Siemoniak zaskoczony w Poranku TOK FM. "Wotum nieufności w Sejmie, a premier ma być u prezydenta"

- To będzie fatalne, to brak szacunku do parlamentu i Polaków. Widać, że po PiS możemy już się spodziewać wszystkiego - tak w Poranku TOK FM Tomasz Siemoniak skomentował informację, że pani premier może dziś nie być na sali sejmowej w czasie przestawiania wniosku o wotum nieufności.

Jak podała przed chwilą Kancelaria Premiera dziś ok. godziny 9:30 z inicjatywy prezydenta ma odbyć się spotkanie, w którym będą uczestniczyć pani premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński.

- To trochę dziwne, bo o godzinie 9 w Sejmie Grzegorz Schetyna zacznie przestawiać wniosek o wotum nieufności do rządu premier Szydło. I choć w PiS-ie już mało kto traktują panią premier poważnie, to powinna jednak być na sali sejmowej i się do tego odnieść - komentował informację Tomasz Siemoniak - były wicepremier, były minister obrony narodowej.

- Może właśnie w ten sposób pokaże jaki ma stosunek do tego wniosku i ona i Jarosław Kaczyński - pytała prowadząca Poranek Dorota Warakomska.

 - To będzie fatalne, będzie to złamanie zasad, brak szacunku do parlamentu, do Polaków, który reprezentuje duża część sejmowej izby. Widać, że możemy się spodziewać wszystkiego.

Stek bzdur i kłamstw?

Jak przypomniała prowadząca wczoraj w TV Trwam premier Beata Szydło mówiła, że "wniosek o konstruktywne wotum nieufności jest żałosny, to stek bzdur i kłamstw i nie ma w nim żadnych konstruktywnych propozycji dla polski".

- Z arytmetyki sejmowej wiadomo, że Grzegorz Schetyna nie zostanie premierem, to po co składano ten wniosek?   - pytała Warakomska.

- To prawo opozycji zapisane w Konstytucji, które prowadzi zawsze do debaty, a Polacy mają prawo usłyszeć argumenty. Twórcom tych przepisów chodziło o to, żeby stworzyć sytuację, w której opozycja może jasno powiedzieć jak zły to jest rząd - opowiadał Siemoniak. 

Były min. minister obrony narodowej przypomniał, że bezpośrednim impulsem jest 11 listopada brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła na Marszu Niepodległości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
"Wotum nieufności w Sejmie, premier u prezydenta"
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 13 razy 7

  Już nawet do TVP sołtysowej nie wpuszczają. Musiała się wypłakać u Rydzyka?

 • justas32

  Oceniono 7 razy 5

  Ja nic z tego nie rozumiem. Ja myślałem że Prezydentem w Polsce jest Jarosław Kaczyński. Ja byłem pewien że Premierem w Polsce jest Jarosław Kaczyński. Ja byłem przekonany że Prezesem PIS jest Jarosław Kaczyński. A dziś się dowiaduję że Prezydent ma się spotkać z Premierem i Prezesem PIS. To jak się spotka - sam ze sobą ? Czy też może on istnieje w 3 osobach ? Ja już nic z tego nie rozumiem ...

 • kataryniarski

  Oceniono 12 razy 4

  Ciekawe czy jozbieszczad nadal WIERZY, że Wąsata Beata nie wróci do krów i obory i że to Prezes media rozgrywał taka, nomen omen, kaczka dziennikarską? :D

 • kemor234

  Oceniono 10 razy 4

  Tak wygląda prawdziwa twarz PIS.

 • selena-0

  Oceniono 5 razy 3

  nie wiem jak wy, ale ja jestem wstrząśnięta tym, ze telewizja TVN 24 nie pokazuje już demonstracji pod sejmem, w ogóle tego nie komentuje. Tchórzostwo tej stacji, która była jeszcze w jakims stopniu obiektywna , a teraz staje sie tchórzowska i nie wiem z jakich przyczyn nie pokazuje sytuacji z pod sejmu i inne, gdzie ludzie wyrażają swoje emocje, za to miesięcznice pokazuje od a do z, i spija telewizyjnie kazde słowa Kaczynskiego z drabinki. Dlaczego stała się koninkturalna i konformistyczna i tchórzliwa, jedyna stacja , którą szło oglądać. Dzisiaj nie rózni sie zbyt od TVP

 • king1932

  Oceniono 4 razy 2

  A Adrian jest Adrianem. Dostaje rozkazy i pilnie je wykonuje. Co ja piszę rozkazy, Adrian dostaje komendy lub polecenia do wykonania.

 • xsawer

  Oceniono 2 razy 2

  Ja dla pana czasu nie mam, skąd bym miała brać ten czas...

 • king1932

  Oceniono 4 razy 2

  Szydło jest żałosna. Niech lepiej powie gdziesą te gotowe ustawy na każdy temat, które podobno miała w niebieskiej teczce w kampanii wyborczej? Odpowiedź jest prosta nic tam nie było, a Szydło robiła to, co robi najlepiej: łgała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX