"To zemsta polityczna. Osobisty uraz Macierewicza" - poseł Adam Szłapka o zatrzymaniu gen. Pytla

Gen. Piotr Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową. Stawiane mu są zarzuty w związku z nielegalnym współdziałaniem z Rosyjską Służbą Bezpieczeństwa.

Politycy opozycji mówią o politycznych motywacjach tego zatrzymania. - Myślę, że chodzi o osobisty uraz Antoniego Macierewicza i Piotra Bączka do generała Pytla. Nie wiemy jeszcze, jakie są zarzuty, ale myślę, że dwa lata szukali różnych teczek i haków. I pewnie jest coś, do czego się przyczepili, co nie jest na pewno żadną poważną sprawą. Wielokrotnie Antoni Macierewicz i Piotr Bączek zarzucali różne rzeczy generałowi Pytlowi i myślę, że tylko o to chodzi, o motywację polityczną - mówił reporterowi TOK FM poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

O zatrzymaniu Piotra Pytla zaalarmowała na Twitterze jego żona Dorota. Z jej kolejnych wpisów można dowiedzieć się, że generał Pytel ma zostać dowieziony w południe do prokuratury w Warszawie.

Informację o zatrzymaniu Piotra Pytla potwierdził rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko. Pytany o sprawę Antoni Macierewicz powiedział, że wobec gen. Piotra Pytla prowadzone jest śledztwo. - Stawiane mu są zarzuty w związku z nielegalnym współdziałaniem z Rosyjską Służbą Bezpieczeństwa (FSB) - powiedział szef MON w rozmowie z PAP.

Generał Piotr Pytel w latach 2014-2015 był szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Pytel - podobnie jak i inny były szef SKW gen Janusz Nosek - mają postawione zarzuty w sprawie dotyczącej umowy współpracy z rosyjską FSB, która została podpisana w związku z wyprowadzaniu polskich wojsk z Afganistanu.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM