dorwę do stołka,
  wyjdę z mego grajdołka,
  Polskę zbawiać rozpocznę od rana.
  Dla Rydzyka zakonu
  prześlę parę milionów,
  publicity – to rzecz zaniedbana.

  Potem w dzikim zapale
  paru ludzi wywalę,
  paru przyjmę, a paru postraszę.
  Niech mi który podskoczy,
  to wygarnę mu w oczy,
  a Antoni go weźmie w kamasze.

  Szybko spotkam się z Jankiem,
  on mi jakąś Kasztankę
  do dyniowej zaprzęgnie karety.
  Zjadę w którąś niedzielę
  opierdzielić Angelę,
  aż się zsika ze strachu, niestety.

  Jeszcze Zbycha podpuszczę,
  by najdalej pojutrze
  wszystkie sądy już nie Stwórcy Pana,
  lecz mnie tylko się bały
  i lud zgniotły zuchwały:
  opozycja ma być skasowana.

  Witold na białym koniu
  wbrew opiniom gamoniów
  w mig salony podbije i kluby.
  Wnet Europa zobaczy,
  że jedynie Rząd Kaczy
  może cofnąć ją z drogi do zguby.

  No i jeszcze Konstanty.
  Niech Konstanty swą anty-
  rezydencką kampanię rozwija.
  Gdzie Konstanty? Co, proszę?
  Siedzi w pierdlu? Nie znoszę,
  gdy mnie ktoś w takich sprawach pomija.

  A ten w kitlu tym białym,
  co on taki ospały?
  Co za jeden? Ja go nie pamiętam!"
  "- Jakiś trudny przypadek.
  Dajmy zastrzyk mu w zadek.
  Siostro, kaftan dla tego pacjenta!"

 • justas32

  Oceniono 8 razy 4

  Polska ma tylko jednego Prezesa, Prezydenta, Premiera i Króla. Jest nim Jezus Chrystus. I jego obecny namiestnik Jarosław Kaczyński ....

 • jggc

  Oceniono 10 razy 4

  Ten od nadwyżki budżetowej której nie ma i od wykresów, Hehe niezły bigos się szykuje a jak bedzie wesoło. Chyba brak chętnych do objęcia tak zaszczytnej funkcji jak premier kaczolandu

 • hiperon59b

  Oceniono 5 razy 3

  Rekonstrukcja rządu będzie po wyborach, to o czym przez tyle dni się mówi to będą zmiany kosmetyczne. Rządzić w dalszym ciągu będzie Prezes a kto będzie na stanowisku premiera to nie istotne. Prezes nie zostanie premierem bo jest starym, zramolałym, zakompleksionym dziadem dla którego całym światem jest droga z domu na Nowogrodzką z Nowogrodzkiej do Sejmu i z Sejmu do domu widziana z okien samochodu. O prawdziwym świecie Prezes nie ma zielonego pojęcia gdyby go zobaczył mógłby tego nie przeżyć.

 • igaks50ks5

  Oceniono 7 razy 3

  Jaka to roznica KTO zmieni Szydlo, bedzie to Marionetka Kaczynskiego bo to on rzadzi. i tyle...PiS to samo zlo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX